Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Монитор до 300 лева

Виж решението Разрешен от Rammkopf,

Препоръчан отговор

Здравейте, търся Монитор до 300 лева. Ще го ползвам за работа предимно и рядко да изиграя една лига. Ползвам компютъра около 12 часа на ден. Предимно браузър, понякога и Фотошоп. Ако до 300 лв не мога да намеря нещо подходящо съм склонен да похарча и до 500. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някакви претенции за нов/втора злоупотреба? Има прилични монитори, реновирани, примерно Dell P2419H. Тук само Photoshop би бил някакъв по-тънък критерий, ако разчитате на верността на цветовете - за там ще трябва по-сериозен монитор. Ако само правите колажи и не работите с точност на цветовете, значи няма драма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако не ти е проблем https://www.olx.bg/d/ad/monitor-benq-xl2411-CID632-ID90stl.html аз си взех такъв само че 2411p, главно заради това че играя и мога да каже че е страхотен монитор седя доста време пред него няма да ме болят очи няма нищо, много съм доволен. Ако човека е точен ще ти го даде с дисплей порт да си му извадиш пълните 144hz и от настройките на картата като го пипнеш и си ти, ако пък държиш на нов. Много настройки има от към цветове всичко

https://www.emag.bg/monitor-gaming-benq-zowie-24-tn-full-hd-144-hz-1-ms-hdmi-displayport-dvi-pivot-flickerfree-cheren-9h-lgplb-qbe/pd/DK3JKHBBM/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря ви за отговорите. Предпочитам нов монитор, защото не искам да дам 300-500 лева и след месец монитора да не работи. 

Rammkopf монитора изглежда добър.

https://www.emag.bg/monitor-dell-24-ips-full-hd-display-port-flicker-free-pivot-cheren-p2419h/pd/DVXPSSBBM/

Ако взема този монитор може ли да се каже, че е добра покупка за парите си ? 

@Ant1Lamer монитора който сте пратил изглежда също добър и е намален, но benQ не съм ги чувал много, наистина ли са надежни ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз визирах по-скоро тази покупка - https://hop.bg/bg/monitori-115/dell-p2419h-115(id=49431). Вече съм поръчал един за себе си и чакам да пристигне тези дни. С тези монитори съм имал сблъсък няколко пъти на 2 работни места и много ми допаднаха като качество в този клас. Ако го искате нов, ще го получите с двойно по-голяма гаранция и на двойно по-висока цена. :) Което и да изберете, според мен няма да сбъркате.

BenQ са "марка" на SIEMENS. Не съветвам никого да се набива с техни IT-продукти. Марки като BenQ и Acer не се славят с особени качества, меко казано. Може и да имат единични попадения, но като цяло е по-добре да се избягват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Photoshop -Eizo, BenQ или iiyama.

Аз лично ползвам третият,имам ProLight ,имам и G-Master

Линкове, няма да ти давам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех този и съм много доволен https://gplay.bg/benq-ex2510s-mobiuz

Тука е обяснено разликата между 23.8 инча и 24.5 инча 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, KoiAzLiWe написа:

Аз си взех този и съм много доволен https://gplay.bg/benq-ex2510s-mobiuz

Тука е обяснено разликата между 23.8 инча и 24.5 инча 

Видях го, но не видях някъде да го има наличен.  Сравних го с Benq xl2411 и горе долу са сходни, даже Benq xl2411 въпреки, че е по-стар модел показа, че дисплея му е по-наситен. Явно няма едно мнение по темата, ще трябва и аз да проуча повече нещата и малко ще е на късмет :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, mtaci написа:

Видях го, но не видях някъде да го има наличен

Интересно как и къде си търсил. Бройки и наличности да искаш: BenQ EX2510S 9H.LKELA.TBE Монитори - Цени, BenQ EX2510S 9H.LKELA.TBE оферти (pazaruvaj.com)

Монитор BenQ EX2510S MOBIUZ, 24.5", LED, IPS, 1920 x 1080, 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.2, 1 x Audio Out, Тонколони 2 x 2.5W - eMAG.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Благодаря ти, явно не съм написал нещо правилно. Ти кой от двата би взел ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, mtaci написа:

Съжалявам, моите съболезнования. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Rammkopf написа:

