Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация за игри до 2400лв.

Виж решението Разрешен от Joss Bomon,

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за съдействие за подбиране на части за Gaming конфигурация. Бюджетът за компютъра е 2400лв, без монитор. Все още не съм избрал монитор, но мисля да е 1080p 144hz. Игрите които ще бъдат играни са Fortnite, CS:GO, MInecraft, Apex Legends, като това са игрите които играя сега, но в бъдеще ще има новия заглавия.

Набелязал съм следните части от Vario, може да се вземат и от друго място, но частите трябва да са от едно магазин и да го сглобят.

Въпросите ми са: Съвместими ли са частите и може ли да се оптимизира конфигурацията без да надхвърля бюджета.

Това са частите които избрах от Vario :

Кутия NZXT H510 Flow CA-H52FB-01 - 180лв.

Памет G.Skill Trident Z RGB DIMM Kit 16GB F4-3600C18D-16GTZRX - 184лв.

Захранване Seasonic G12 GC 550W ATX G12-GC-550 - 116лв.

SSD Silicon Power P34A60 512GB SP512GBP34A60M28 - 86лв.

Видео Карта MSI GeForce RTX 3060 Gaming X 12G V397-019R - 955лв.

Процесор Intel Core i5-12400 6C/12T - 459лв.

Дънна платка GIGABYTE B660 DS3H DDR4 - 286лв.

Охладител Arctic Freezer 34 eSports DUO ACFRE00061A - 90лв.

Общата цената на конфигурацията е 2 356лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

Ако не ти е толкова спешна конфигурацията, изчакай да започне вноса на новите процесори и дъна на двата конкурента. AMD вече представиха новите си процесори, които бележат осезаемо предимство пред 12-та серия на Intel. Очаква се отговора на Intel в близките седмица-две.

Ако пък нямаш търпение виж това:

Избрани продукти:

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
Intel CPU Core i5-12400 2.5GHz 18MB LGA1700 tray 1 438.34 лв. 438.34 лв.
2X8GB DDR4 3600 ADATA XPG DB10 AX4U36008G18I-DB10 1 129.58 лв. 129.58 лв.
ASROCK B660M Phantom Gaming 4 DDR4 LGA1700 1 238.64 лв. 238.64 лв.
Crucial SSD 1000GB P5 M.2 NVMe PCIE 80mm Micron 3D NAND CT1000P5SSD8 1 239.99 лв. 239.99 лв.
Zalman Case ATX N4 RGB Tempered Glass ZM-N4 1 95.30 лв. 95.30 лв.
Seasonic PSU 750W Gold G12 GC-750 1 145.46 лв. 145.46 лв.
Gainward RTX 3060 Ghost OC 12GB NE63060T19K9-190AU 471056224-2478 1 916.88 лв. 916.88 лв.
Arctic Freezer i35 RGB LGA1700 1200 115x ACFRE00096A 1 78.38 лв. 78.38 лв.
Междинна стойност: 2 282.57 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 45.66 лв.
Доставка: безплатна

Обща стойност: 2 236.91 лв. с ДДС

Количка: Intel CPU Core i5-12400 2.5GHz 18MB LGA1700 tray, 2X8GB DDR4 3600 ADATA XPG DB10 AX4U36008G18I-DB10, ASROCK B660M Phantom Gaming 4 DDR4 LGA1700, продукти и цени. (nikem-bg.net)

Положението с наличните видеокарти се мени всеки ден и затова съм ти калкулирал най-евтината налична, но бюджета ти позволява и 3060 Ti. 

Дори с още малко отгоре може да се намери и 3070.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже и 3060 TI може да се вземе, само дето пише 'по поръчка', аз бих пробвал за такава първо, доста по-мощна е и е почти като RTX 3070:

Palit GeForce RTX 3060 Ti Dual 8GB - цена. (nikem-bg.net)

Тук има и налични на малко над 1000-1100 лв: Компоненти > Видео Карта от Vario.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Положението с наличните видеокарти се мени всеки ден и затова съм ти калкулирал най-евтината налична, но бюджета ти позволява и 3060 Ti. 

Дори с още малко отгоре може да се намери и 3070.

преди 11 минути, Raze написа:

Даже и 3060 TI може да се вземе, само дето пише 'по поръчка', аз бих пробвал за такава първо, доста по-мощна е и е почти като RTX 3070:

Palit GeForce RTX 3060 Ti Dual 8GB - цена. (nikem-bg.net)

Тук има и налични на малко над 1000-1100 лв: Компоненти > Видео Карта от Vario.bg

Нещо различно ли съм написал ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опс, това не съм го видял, моя грешка. Много дребен е шрифта и ми заприлича на текст към поръчката, въобще ми е избягало от погледа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Държиш ли на Интел и NVidia за видео картата или може да минем и с АМД базирана конфигурация за процесор + видео карта? Може да се измисли и комбинация с Интелски процесор и видео карта на АМД

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6600XT е по-слаба или на нивото на 3060, а тук възможностите са за 3060 Ti

GeForce RTX 3060 vs Radeon RX 6600 XT [in 7 benchmarks] (technical.city)

GeForce RTX 3060 Ti vs Radeon RX 6600 XT [in 5 benchmarks] (technical.city)

6700XT пак е по-слаба от 3060 Ti с малка разлика, но е по-скъпа дори от 3070

GeForce RTX 3060 Ti vs Radeon RX 6700 XT [in 5 benchmarks] (technical.city)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6700XT е доста по-бърза от 3060Ti, съответно обаче и малко по-скъпа ако сравняваме най-евтините модели на пазара.

ПП. Не е по-скъпа от 3070 :)

Редактирано от Gaming_Solutions (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На кантар са нещата. В някои игри 3060 TI е по-напред, в други по-назад. Вече ако се ползва и ray tracing, AMD-то изостава отвсякъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Gaming_Solutions написа:

Държиш ли на Интел и NVidia за видео картата или може да минем и с АМД базирана конфигурация за процесор + видео карта? Може да се измисли и комбинация с Интелски процесор и видео карта на АМД

Не държа на марки, но технологиите на Nvidia DLSS2.0 и Nvidia Reflex не дават ли прдимство в игрите когато съпоставяме видео карти в еднакъв ценови диапазон. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не са изобщо на кантар нещата, особено от както АМД изкараха алтернативата на DLSS, a именно FSR 1.0 и 2.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Gaming_Solutions написа:

Не са изобщо на кантар нещата, особено от както АМД изкараха алтернативата на DLSS, a именно FSR 1.0 и 2.0.

В горните клипове има сравнение с/без DLSS/FSR. Освен това FSR може да се ползва и от Nvidia.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Частите, които си си избрал са добри и съвместими. На FullHD резолюция няма да имаш проблем с тях. Предлагам ти аналогична конфигурация, но с 3060 Ti, вместо 3060. Захранването, което си избрал ще свърши работа, но имай в предвид, че Seasonic в бюджетния клас не е точно Seasonic. Това конкретно е с друг OEM, т.е. не си го произвеждат те.

Intel Alder Lake Core i5-12400F, 6 Cores, 12 Threads - 415лв.

GIGABYTE B660M DS3H - 234лв.

G.SKILL AEGIS 16GB(2X8GB) DDR4 PC4-25600 3200MHZ CL16 - 112лв.

MSI RTX 3060 Ti VENTUS 2X 8G OCV1 LHR - 1189лв.

SSD Kingston 500GB NV1 M.2 2280 NVMe - 92лв.

MSI MAG A650BN - 149лв.

DeepCool CG560 - 161лв.

DeepCool CPU Cooler AK400 - 70лв.

Thermalright LGA1700-BCF - 20лв.

Общо 2442лв. Сглобяването, тестването за стабилност и доставката са безплатни. Слагаме паста Кингпин. Сокет 1700 има проблем с изкривяването на капачките на процесорите. За това съм добавил и коригираща планка на Thermalright.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали щеше да е с 6700ХТ, които уж не бяха по-скъпи от 3070?

Заради 23лв. не си струва да се взема F, като вградена графика може и да потрябва някога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Остави го.Дано продаде вторият-тази година.

пп Ама как си играе на хората с парите,все едно ги е намерил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Е нали щеше да е с 6700ХТ, които уж не бяха по-скъпи от 3070?

Заради 23лв. не си струва да се взема F, като вградена графика може и да потрябва някога.

Може ли да ме цитираш къде съм казал, че ще му предлагам конфигурация с 6700 XT?
Просто го попитах дали има предпочитания за да си спестя (както и евентуално останалите) главоболието да избирам компоненти според бюджета, които автора в крайна сметка не желае, дали поради фенство, дали поради някакви други съображения. Първоначалната ми идея беше за 6600XT/6650XT (която е 10-11% по-бърза от 3060), но в бюджета се побра 3060Ti. В крайна сметка за FullHD и 3060, и 6600/6650 ХТ са страхотни карти.

И да 6700XT се намира и под 1300лв. ;)

ПП.  ...и за да не си играя с на хората парите, не съм му предлагал карта, предназначена за 2К гайминг за конфигурация с FullHD монитор. По-добре спестените пари да ползва за по-голямо ССД или да почерпи приятели. Иначе варианта би бил 11400+В560+6700XT

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Gaming_Solutions написа:

Може ли да ме цитираш къде съм казал, че ще му предлагам конфигурация с 6700 XT?
Просто го попитах дали има предпочитания за да си спестя (както и евентуално останалите) главоболието да избирам компоненти според бюджета, които автора в крайна сметка не желае, дали поради фенство, дали поради някакви други съображения. Първоначалната ми идея беше за 6600XT/6650XT (която е 10-11% по-бърза от 3060), но в бюджета се побра 3060Ti. В крайна сметка за FullHD и 3060, и 6600/6650 ХТ са страхотни карти.

