Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Vivacom IPTV настройка с Mikrotik rb2011UiAS-2HnD-IN

Виж решението Разрешен от JohnTRIVOLTA,

Препоръчан отговор

Здравейте. Наскоро си закупих Микротик Mikrotik Routerboard rb2011UiAS-2HnD-IN . Четох из форума за подобни проблеми, но с повече вързани рутери.

Искам да попитам дали е възможно само с този модел рутер, да пусна IPTV применика на виваком да върви, понеже сега не тръгва а всичко друго(Интернет + Wi-fi) работи.

Видях че сте писали че трябва някой неща да се настроят, бихте ли помогнали какво ще трябва да настроя. Имам малко познания към Микротика, но мисля че мога да се справя, стига да ми помогнете :) . Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може. Сега трябва да се разбере дали приемника работи с мултикаст или уникаст!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, JohnTRIVOLTA написа:

По принцип може. Сега трябва да се разбере дали приемника работи с мултикаст или уникаст!

Ще попитам Виваком и ще видя какво ще кажат. Ще пиша утре, като разбера, надявам се да помогне някой да оправя този проблем. Благодаря все пак за отговора :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, N1kO написа:

Ще попитам Виваком и ще видя какво ще кажат. Ще пиша утре, като разбера, надявам се да помогне някой да оправя този проблем. Благодаря все пак за отговора :)

Каква услуга ползваш точно на Виваком - IPTV или EON?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виваком ми отговориха следното:

"За да може да работи IPTV, то е необходимо LAN портовете на рутера да работят в режим за IPTV Bridge. За всеки модел рутер, настройките са различни като за съжаление неможе да сме конкретни за вашия модел. Като втора опция може да поставите Switch преди рутера, като към него да се свържат приемниците за IPTV и рутера. По този начин няма да е необходима да се правят конфигурации в рутера." 

Втората опция не ми е нужна в моя случай, след като съм закупил рутер за 300 лв, не бих желал и да купувам още устройства(суичове). Знам, че може да стане с настройка в рутера, все пак затова взех по скъп рутер , за да съм доволен хем от към обхват, хем от към скорост.

Също така питах на какъв принцип работи IPTV , те отговориха "При IPTV телевизията , примениците работят както в Unicast , така и с Multicast в зависимост от начина на гледане. При EON телевизията се ползва само Multicast.

В моя случай не е EON и си мисля че с Unicast , може да се случат работите.

Незнам тази информация дали би ми помогнала като споделя тука :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, N1kO написа:

"За да може да работи IPTV, то е необходимо LAN портовете на рутера да работят в режим за IPTV Bridge. За всеки модел рутер, настройките са различни като за съжаление неможе да сме конкретни за вашия модел. Като втора опция може да поставите Switch преди рутера, като към него да се свържат приемниците за IPTV и рутера. По този начин няма да е необходима да се правят конфигурации в рутера." 

Втората опция не ми е нужна в моя случай, след като съм закупил рутер за 300 лв, не бих желал и да купувам още устройства(суичове). Знам, че може да стане с настройка в рутера, все пак затова взех по скъп рутер , за да съм доволен хем от към обхват, хем от към скорост.

Също така питах на какъв принцип работи IPTV , те отговориха "При IPTV телевизията , примениците работят както в Unicast , така и с Multicast в зависимост от начина на гледане. При EON телевизията се ползва само Multicast.

Ами отговорено ти е вече от страна на Виваком. Аз няма какво повече да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, N1kO написа:

Ами тогава ще станат нещата, изглежда е на уникаст този приемник. Ти хубаво си купил рутера, не е лош, но си закъснял с около 10г. за него на тази цена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Ами тогава ще станат нещата, изглежда е на уникаст този приемник. Ти хубаво си купил рутера, не е лош, но си закъснял с около 10г. за него на тази цена!

взех го за 140 лв , ако трябва да сме честни. Проблема е че не съм запознат с тези настройки и ще ми трябва помощ, за да го подкарам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, N1kO написа:

взех го за 140 лв , ако трябва да сме честни. Проблема е че не съм запознат с тези настройки и ще ми трябва помощ, за да го подкарам.

А така по-става!

Относно настройките:

1. Добавя се бридж за  WAN, като се добавя в интерфейс листата wan.

2. Добавяш в него бридж етер порт за IPTV, ако трябва вадиш порт от друг бридж.

3. Слагаш на бриджа за admin Mac мак адреса на етер1 който ти е wan.

4. Слагаш адреса или променяш IP client да е бриджа а не етер1.

5. Накрая добавяш и етер1 в бриджа.

Ако си със стандартни, деф. настройки всичко трябва да тръгне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, JohnTRIVOLTA написа:

А така по-става!

Относно настройките:

1. Добавя се бридж за  WAN, като се добавя в интерфейс листата wan.

2. Добавяш в него бридж етер порт за IPTV, ако трябва вадиш порт от друг бридж.

3. Слагаш на бриджа за admin Mac мак адреса на етер1 който ти е wan.

4. Слагаш адреса или променяш IP client да е бриджа а не етер1.

5. Накрая добавяш и етер1 в бриджа.

Ако си със стандартни, деф. настройки всичко трябва да тръгне.

Пробвах колега, мисля че направих правилно нещата, който ми написа. Но няма промяна, пише "Platform Unreachable" .  Мисля че нещо друго пропускаме. Мога да дам достъп, стига да ти се занимава, да погледнеш дали е правилно ? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 26 минути, N1kO написа:

Пробвах колега, мисля че направих правилно нещата, който ми написа. Но няма промяна, пише "Platform Unreachable" .  Мисля че нещо друго пропускаме. Мога да дам достъп, стига да ти се занимава, да погледнеш дали е правилно ? :)

Давай на лични !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на JohnTRIVOLTA , за отделеното време и за това че ми помогна за приемника да сработи. Дадох му достъп на пича, влезна и за отрицателно време оправи нещата:)

Все пак се намират из форумите, хора който помагат дори безвъзмездно. Жив и здрав да си братле :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да споделим все пак от къде идваха трудностите. Версията на ROS бе много стара 6.40.5 ако не се лъжа а от там съществуването на мастър интерфейс в бриджа.

Борда е ъпнат до последна стейбъл 7.6 и сетнат стандартен бридж-WAN за прозрачен достъп на L2 ниво на IPTV приемника за да си вземе адрес от техния MAN сегмент започващ с 10.ХХХ.ХХХ.ХХХ .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Да споделим все пак от къде идваха трудностите. Версията на ROS бе много стара 6.40.5 ако не се лъжа а от там съществуването на мастър интерфейс в бриджа.

Борда е ъпнат до последна стейбъл 7.6 и сетнат стандартен бридж-WAN за прозрачен достъп на L2 ниво на IPTV приемника за да си вземе адрес от техния MAN сегмент започващ с 10.ХХХ.ХХХ.ХХХ .

Просто постващият няма още твоите умения и знания. Благодарско, че си помогнал! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...