Съжалявам, моите съболезнования. :D

Защо, няколко човека ,които са доволни от BENQ ми го препоръчаха ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е монитор с TN матрица. Дори най-калпавият IPS панел е по-добре от най-читавия TN. Това е бюджетен геймърски дисплей и действително скоростта му на опресняване е много висока, но това е за сметка на качеството на изображението. Това кой от какво е доволен е строго субективно понятие и често опира до 2 неща: техническа компетенция и база за сравнение. С други думи, когато човек не разбира, лесно се впечатлява. И когато няма база за сравнение с други продукти, остава с грешно убеждение. Ако някой ти е казал, че е силно впечатлен от TN матрица, чакай да му чуеш мнението, когато го сложиш пред IPS. :) А BenQ никога не са били някаква стихия, наравно са с Acer като качество. Според мен, силно сглупи, че не купи Dell-а. Това ще го разбереш най-вече във Photoshop, когато започнеш да боравиш с цветовете, а също и в някои игри, когато ти трябва добър контраст, за да видиш кой се крие в сянката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Rammkopf написа:

Това е монитор с TN матрица. Дори най-калпавият IPS панел е по-добре от най-читавия TN. Това е бюджетен геймърски дисплей и действително скоростта му на опресняване е много висока, но това е за сметка на качеството на изображението. Това кой от какво е доволен е строго субективно понятие и често опира до 2 неща: техническа компетенция и база за сравнение. С други думи, когато човек не разбира, лесно се впечатлява. И когато няма база за сравнение с други продукти, остава с грешно убеждение. Ако някой ти е казал, че е силно впечатлен от TN матрица, чакай да му чуеш мнението, когато го сложиш пред IPS. :) А BenQ никога не са били някаква стихия, наравно са с Acer като качество. Според мен, силно сглупи, че не купи Dell-а. Това ще го разбереш най-вече във Photoshop, когато започнеш да боравиш с цветовете, а също и в някои игри, когато ти трябва добър контраст, за да видиш кой се крие в сянката.

Монитора днес пристигна в ЕКОНТ и се чудя сега дали да го взимам след този коментар. Добре, можеш ли да ми препоръчаш добър IPS, който да става и за игри и за фотошоп. Примерно да работи на 144 hz. Да кажем да вдигнем бюджет до 1000 лева.  Ако 1000 лева са малко за такъв монитор, моля да кажеш какъв бюджет ще ми трябва.  Благодаря ти. 

Дори не знам дали ми трябва 144 hz, защото реално в месеца играя 2,3 пъти LOL. Предимно браузър, код и фотошоп понякога. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 46 минути, mtaci написа:

Монитора днес пристигна в ЕКОНТ и се чудя сега дали да го взимам след този коментар. Добре, можеш ли да ми препоръчаш добър IPS, който да става и за игри и за фотошоп. Примерно да работи на 144 hz. Да кажем да вдигнем бюджет до 1000 лева.  Ако 1000 лева са малко за такъв монитор, моля да кажеш какъв бюджет ще ми трябва.  Благодаря ти. 

Дори не знам дали ми трябва 144 hz, защото реално в месеца играя 2,3 пъти LOL. Предимно браузър, код и фотошоп понякога. 

Ами, изчетох ти внимателно изискванията още в първия пост, затова убедително ти препоръчах P2419H. Аз самият си взех такъв, както споменах, вече го ползвам активно на втория компютър и дисплеят е наистина добър за парите си. Само че моя го купих 2-ра ръка с 1 година гаранция и за 215 лева, а пък ти го беше намерил чисто нов с 2 години гаранция и на двойна цена. Дали ще го купиш нов, или ще го купиш реновиран в състояние "като нов", е въпрос на личен избор и бюджет. И в двата случая, мониторът си е хубав, има 3 вида видеовходове, USB3.0 хъб и изход за слушалки, ако пренасяш към него аудио през HDMI или DisplayPort. Матрицата му е добре калибрирана, не синее, не зеленее, има меки тонове и не дразни очите, дори на крещящи цветове. За офисна работа и някакъв гейминг е ОК.

144Hz ти трябват, ако геймиш като луд и си в полупрофесионална или професионална лига някъде. Те там се издухват вече и на 240 херца. За любителски гейминг (т.е., за нас, които просто се РАДВАМЕ на игрите, а не "работим" като геймъри), 60Hz са напълно достатъчни. Каза, че от време на време ще ползваш и Photoshop, което ме наведе на мисълта, че и там си любител, не се изхранваш с това. Но Photoshop е програма, която работи с широка цветова палитра и IPS (или VA) матрица ще ти е много голям плюс, дори ако само правиш колажи.

Според мен, ако имаш правото да го върнеш безнаказано, махай го тоя Siemens и си вземи нормален монитор за ежедневна работа. Не съм някакъв луд фен на Dell, бих си купил и друг монитор като HP EliteDisplay, например. Също са много добри.

Ето ти 2 чисто нови, от които да си избереш, ако решиш:

https://www.emag.bg/monitor-led-ips-viewsonic-23-8-full-hd-display-port-cheren-vg2448/pd/DS8PVSBBM/?X-Search-Id=5e1b159f45c7785591a4&X-Product-Id=89486049&X-Search-Page=1&X-Search-Position=20&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

https://www.emag.bg/monitor-lg-23-8-ips-full-hd-display-port-cheren-24bk750y-b-aeu/pd/DC1CVSBBM/?ref=automated-compare_6_4&provider=rec&recid=rec_4_70100aef198b3bb17f6740253a17fcd7af9f79f2a8b2547879b7a47e83c01d96_1669631477

Нарочно съм подбрал тези - на база бюджета, който си определил за BenQ-а. ViewSonic правят монитори от десетилетия, аз ги помня като топ производител, откакто съм тръгнал да се занимавам с компютри. Разбира се, че в ниския ценови клас правят компромиси, за да ти докарат цена, и няма да получиш същата матрица като в модел за 2000 лв., примерно, но не си плюят на имиджа и няма да ти пробутат зле изпълнен монитор като цяло.

Второто предложение е от LG, те нямат нужда от представяне. В общи линии, и двата монитора са с IPS дисплеи, но са 6-битови, т.е. high-color, не са full-color (8-bit) или true-color (10-bit), но използват дитъринг технология, за да изработват на момента нюансите, които не се поддържат нативно от матрицата, като така наваксват загубата на палитра до някаква степен. Същото нещо го прави и въпросният Dell, за който ти говорех.

Но ако наистина ще вдигнеш бюджета на около 1000 лева, направо си вземи този и закриваш предаването. :) 144Hz са ти излишни, повярвай ми.

https://www.emag.bg/monitor-monitor-viewsonic-27-inch-16-9-qhd-2560x1440-3-sides-frameless-superclear-ips-100-srgb-pantone-validated-hardware-calibration-hdmi-displayport-usb-c-docking-60w-2x-usb-speakers-auto-pivot-full/pd/DZHTCSMBM/?X-Search-Id=24bfaea284e728a1f622&X-Product-Id=107425097&X-Search-Page=1&X-Search-Position=23&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да платя доставката за обратно връщане, което не мисля, че ще е повече от 20,30 лева.

LG са ми позната марка, по-скоро бих заложил на тях. Значи ще поръчвам LG-то, благодаря ти за обратната връзка и за изчерпателното мнение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редактирах си поста по-горе с предложение за монитор до 1000лв., не знам дали си го прочел. :) Само споменавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях монитора, който си препоръчал до 1к и направо директно го поръчах. ViewSonic VP2756-2K 27 inch. Харесва ми и че е 27 инча, защото ми се искаше да е голям монитор. Супер, много ти благодаря, трябва да черпя. Сега само чакам да ми го пратят :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, mtaci написа:

Видях монитора, който си препоръчал до 1к и направо директно го поръчах. ViewSonic VP2756-2K 27 inch. Харесва ми и че е 27 инча, защото ми се искаше да е голям монитор. Супер, много ти благодаря, трябва да черпя. Сега само чакам да ми го пратят :D

Браво, току-що направи убийствен избор! Поздравления! :D Ще се радвам да ти видя реакцията, като го разопаковаш и го включиш. Всеки монитор от професионалната серия (VP) идва заводски калибриран, индивидуално, с приложени в кашона карта на калибрацията и сертификат. Та, ако ти дойдат едни хартии с някакви графики за "delta E" по тях, това е то. Ще останеш доволен, сигурен съм. Няма човек да си е купил Sonic и да го е хвърлил на боклука.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на @Rammkopf

Вече два дни ползвам монитора и съм изключително доволен. Цветовете са супер реални, монитора е перфектен за нуждите ми. Първият ден малко трудно свикнах от 19 инча на 27, но се свиква :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, mtaci написа:

Благодаря на @Rammkopf

Вече два дни ползвам монитора и съм изключително доволен. Цветовете са супер реални, монитора е перфектен за нуждите ми. Първият ден малко трудно свикнах от 19 инча на 27, но се свиква :D

Ааа, на хубавото бързо се свиква, нали? :D С една дума, честито!

Като си помисля как щеше да си вадиш очите с оня BenQ ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...