Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Dell Latutude 5480 настройка на РАМ паметта след ъпгрейд

Виж решението Разрешен от цър-вул,

Препоръчан отговор

Здравейте.

Въпросния лаптоп имаше две плочки 2x4 GB. (DDR4 2400 MHz)

Преди малко го ъпгрейтнах на 2 x 8 DDR4 CL16 (Corsair Vengeance SO-DIMM 8GB CMSX8GX4M1A2400C16).

Dual Ch тръгна. Но, паметта работи си на стоковата 2133.

Проблема е, че нямам представа как да настроя новата памет (в BIOS F2) да работи на @2400 MHz/CL16 в BIOS.

Не откривам подобна опция (BIOS/UEFI е много странен):

Dell Latitude 5480 UEFI BIOS Version 1.9.3

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ги пробваш 1 по 1 пак ли са на ниската скорост, от клипа се вижда една плочка на 2400? Иначе, нищо не можеш да направиш. Ето подобен проблем, търси друга памет.

Ram Speed Dell 5480 - Dell Community

latitude 5480 RAM upgrade - Dell Community

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С кой процесор си? 6-та или 7-ма генерация Core? И аз имам 5480, с Core i5-6300U, и моята DDR4 върви на 2133. 7-ма генерация Core-овете поддържат 2400.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Rammkopf написа:

С кой процесор си? 6-та или 7-ма генерация Core? И аз имам 5480, с Core i5-6300U, и моята DDR4 върви на 2133. 7-ма генерация Core-овете поддържат 2400.

Процесора е 7200U. Явно, дъното е ограничено  за да тръгне паметта на @2400CL16.

Не ми се занимава пак да го отварям. И да тествам. Но, старата памет си работеше на 2x4GB @2400 CL17. (пускам е в продажба)

Лаптопа, не се използва за кой знае какво. Въпреки, че ми се искаше да "захапе" на 2400 МHz

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ined написа:

Не разчитай на това и i5-7200U е на 2133.

Майтап няма, i7-7500U и той бил с таван на 2133 - ей сега надникнах в ark. Не ми и мина през ума, че мобилните U-та ще са "резнати" откъм честоти на RAM. :(

преди 1 час, Mr. ?? написа:

Процесора е 7200U. Явно, дъното е ограничено  за да тръгне паметта на @2400CL16.

Не ми се занимава пак да го отварям. И да тествам. Но, старата памет си работеше на 2x4GB @2400 CL17. (пускам е в продажба)

Лаптопа, не се използва за кой знае какво. Въпреки, че ми се искаше да "захапе" на 2400 МHz

Айде, айде, не тъжи. :D За 133MHz няма да видиш космическа разлика. Макар че те разбирам, де - "ако мога да я ползвам, що да не я ползвам?".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, shishmanovp861 написа:

Ми купи си нов лаптоп, стига си мрънкал.

Кому е нужно бръщолевенето ти? Може би само на теб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

На същия лаптоп със същия процесор?

Да. Старите плочки бяха две.

Добавена му беше още една плочка РАМ (от предишен собственник.) И двете стари плочки бяха със еднакви тайминги, но със CL17.

Проверих ги в CPU-z и Диспечера на (преди да закупя новите):

2 x Corsair Vengeance SO-DIMM 8GB CMSX8GX4M1A2400C16), single Rank, плочки DDR4 на  BG пазара (тогава), които бяха единствените налични със честота 2400MHz.

Таймнигите им са по-стегнати: 16 16 16 39.

Даже си помислих и 2666 MHz, да поръчам. Добре, че не го направих. Те пък можеше изобщо да не не се разпознаят.

Това да е следващият път ще си направя едно по добро проучване преди да поръчвам памети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Mr. ?? написа:

Въпреки, че ми се искаше да "захапе" на 2400 МHz

преди 1 час, Rammkopf написа:

За 133MHz няма да видиш космическа разлика

Всъщност никаква разлика нямаше да види...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение
преди 2 часа, цър-вул написа:

Да. Старите плочки бяха две.

Ставаше дума старите на 2400MHz ли работеха?

преди 2 часа, shishmanovp861 написа:

Ми купи си нов лаптоп стига мрънкал.

преди 1 час, цър-вул написа:

Кому е нужно бръщолевенето ти? Може би само на теб?

преди 1 час, shishmanovp861 написа:

Ми айде пусни му я на 2400!Можеш ли?

Таа, как твоето бръщолевене помага на автора да си реши проблема, мистър Голяма уста? Аз, за разлика от теб се опитвам да стигна до истината:

Е, нама един твой пост, който да е точно и конкртетно по темата. К'во демонстрираш? Лаладжийство? За него разбрахме!

Даже си помислих и 2666 MHz, да поръчам.

https://www.dell.com/support/kbdoc/en-bg/000132025/dell-latitude-memory-compatibility-guide

Latitude 5480 & 5580 DDR4 2 32GB 2133MHz (Kaby Lake U)
2400MHz (Kaby Lake H)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше дума старите на 2400MHz ли работеха?

Старите плочки  2x4GB бяха настроени/работиха на 2400 MHz.

Точно, поради тази причини поръчах плочки със същата честота.

Благодаря.

По-горе видях подобен линк и ми стана ясно,че е ясно че каузата е загубена.

П.П. Намерих и това междувременно. Но, изглежда се отнася за RAID система, не за оперативна памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И пак ще работи на пониската честота заради различния брой банки и размера на паметта!

Подминавайте коментара все едно го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, shishmanovp861 написа:

Чустваш ли разлика? Аз от 2133 на 3200 разлика не усещам.

Да разбира се. На машината от подписа 2133/3600 MHz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...