Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Опцията за хиберниране липсва (Windows 10)

PigMan9GolqmotoPrase
 Сподели

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Добро утро, приятели. :emoji_smiley-07:

На лаптопа с Windows 10 му липсва опцията за хиберниране. Преди я имаше, но сега я няма. Въпросната опция служи за изключване на системата, без да си губи работата - и така при включване, продължавам откъдето съм спрял. Да не се объркате с опцията "sleep", тъй като заспиването и хибернацията не са едно и също нещо.

Както се вижда, опцията липсва:

windows10-hibernate-button-missing.jpg

Може ли някой да ми каже как да я включа отново и да я добавя в списъка с опции, които се появяват, след като натисна Power бутона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе при теб има ли нещо дет да бачка е Мазньо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, FatMan9 написа:

На лаптопа с Windows 10 му липсва опцията за хиберниране. Преди я имаше, но сега я няма. Въпросната опция служи за изключване на системата, без да си губи работата - и така при включване, продължавам откъдето съм спрял. Да не се объркате с опцията "sleep", тъй като заспиването и хибернацията не са едно и също нещо.

Може ли някой да ми каже как да я включа отново и да я добавя в списъка с опции, които се появяват, след като натисна Power бутона?

Знаем каква е разликата, мазен! И какво си правил по системата, за да "изчезне" от "списъка" - бахти терминологията

Ччо Гошо не хапе:

Цитат

Open power options—select Start , then select Settings  > System  > Power & sleep  > Additional power settings.

Select Choose what the power button does, and then select Change settings that are currently unavailable. Under Shutdown settings, select the Hibernate checkbox (if it's available), and then select Save changes.

Now you’ll be able to hibernate your PC in a few different ways:

Select Start , and then select Power  > Hibernate.

Press the Windows logo key + X on your keyboard, and then select Shut down or sign out > Hibernate.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да влезеш в "Опции на захранването" и ще я откриеш. Хайде, от мен успех! 

Не съм на 11 в момента за да ти направя снимка, но е нещо подобно както при десятката.

Ето снимка:

ScreenShot001.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, petie1 написа:

Споко, бе неговия Acer e сделан в рассия - сигурно ще има и други ядове :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, NewRedDragon написа:

Споко, бе неговия Acer e сделан в рассия - сигурно ще има и други ядове :) 

Сега ако излезе че е и  с магнитчета Елбрус  не знам не знам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vlado1985 написа:
Цитат

режим на хибернация и затваряне на дроселовата клапа.

Няма ли да глъхне и гасне?
И с какво статията, която си линкнал е различна от статията зад линка в поста над твоя? Или к'во? Ебасги другите, аз съм важният. Чшш, алоу, аре маалко по-мисловно да се държиш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, FatMan9 написа:

Не става ли, ако ба-а-а-авно му издърпаш щепсела от контакта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Rammkopf написа:

Я, стане, я не :) По вероятно е да не стане:beer11:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Rammkopf написа:

Това ба-а-а-а-авното е за да не е заради съмнения за крадване, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.10.2022 г. в 18:51, цър-вул написа:

Не става. Това го пробвах преди да пусна темата. сега пак го пробвах, но опцията за хиберниране отново липсва от списъка с опции, които се появяват след натискането на Power бутона.

на 14.10.2022 г. в 22:02, Rammkopf написа:

Така лаптопа ще спре, без да се запази работата. Unsafe shutdown.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, FatMan9 написа:

Това

Кое е то това? Зад линка има 5-6 предложения за решаване на проблема?
Ако ще си пишем, колкото да сме писали, без никаква конкретика, по-добре да не го правим!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.10.2022 г. в 17:27, Kolev72 написа:

Не съм на 11 в момента за да ти направя снимка, но е нещо подобно както при десятката.

Ето снимка:

ScreenShot001.jpg

При мен не е така.

Погледни, че въпросната опция, която си показал, липсва при мен:

image.jpeg.69c2c7ee4adaf9295ab5d62da0fc7568.jpeg

преди 1 минута, цър-вул написа:

Кое е то това? Зад линка има 5-6 предложения за решаване на проблема?

Сега ще пробвам и другите предложения.

преди 1 минута, цър-вул написа:

Ако ще си пишем, колкото да сме писали, без никаква конкретика, по-добре да не го правим!

Не ме изрязвай и не се дръж остро с мен, защото ми нараняваш чувствата.

на 14.10.2022 г. в 18:51, цър-вул написа:

Да, това помогна.

Мерси.

Ето снимка:

ScreenShot001.jpg

Да, намерих опцията и оправих проблема. Мерси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, цър-вул написа:

Остава да споделиш и как точно се реши проблемът - за да е лесно на следващите с твоя проблем!

Проблема се решава както е описано в статията.

Влизам в Настройки -> Система:

image.png

(ако прозореца е minimized, не full screen, "Additional power settings" няма да е в средата, а в дясната част на екрана)

След като се натисне "Additional power settings", се отваря контролния панел, където са показани следните опции:

image.png

Ако опцията не е "Choose what the power buttons do", значи трябва да е "Choose what the power button does", тъй като е преименувана)

След като се избере въпросната опция, ще се отвори този прозорец, където бутона за активиране на режим хибернация е недостъпен и не може да бъде избрана опцията за хибернация, но може да бъде направен достъпен, като се избере опцията "Change settings that are currently unavailable":

image.png

След като се избере тази опция, бутоните под "Shutdown settings" ще станат достъпни:

image.png

След като бутоните са вече достъпни, може да се добави липсващата опция за хибернация, както и да се махат нежелани опции.

По-добре е обяснено тук: https://www.groovypost.com/howto/enable-hibernate-mode-windows-10/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото @Kolev72 е посочил това решение:

Ето снимка:

ScreenShot001.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...