Премини към съдържанието
turlaka

Помощ за удължаване на кроснат кабел

Препоръчан отговор

Изкам да вържа два компютъра в интернет, но имам два стари кабела които искам да използвам. Кроснах кабелите шернах връзката пробвах и двата кабела дали работят правилно и всичко беше ок. проблема дойде когато се пробвах да свърша кабелите с ето този преходник

81923_747.JPG

Не стана. Кабелите поотделно си работят. Пробвах тая джаджа като свързах два straight throuh кабела и стана - явно са ми продали не правилната джаджа. въпроса ми е да ли ще стане ако свържа в преходника двата края на кабелите които са кримпнати право.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изкам да вържа два компютъра в интернет, но имам два стари кабела които искам да използвам. Кроснах кабелите шернах връзката пробвах и двата кабела дали работят правилно и всичко беше ок. проблема дойде когато се пробвах да свърша кабелите с ето този преходник

Не стана. Кабелите поотделно си работят. Пробвах тая джаджа като свързах два straight throuh кабела и стана - явно са ми продали не правилната джаджа. въпроса ми е да ли ще стане ако свържа в преходника двата края на кабелите които са кримпнати право.

Единия кабел не трябва да е кроснат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

81923_747.JPG

Не знам за какво служи тази джаджа, но ако е само за свързване на два кабела, би трябвало да свържеш с нея един прав и един кроснат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и в двата отговора се споменава че единият кабел трябва да е прав, но ме притеснява, че във всички теми за свързване на два компютъра в мрежа без хъб или суич се казва че се използва само кроснат кабел. Та кое е вярното... ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и в двата отговора се споменава че единият кабел трябва да е прав, но ме притеснява, че във всички теми за свързване на два компютъра в мрежа без хъб или суич се казва че се използва само кроснат кабел. Та кое е вярното... ohmy.gif

Така е,но като свържеш два кроснати кабела с тоя преходник ,ти ги изправяш един вид,или става голяма каша. Затова направи както ти казаха за да се получи. Общия кабел пак си остава кроснат. А кроснат кабел за да рзбереш какво е,виж в нета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако свързваш 2 компютъра през LAN картите им с кабел то той трябва да е кръстосан(обърнат, кроснат или както там му казват още). При теб проблема може да идва от това, че тази джаджа, която ползваш може допълнително да кросва кабелите и така да се получава объркване и компютрите да не може да се намерят. Ако имаш под ръка RJ-45 и клещи изправи единия кабел както те съветват ken и mir4a и опитай. Няма да загубиш кой знае колко от дължиата на кабелите :)

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако свързваш 2 компютъра през LAN картите им с кабел то той трябва да е кръстосан(обърнат, кроснат или както там му казват още). При теб проблема може да идва от това, че тази джаджа, която ползваш може допълнително да кросва кабелите и така да се получава объркване и компютрите да не може да се намерят. Ако имаш под ръка RJ-45 и клещи изправи единия кабел както те съветват ken и mir4a и опитай. Няма да загубиш кой знае колко от дължиата на кабелите :)

A.com,човека просто изправя кабела,нищо друго не прави с преходника. Самия преходник не кросва,той свързва направо.А свързани направо два кроснати кабела правят един цял прав.Затова не се получава. А да изправи другия както ти съветваш,съмнявам се,но дано успее.Ако има опит с подбни работи ще се справи,но ако не...

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
A.com,човека просто изправя кабела,нищо друго не прави с преходника. Самия преходник не кросва,той свързва направо.А свързани направо два кроснати кабела правят един цял прав.Затова не се получава. А да изправи другия както ти съветваш,съмнявам се,но дано успее.Ако има опит с подбни работи ще се справи,но ако не...

ПРав си, но имам 2 преходника, които и кросват(с един вход и два изхода, единият от които е обърнат) кабелите, затова му казах ако има клещи и RJ-45 и знае как да подреди кабелите да опита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този преходник единия кабел трябжа да е прав а другия кръстосан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не ползвай този преходник, а иди във фирмата да ти направят кабел с нужната дължина и куплунзи. Самият преходник сам по себе си може също да ти помогне, ако му оправиш входовете и изходите. И още. Много е важно после да не обръщак двата кабела, ако ти се наложи да ги разкачваш. Преходника може да е и прав и кроснат, но е важно кой куплун и как ще куплираш в него. Всичко е много просто и можеш да си го нагласиш с поялника, ако го отвориш. Успех.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване