Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

инвестиране в пластмасови бутилки

Препоръчан отговор

говори се че щели да правят машини да приемат пластмасови бутилки и да връщат пари

та

ако се купят сега празни и се складират някъде

в бъдеще може да се направят добри кинти 

какво мислите ?

или е кьор фишек на новото правителство 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дубрютрю.

Такива машини си има на входовете на Kaufland-ите в Германия например. Дават някакви центове. Хората си ги ползват редовно, но едва ли някой е забогатял от това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не е инвестиране, това е плюшкинизъм. Помисли какви обеми ще ти трябват за съханение на този отпадъл и колко ще ти струва наемът. А и сега се изкупува тази суровина...

https://www.google.com/search?q=пет+бутилки+изкупуване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

неее  идеята е да се купят на  0.03 ст бутилката

и като пуснат автоматите да е примерно 20 ст бутилка

100 бутилки  20 лв и се влагат в момета 3 стотинки 

преди 1 час, цър-вул написа:

Помисли какви обеми ще ти трябват за съханение на този отпадъл и колко ще ти струва наемът.

имам 3 декара  може да купя още 22 декара и да ги напълна с палета поне на 2 реда 

Цитат

Цената на върната стара бутилка ще се определи от властта. Ако бъде решено, че добавената стойност ще бъде 20 ст., тя може да струва и 20 ст. „Сега като производствена такса е около 0,3 ст. Това на практика задръства депата за отпадъци”, обясни той.  

значи купуваш 3 бутилки за 1 ст и получаваш 60 ст от автомата >......

300 бутилки 3 лв разход  и  180 лв и 177 лв чиста печалба 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Banesc написа:

неее  идеята е да се купят на  0.03 ст бутилката

и като пуснат автоматите да е примерно 20 ст бутилка

100 бутилки  20 лв и се влагат в момета 3 стотинки 

имам 3 декара  може да купя още 22 декара и да ги напълна с палета поне на 2 реда 

значи купуваш 3 бутилки за 1 ст и получаваш 60 ст от автомата >......

300 бутилки 3 лв разход  и  180 лв и 177 лв чиста печалба 

Думата вторични суровини не е ли позната в България?

Иначе това са за домашния потребител, ти като имаш цели вагони с бутилки, отиваш на вторични суровини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, АСПЕКТ написа:

Думата вторични суровини не е ли позната в България?

Иначе това са за домашния потребител, ти като имаш цели вагони с бутилки, отиваш на вторични суровини.

там е номера че на вторични ги изкупуват килото

а автомата бройката ....

я понеже си от берлин 

и казаха че в германия имало такива машинки

колко марки плащат за 1 бутилка 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Banesc написа:

там е номера че на вторични ги изкупуват килото

а автомата бройката ....

я понеже си от берлин 

и казаха че в германия имало такива машинки

колко марки плащат за 1 бутилка 

Зависи от бутилката. Взимат, стъкло и алуминии(Dose). Но да кажем 25 цента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, АСПЕКТ написа:

Баси...това е много добра (и стимулираща) цена. Тука машината дава по 0,14/0,15$ (бутилка/капачка) за фунт, ако е PVC. За стъклото е фиксирано на 0,07/бр Кенчетата (алуминий) почти няма места, където да ги "изкупуват".

ПС: Не вземаш "пари", а нещо като ваучер за тази стойност, който ти се приспада на касата в магазина 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, АСПЕКТ написа:

дай да направиме  някаква далавера

ще изкупим от вторични тук по 25 ст килото и ще продадем в германия за  50 ст  бройката 

за пластмасови става въпрос 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Норвегия магазините също изкупуват бутилки и кенчета. По 2 и по 3 крони. Една крона е някъде около 20 стотинки, но... когато си купуваш нещо, ти си плащаш амбалажа и просто си получаваш парите обратно. Никой нищо не ти изкупува а само ти връща похарчените от теб пари, ако си направиш труда да се организираш да върнеш обратно амбалажа.

Няма забогатяване от това. Има само стимулиране да си получиш похарчените за амбалаж пари.

Стъкло не взимат обратно. Само пластмаса и алуминий.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Banesc написа:

ще изкупим от вторични тук по 25 ст килото и ще продадем в германия за  50 ст  бройката 

Дай да спреш да ръсиш простотии из форума, а?... :angry: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Shreek написа:

но... когато си купуваш нещо, ти си плащаш амбалажа и просто си получаваш парите обратно.

