Премини към съдържанието
agur

Въпрос за избор на конфигурация на РC !

Препоръчан отговор

Предложиха ми следната конфигурация:

Case : JNC – ATX RJA110 350W

Mainboard : ASROCK CONROE 945PL – GLAN/775

Cpu : P4 531/3.0G/1/M/BOX LGA775

Memory : 1GB DDR || 533 A – DATA

HDD : 160 GB HITACHI T7K25O/SATA2/8M

DVD – RW : LG GSA – H10N DVD RW/16X BULK

FDD : 1.44 MB

VGA : ASUS EN7300GT SILENT/HTD/256M

за 906 лв.

Компютърът ще го ползвам за игри. Ще ми върши ли работа или трябва да търся нещо по-добро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е дърво, дъното е посредствено със стар чипсет, процесорът става чат пат, но не много biggrin.gif

Паметта е в едноканален режим, най-бавната DDR2 (то и дъното не поддържа по-бърза май) и не особено качествена, хардът и записвачката стават чат пат,

видеото е комбинация от бавна и безполезна 256MB GDDR2 памет, накратко тази конфигурация не става за игри :offtopic_s:

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобна конфигурация, само че без видеокартата / дъното е ASROCK CONROE 945G-DVI / и с монитор Philips 170C7FS и Windows XP Home ще правя утре, / колонки, клавиатура и мишка - не от най - добрите, де/. Та Myd, пробвал ли си подобно чудо как се държи?

Приложението му ще е офисни приложения, ръчкане в интернет и т.н. Мисля че с тези компоненти хем се справя със изискванията от страна на софтуера, хем си е бая ефтино...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз си мисля ,че точно това,което са ти предложили не е точно за игри !

Case : JNC – ATX RJA110 350W
-само това като го видя и ..... бррррр :)

И за да избегнем излишните уточнявания и ако приема ,че това,което си написал ти е бюджета - ей ти направо две конфигурации ,които излизат около 1000 лв. (не съм ги смятал до стотинка ) . Сега ще минат другите съфорумци и ще ги "поизгладят" . ( за толкова пари -такива геймърски конфигурации :hush: )

Athlon64 3000+BOX,s.AM2

Epox MF4-J3

MP GF 7600 GS 128M/DDR3

2x1GB PQI DDR2-800

160GB Hitachi sata2

LG GSA-H12N

Chieftec 450W

Case без захранване

и

Sempron 3000+TRAY,s.AM2 + някакво охлаждане за него

Epox MF4-J3

MP GF 7600 GS 128M/DDR3

2x512MB PQI DDR2-800

320GB Seagate 7200.10 sata2 16MB cache

LG GSA-H12N

Fortron ATX-350PNF

Case без захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Подобна конфигурация, само че без видеокартата / дъното е ASROCK CONROE 945G-DVI / и с монитор Philips 170C7FS и Windows XP Home ще правя утре, / колонки, клавиатура и мишка - не от най - добрите, де/. Та Myd, пробвал ли си подобно чудо как се държи?

Приложението му ще е офисни приложения, ръчкане в интернет и т.н. Мисля че с тези компоненти хем се справя със изискванията от страна на софтуера, хем си е бая ефтино...

Компютърът ще го ползвам за игри. Ще ми върши ли работа или трябва да търся нещо по-добро?

Не мисля, че ще му върши работа по предназначението - игри :)

Kokomil първата е луда, аз дори бих рискувал с 2x512 памет, но нещо такова за видео - цък или тоз звер :hush:

MYD, аз питам за себе си, да го е. Пределно ми е ясно, че НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА ЗА ИГРИ!

За офисни приложения, нет и филми идеална работа върши и Celeron 1GHz с 512Mb SD RAM + култова GF 2 MX ;)

Целият ми коментар за конфигурацията е на базата - компютър за игри, не съм казал, че не става за домашна система, въпреки че 900 лева са си множко, определено не е с най-доброто съотношение цена-производителност-качество, поздрави cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MYD, аз питам за себе си, да го е. Пределно ми е ясно, че НЯМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА ЗА ИГРИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много ви благодаря !!! Явно ште търся друго решение....... sad.gif

За този бюджет бих ти препоръчал, да се насочиш към AMD платформа:

ASROCK CONROE 945PL + P4 531/3.0G/1/M/BOX не може да се сравнява с

Epox MF4-J3 + Athlon64 3000+ и то като се има впредвид, че са с близки цени laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи Epox MF4-J3 + Athlon64 3000+MP 7900GS 256M DDR3 /ZALMAN +2x512 RAM ми е достатачно за игри 20006/2007 ?????

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи Epox MF4-J3 + Athlon64 3000+MP 7900GS 256M DDR3 /ZALMAN +2x512 RAM ми е достатачно за игри 20006/2007 ?????

:)

За игри от 2006 със сигурност ще хвърчат, за бъдещите DX 10 игри, ще са без визуалните глезотиите на новия DirectX, но ме съмнява да се опънат сериозно и си мисля че X1900GT ще се държи по-добре с тези 36 шейдърни процесора, новите игри искат точно такава изчислителна сила, но и двете карти са сериозни, няма да сбъркаш с нито една от тях, пък и цената им е приемлива за възможностите, които предлагат :hush:

За процесора, на този Epox, ще можеш да го докараш на честотите на 3500+ , че и повече, ако попаднеш на добра бройка cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:blink:

Ако 2х1 ГБ Рам може да си ги позовлиш ,задължително вместо 2x512 RAM . По-точно ,придържай се към конфигурацията ,която съм написал и ако можеш вместо 7600 GS да си вземеш 7900 GS ще е най-добре(ако не те бърка много разликата в цената между двете -ако те бърка ,7600 GS + клок на картата ;) )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера и аз спретнах една машинка на един приятел :blink: Конфигурацията няма да се ползва за много тежки игри. Излезе някъде около 900лв. Според вас балансирана ли е системката като цяло:

MB: ASROCK AM2NF6G-VSTA /AM2 ( просто нямахме избор ;) )

CPU:ATHLON64 3500+/AM2/BOX

RAM:2x512MB DDR II 800 A-DATA( :blink: )

HDD:160GB SEAGATE SATA2 /7200/2MB

VC:ASUS EN7300GS/HTD/256M PCI-E

PSU FORTRON ATX-400PNF /400W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не е лошо, стабилно е, добра цена и всичко необходимо, процесорът е супер за игри, пък и повечето цъкачки не са оптимизирани за работа с многоядрени процове, така че един 3800+ X2 нямаше да се представи много по-добре.

Като цяло конфигурацията е добра, само видеото е леко сакато, но на по-късен етап може да се замени с някой по-сериозен звер :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дъното не е лошо, стабилно е, добра цена, процесора е супер за игри, пък и повечето не са оптимизирани за работа с многоядрени.

Като цяло е добра конфигурацията, само видеото е леко сакато, но на по-късен етап може да се замени с някой по-сериозен звер ;)

Ей това исках да чуя!!! :blink: Единствено за рама не съм много сигурен, предпочитах нещо от рода на SUPER-T, но парите дърпат конците!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ей това исках да чуя!!! :blink: Единствено за рама не съм много сигурен, предпочитах нещо от рода на SUPER-T, но парите дърпат конците!

Е да, можеше да се изхитрите и да вземете Supet T на 667MHz, но и с тази рам ще изкара ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване