Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

HTC desire 728 изключва сам при входящи обаждания

shadow13
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам проблем с телефона си (HTC desire 728 с две сим карти). Проблемът се състои в това, че от известно време при входящи обаждания апарата изключва сам, без значение дали батерията е заредена напълно или остават още 20-30-40% примерно. След като го стартирам не мога да видя кой ме е търсил, тъй като явно се отчита все едно аз съм затворила и не съм приела обаждането. Моля, за Вашата помощ и мнения защо и от какво може да се получава това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е 7 годишно устройство. Батерията сменяна ли е? На зарядно прави ли го проблема? Може би вече му е дошло времето за нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте да му дадете фабрични настройки, възможно е да е софтуерен проблем. Ако не се получи, просто пенсионирайте 7 годишното HTC и си поръчайте нов. Да се ремонтира толкова стар апарат не е особено рентабилно. 
Батерията му как е? Колко време държи при зареждане? Възможно е и от нея да е проблема, ако при обаждане не успява да поддържа нужното захранване. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, телефона е стар модел, но аз го имам от 4 години, като до момента батерията му не е сменяна. По време на зареждане го няма този проблем, както и когато батерията е пълна на 80-90%. Иначе самата тя издържа по 2 дни, след зареждане. Мислех си, че това се получава от недостатъчно свободна памет, но след като я поосвободих от голяма част от снимките, които заемат най-много място проблема си остана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези рестарти най-често са заради повредена батерия или в случая на доста години. Случвало ми се е същото нещо на стария Samsung S4, след смяна на батерията проблема се оправи. Казах ти как можеш да го тестваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Raze написа:

Казах ти как можеш да го тестваш.

И ти е отговорено:

преди 19 минути, shadow13 написа:

По време на зареждане го няма този проблем, както и когато батерията е пълна на 80-90%.

;)

https://smenime.com/батерия-за-htc-desire-728-b0pjx100

https://bazar.bg/obiava-24853525/bateriia-htc-desire-728-htc-desire-828-htc-one-e9

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси, уж гледах, но съм пропуснал. Лошото е, че ще трябва сервиз, понеже капака отзад е залепен:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Raze написа:

Да, мерси, уж гледах, но съм пропуснал. Лошото е, че ще трябва сервиз, понеже капака отзад е залепен:

Добре е, че капака отзад се сваля лесно, а не като при някои модели, като Nokia 5, да трябва да се барника през дисплея. Вероятността да го прецакат в сервиза още повече е малка. За 40-50лв би трябвало да ѝ го направят като хората. Каква батерия ще сложат, и какъв живот ще има тя е въпрос на късмет. 
Имайки предвид, че доколкото разбрах и с недостиг на памет има проблеми, не си струва да се прави дадения апарат. За 250-300 може да се намери читаво устройство, далеч по-бързо и удобно за употреба от този архаизъм. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което предположих беше, че проблемът може да е от малкото свободна памет. За батерията не ми е и минавало през ума, защото телефоните, които съм имала до сега са изкарвали по 5-6 години и да, батерията е падала по-бързо с времето, но не съм имала подобен проблем. Явно с развитието на технологиите качеството пада. Както каза Joss Bomon не знам колко е рентабилно да подменя батерията, пред това да сменя телефона, въпреки, че не ми се иска. 🤔

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, shadow13 написа:

Явно с развитието на технологиите качеството пада

Не е точно така. По-мощен хардуер, с по-голяма консумация и същевременно и по-стар. Като му трябва повече ток, отколкото може да се подсигури и се включва някаква хардуерна защита и прекъсва захранването, за да не се повреди съвсем батерията най-вероятно. Няма как от липса на памет устройството да се изключва директно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиния и бърз начин явно е да отида в сервиз, където да сменят батерията. Гледах клипа, който Raze публикува.....няма да се справи никой от нас с това . Можете ли да ми препоръчате добър оторизиран сервиз за HTC в София? Имаше един, който поемаше гаранцията на бул Христо Ботев, но нито един от телефоните им не е актуален и не мога да се свържа с тях, за да разбера дали работят все още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...