тук за стъклените е така но за пластмасовите мислят да го въвеждат  и затова 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.01.2022 г. в 17:05, NewRedDragon написа:

Баси...това е много добра (и стимулираща) цена. Тука машината дава по 0,14/0,15$ (бутилка/капачка) за фунт, ако е PVC. За стъклото е фиксирано на 0,07/бр Кенчетата (алуминий) почти няма места, където да ги "изкупуват".

ПС: Не вземаш "пари", а нещо като ваучер за тази стойност, който ти се приспада на касата в магазина 

Прекара се с тоя беден САЩ мойка. И аз като хлапе мечтаех за Маями Бийч, обаче като попораснах са поотворих бръмчах с доста по-големи от мен и разбрах, че САЩ си е един к&н&ф, а рая на земята си е Скандинавието. Тука дават също по 0,25 цента, обаче голяма част от тях наскоро изхвърлих на боклука, че нямам нервите и силите да се занимавам. Имам още в мазата, Серго ще му направя дарение за бизнеса. Иначе в Германия може да се връщат и алуминиевите кутиийки от напитки дават 0,10 цента на бройка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Христофор_първи написа:

Прекара се с тоя беден САЩ мойка. И аз като хлапе мечтаех за Маями Бийч, обаче като попораснах са поотворих бръмчах с доста по-големи от мен и разбрах, че САЩ си е един к&н&ф, а рая на земята си е Скандинавието. Тука дават също по 0,25 цента, обаче голяма част от тях наскоро изхвърлих на боклука, че нямам нервите и силите да се занимавам. Имам още в мазата, Серго ще му направя дарение за бизнеса. Иначе в Германия може да се връщат и алуминиевите кутиийки от напитки дават 0,10 цента на бройка.

Е, чак пък да съм се прекарал..... :) A за Маями (изобщо за Флорида) си прав - първите 5 години живях във Fort Lauderdale - на 15 мили от Маями - наистина си е тъпо място. Друго си е Тексас

Не знам как е в другите щати с вторичните суровини, но в Тексас никога не са били болни на тема екология.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 16.01.2022 г. в 19:33, Banesc написа:

за пластмасови става въпрос 

Само немски бутилки, със знак. И баркод мисля, започващ с 4.

преди 26 минути, Христофор_първи написа:

Иначе в Германия може да се връщат и алуминиевите кутиийки от напитки дават 0,10 цента на бройка.

Не, алуминиевите кутйки са 25. Стъклото е 15 цента, а от бира 8 цента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, NewRedDragon написа:

Е, чак пък да съм се прекарал..... :) A за Маями (изобщо за Флорида) си прав - първите 5 години живях във Fort Lauderdale - на 15 мили от Маями - наистина си е тъпо място. Друго си е Тексас

Не знам как е в другите щати с вторичните суровини, но в Тексас никога не са били болни на тема екология.....

Само за едно ти завиждам, че можеш да носиш свободно  желязо….   и да гръмнеш всеки прекрачил прага на домът ти без да си го поканил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, АСПЕКТ написа:

Само немски бутилки, със знак. И баркод мисля, започващ с 4.

Да - според GS1 Германия е от 400 до 440....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Христофор_първи написа:

Само за едно ти завиждам, че можеш да носиш свободно  желязо….   и да гръмнеш всеки прекрачил прага на домът ти без да си го поканил.

Аз от доста време съм си в Бг.вече :) Е, в момента сме на гости на роднините.... А за желязото - да има шати, в които режима е доста....."либерален"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато си мяташ порцелан или нещо подобно на порцелан на бунището, плащаш си такса.

Те таксуват и така мяташ мивката. Мисля, че беше 5 евро на мивка.

Тук боклука е на почит, цяло изкуство е. Трябва ти курс за боклука. 

Над 10 вида боклук. Тъмно стъкло, светло стъкло, за пластмаса, за опаковки, за био отпадъци, за метал, за хартия,...

За стари уреди, старите износени батериите се дават във всеки 1 магазин на касата или на входа. 

Всякакъв боклук. Разделен правилно, а и кофите се мият за боклук.

И още. още...

Ако те мързи да си предадеш бутилката и да вземеш 25 цента,  15 цента...си оставяш до кошчето, 

някой друг да я вземе.

pfandring_full.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...