Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обновяване на Windows 7 след инсталация.

ntm
 Сподели

Виж решението Разрешен от lupis,

Препоръчан отговор

За да работят ъпдейте намерих следната информация:

Цитат

Когато ръчно инсталирате актуализации, трябва да превключите настройките си за актуализация на Никога не проверявайте за актуализации и първо рестартирайте устройството.

Уверете се, че KB3020369 е инсталиран, ако не го инсталирате ръчно,

Win-7 64 бита https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=46817

След това инсталирайте ръчно KB3172605 Win-7 64 бита,

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53332

След като превключите настройките за актуализация на Windows обратно към това, което сте имали преди, и ръчно проверете за актуализации, останалите трябва да се покажат скоро.

Намерих следният метод:

https://forums.techguy.org/threads/updated-steps-for-installing-and-updating-windows-7-sp1.1222250/

Искам специалистите по Windows. Да кажат дали посоченият метод по-горе е все още актуален и може ли да е ползва?

Нямам  интерес от разни инсталатори "всичко в едно".

Интересувам се само от метод подобен на този, който е посочен в линка.

Идеята е, да се инсталират последните комулативни ъпдейти, които включват почти всичко, като се избегнат купчината дребни ъпдейти натрупани през годините до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Raze написа:

И какъв е проблема да тестваш и да кажеш кое и дали работи?

Ще тествам и дори след това ще дам подробни инструкции. Просто си мислех, че някой може скоро да се е занимавал с това и да сподели опит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ntm7iv написа:

Искам специалистите по Windows.

Тук няма човек който да е участвал в разработката. ;) 

Специалист е този който се е специализирал само и единствено да работи за M$. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, dioib написа:

Специалист е този който се е специализирал само и единствено да работи за M$. ;) 

Това не е вярно! Не всички MVP са служители на М$ и тези, които не са, не получават възнаграждение за дейността си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

не всички

:offtopic_s:;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щях да го постна, но изискването е 

преди 2 часа, ntm7iv написа:

Интересувам се само от метод подобен на този, който е посочен в линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен няма смисъл от такава играчка, след като методът на simplix работи отлично без да умуваш какво точно да обновяваш. Пък и може да се каже, че simplix е  "специалист по Windows", а авторът точно такъв търси:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, lupis написа:

методът на simplix работи отлично

Напълно съгласен съм!
А може да се интегрира актуалният пакет на simplix в чист Windows  7 iso и да се инсталира от актуален имидж.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за коментарите, запознат съм със simplix. Не съм сигурен до колко може да се има доверие на издателя на инсталатора, защото винаги има риск от получаване на нежелани промени по системата. Затова искам да си направя всичко сам ръчно. Иначе да simplix е много добър инструмент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Windows 7 64 Pro и никога съм нямал такива врътки с ъпдейтите, макар, че от дълго време се доверявам само и единствено на пакетите на simplix, защото ъпдейтите директно от сайта на M колкото помагат, толкова и вредят.
Но идеята ми е, че след чист инсталиран windows без проблеми си пускам ъпдейтите от сайта на Майкрософт и си вървят без никакви заобикаляния.
Тествано и на седмица 86 и на седмица 64.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, ntm7iv написа:

Не съм сигурен до колко може да се има доверие на издателя на инсталатора, защото винаги има риск от получаване на нежелани промени по системата.

Смяташ ли, че руснаците нямаше да надигнат вой в озон или на сайта на simplix...
А и присъствието му в majorgeeks и sevenforums и на още доста авторитетни места също е показателно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, цър-вул написа:

Смяташ ли, че руснаците нямаше да надигнат вой в озон или на сайта на simplix...

Надявам се да си прав :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Ivan Zangagolev написа:

Аз съм с Windows 7 64 Pro и никога съм нямал такива врътки с ъпдейтите, макар, че от дълго време се доверявам само и единствено на пакетите на simplix, защото ъпдейтите директно от сайта на M колкото помагат, толкова и вредят.
Но идеята ми е, че след чист инсталиран windows без проблеми си пускам ъпдейтите от сайта на Майкрософт и си вървят без никакви заобикаляния.
Тествано и на седмица 86 и на седмица 64.

Без първите два ъпдейта, които се добават ръчно и за които писах в началото не се получават никакви ъпдейти. После вече като се появят и като видиш дългия списък...

преди 3 минути, цър-вул написа:

Освен това simplix присъства в мрежата не от вчера.

Така е знам за този пакет от много години. Наистина логиката е, че трябва да е безпроблемен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно защитите:

"Ключ /FixOn включает защиту от Meltdown и Spectre, а /FixOff её выключает. Без ключей для Win7 защита выключена, а для Win2008R2 включена."

Включвате ли защитата или я оставяте изключена?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре пробвай с това: GRC | InSpectre

Тествай варианти с включени/изключени защити дали ще ти спадне производителността, при по-стар и слаб хардуер може да има разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ntm7iv написа:

Относно защитите:

"Ключ /FixOn включает защиту от Meltdown и Spectre, а /FixOff её выключает. Без ключей для Win7 защита выключена, а для Win2008R2 включена."

Включвате ли защитата или я оставяте изключена?

По подразбиране е изключена. С ключовете можеш да си я превключва. Но имай предвид, че с активна защита може драстично да ти падне производителността. Тествай с инструмента на GRC от поста на @Raze

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@цър-вул интересувал ли си се има ли риск и какъв е от експлоатиране на Meltdown и Spectre, при нормално сърфиране, примерно с браузъра Firefox?

Да кажем при наличие на някакъв зловреден JavaScript на даден сайт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, цър-вул написа:

Има тема за Spectre и Meltdown във форума

Ако ми дадеш конкретен линк ще съм ти благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Реших да си спестя часове разправии с ъпдейти и се доверих на simplix. Системата се ъпдейтна успешно. Много съм доволен от инструмента. Браво на създателя. Човека се е погрижил дори след инсталацията автоматично да се стартира "disk cleanup".

Ако все пак някой реши да се пробва с обновяването ръчно се надявам нещата, които съм пъбликувал в началото да са му полезни.

@lupis и @цър-вул много ми помогнаха, за да взема решение и да използвам simplix. Бих искал да дам решение и за двамата но мисля, че няма как. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...