Това беше забавно, амаааа многоо. 1 лев разлика, майко мила. Е хубава реклама на сайта поне си направи, което няма лошо де, до известан степен. Вече се обедих , че конфигуираций които предалгаш са еднотипни, заради това и спря да пиша, защото много разбирачи се извъдихте в този сайт. То не е от сега де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, KnoX написа:

Това беше забавно, амаааа многоо. 1 лев разлика, майко мила. Е хубава реклама на сайта поне си направи, което няма лошо де, до известан степен.Вече се обедих , че конфигуираций които предалгаш са еднотипни, заради това и спря да пиша, защото много разбирачи се извъдихте в този сайт. То не е от сега де

От кое 1 лев разлика

ПП. Този Конфигураций някакъв древногръцки философ ли е? И моля те обърни внимание на правописа, че е някаква мъка да ти чета творенията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Gaming_Solutions написа:

От кое 1 лев разлика

Рекламката на сайта, не се прави на такъв какъвто не си ! Давам си линк към сайта където картата е 1299 лева и казваш, че може да се намери и под 1300 лева и веднага правиме рекламация. Айде не на мене тея номера, драги. Ти от където тръгваш, аз от там съм минал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, KnoX написа:

Рекламката на сайта, не се прави на такъв какъвто не си ! Давам си линк към сайта където картата е 1299 лева и казваш, че може да се намери и под 1300 лева и веднага правиме рекламация. Айде не на мене тея номера, драги. Ти от където тръгваш, аз от там съм минал.

Линка беше препрадка към Joss, който беше пуснал линк към пазарувай с 3070-ки над 1300лв. И понеже не си правя реклама, в същия сайт най-евтината ASRock Challenger Pro RX 6700 XT 12GB OC я има и за 1257лв. Просто 6700ХТ не може да се каже, че е по-скъпа в момента от 3070.

ПП. Знаеш ли въобще значението на думата рекламация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Gaming_Solutions написа:

Линка беше препрадка към Joss, който беше пуснал линк към пазарувай с 3070-ки над 1300лв. И понеже не си правя реклама, в същия сайт най-евтината ASRock Challenger Pro RX 6700 XT 12GB OC я има и за 1257лв. Просто 6700ХТ не може да се каже, че е по-скъпа в момента от 3070.

Факт е, че всеки втори линк за какъвто и да е компонент го даваш за въпросния сайт. Чиста реклама е, как да не е . Ти даваш само от този сайт. А и аз ти казах, че няма проблеми да си прави реклама. Но е смешно да ми казваш, че има под 1300 лева, а в сайта да е 1299 лева. 1 лев разлика. Да беше 50-100 лева разликата, да каже човек , ама ти за 1 лев разлика.  За това ми стана интересно, иначе нищо лично ама лекинко се излагаш. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, KnoX написа:

Факт е, че всеки втори линк за какъвто и да е компонент го даваш за въпросния сайт. Чиста реклама е, как да не е . Ти даваш само от този сайт. А и аз ти казах, че няма проблеми да си прави реклама. Но е смешно да ми казваш, че има под 1300 лева, а в сайта да е 1299 лева. 1 лев разлика. Да беше 50-100 лева разликата, да каже човек , ама ти за 1 лев разлика.  За това ми стана интересно, иначе нищо лично ама лекинко се излагаш. ;)

Въпросния сайт е мой и никога не съм го крил и разликата в цената с 3070-ките от линка на Джос е към 50лв. Не виждам какво ти е смешно. Аз никога не съм претендирал, че продавам най-евтино, който търси най-евтиното да ползва пазарувай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, KnoX написа:

Факт е, че всеки втори линк за какъвто и да е компонент го даваш за въпросния сайт. Чиста реклама е, как да не е

А 80 % от темите за конфигурации , които дават към Никем какво е нали е пак реклама . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, adersa написа:

А 80 % от темите за конфигурации , които дават към Никем какво е нали е пак реклама . 

Ти колко пъти си предлагал конфигурации и си търсил и сравнявал цени за някой от търсещите съдействие тук?

Не е реклама. Сайта им е с удобен и бърз конфигуратор, а и цените обикновено са под средните на пазара, често и най-ниски. Аз лично нямам общо с тази фирма, но от много години пазарувам от там и до момента не съм имал проблем, както и нито една рекламация. 

преди 4 часа, Gaming_Solutions написа:

Доста некоректно е, че си променил наличностите и съответно цените, защото когато пусна предложението си, най-евтината 6700ХТ във твоя сайт беше тази от 1622лв. /съжалявам, че не направих скрийншот и не мога да го покажа/. 100% тогава на сайта ти нямаше по-евтина, иначе защо да пускам линк към тази от 1622лв. ? Такива действия са в твой минус и по този начин си прецакваш репутацията!

преди 5 часа, Gaming_Solutions написа:

на 7.09.2022 г. в 17:03, Gaming_Solutions написа:

Държиш ли на Интел и NVidia за видео картата или може да минем и с АМД базирана конфигурация за процесор + видео карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...