Премини към съдържанието
tepichen

Проблем с USB Flash drive

Препоръчан отговор

Привет на всички!Надявам се,че тук ще намеря решение на моя проблем!

Проблемът е в това,че компа ми не работи коректно с USB flash drive устройства.По странното е,че на други компютри flasha работи супер.Flasha e Apacer AH320 1GB.Опитвам да копирам инфо от flasha към компа, копира файлове,но файловете не работят или ако са снимки няма изображение.Случи се даже и да забие.

Пробвах с преинсталация на ОС,update на драйвери от сайта на производителя,нищо не помага.

Дъното ми е MSI7181 K8M800,AMD Sempron 3300+,чип сет VIA 8237.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Привет на всички!Надявам се,че тук ще намеря решение на моя проблем!

Проблемът е в това,че компа ми не работи коректно с USB flash drive устройства.

Т.е. разпознава се нормално, можеш да качваш на паметта файлове, но при обратното копиране се прецакват нещата?

Пробвал ли си други flash памети дали работят?

Откога го прави този проблем?

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах с няколко марки,но проблема си остана.

Преди няколко дни ходих до сервиза,но ефекта беше само нова инсталация.Нямах време да проверя на място

дали работи коректно с flash drive.

проблема възникна когато си купих Flasha,тогава разбрах,че не работи коректно.Впрочем пропуснах да кажа,че нямам ядове с цифрови фотоапарати и web камери.

пробвах с няколко марки,но проблема си остана.

Преди няколко дни ходих до сервиза,но ефекта беше само нова инсталация.Нямах време да проверя на място

дали работи коректно с flash drive.

проблема възникна когато си купих Flasha,тогава разбрах,че не работи коректно.Впрочем пропуснах да кажа,че нямам ядове с цифрови фотоапарати и web камери.

Когато копирам файлове от друг комп.на flasha няма проблем.Пробвал съм с програми,инсталацията след това става успешно.Но да речем същата програма не мога да я инсталирам на моя комп.Компа ми вижда flasha и какво има в него ,но до там.Всичко ,което копирам не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез BIOS-а на дъното и потърси настройките за USB. Търси нещо от рода на USB Legacy и го изключи. Може да оправи положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих и това,обнових и версията на BIOS-a,но и това нямаше ефектsad.gif(((

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-ът ти да не е някоя глупава самоделка (SP3 или не знам си какво) или си е стандартен Windows?

Да си прилагал някакви пачове за USB, като например за ускорение за времето му за реакция?

И отново да попитам, в случай, че не съм разбрал правилно: нямаш проблеми с цифрови фотоапарати и камери, но имаш с всички обикновени flash памети - разпознава и отваря, но не копира както трябва?

Инсталирал ли си най-новите драйвери за дъното?

В краен случай можеш да опиташ и VIA USB 1.10 Filter Patch (880KB).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows-а ми е с вграден SP-1,допълнително съм поставял SP-2.По късно затрих този и му инсталирах оригинален(истински,не пиратско копие) с вграден SP-2,но и това не помогна.С фотоапарати и web камери нямам проблем.Всичко що е flash памет не работи коректно.Компа вижда flasha и съдържанието му,но при трансфер на данни или забива или данните които копирам не работят.Качих новите драйвери на дъното,но нямаше ефект. Пачове не съм прилагал.Ще пробвам този който си ми предоставил.Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости dit_dh

За съжаление имам същия проблем и май съм направил същите неща-без ефект,разбира се.Няма значение вида на флаша.Същия номер ми го прави и с картридер.На същата машина имам и Линукс/Федора-4/.Под Федора работи без проблеми.

В дивайс-мениджъра ми показва,че няма конфликти,но Уин-експлоръра не намира флашовете.

Приятел ми спомена,че това се случвало понякога с устройства,които нямат собствено захранване.Не знам дали е така,но не зная какво да правя.

Моля за идеи и помощ!

А пропо,лазерен принтер и фотокамера ми работят през същите портове без проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е захранването на USB куплунга да не е в ред; намери си някоя програма за отчитане на напреженията и провери +5V напрежение.

Редактирано от panevdd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости dit_dh

Пропуснах още малко информация.Проблемът започна с два USB1.1 порта,които си имах на дъното.Поставих нов 2,0контралер на PCI порт и нещата са същите.А и под Линукс работи,затова си мисля дали няма софтуерно решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с USB filter,но уви и това не помогна!Под LINUX-една версия KNOPIX,работи без проблем.Машината ми вече е в сервиз,и се надявам много да ми сменят дъното.Но това е малка надежда на която се надявам.Ако не помогнат твърдо преминавам на някаква версия на LINUX.To е ясно ,че Windows има доста проблеми

от всякъкво естество-sofware!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако не помогнат твърдо преминавам на някаква версия на LINUX.To е ясно ,че Windows има доста проблеми

от всякъкво естество-sofware!

OFFTopic:

Струва ми се прибързано решение, но ти си решаваш. Стана модерно Windows да е виновен за всичко. Плюе се по инерция дори и реално да няма почти нищо общо. Важното е да се обвини нещо и след като има Windows, защо да не е той. Далеч съм от мисълта да хваля Windows, защото бъгове си има бол, но щом като има хора, които нямат проблеми и чиито Windows-и издържат с месеци наред при малко или много интензивна работа, значи не ще да е чак толкова боклучава операционна система. Няма операционна система, която да може да компенсира задклавиатурното устройство. Разбира се не винаги потребителят е виновен, защото я има конфликт с драйвери или ъпдейти, я нещо друго, но операционната система не може да е съвършена и от Microsoft не могат да покрият билионите (билиардите, че ако не и повече) комбинации от хардуер, драйвери, ъпдейти, софтуер и човешки фактор - все някъде ще се получи конфликтче. Плюенето на нещо (Windows в случая) е най-лесното.

Просто не очаквай като минеш на Linux и проблемите да изчезнат яко дим. Може да не са същите, други ще се появят. Проблеми винаги има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости dit_dh

Абсолютно си прав-пет години Win-а ми работи без проблем.Затова търся софтуерно решение.Още повече,че някои програми са насила вързани за ОС и под линукс не мога да ги пусна.В тази връзка-дайте идея за работеща инсталация на Wine!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спор няма за това,че има доста Windows-и,които нямат проблеми дълго време.Но в моя случай проблемът е в това,че искам да опитам нещо което ми е интересно да видя.Логично е според мен,проблемът да идва от Windows,по точно някое драйверче или пък нещо от този род.По интересното е,че със същите драйвери на дъно,процесор и останалите щуротии, под една елементарна дистрибуция на Linux работят без проблем и с това проблема ми(МОЯ ПРОБЛЕМ)се решава!Далеч съм от мисълта,че Linux е безпроблемен,все още доста от масово използваните приложения се пишат за Windows.Подчератавам,че не искам да засегна никои с моето мнение по въпроса!Ако някои е засегнат или се чуства така моите извинения!!!!! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости dit_dh
Влез в BIOS и изключи USB support 2.0, или нещо от този тип...

Bios : Award Software International, Inc.v4.51PG

В него няма нищо за USB контролерите,за съжаление

Редактирано от dit_dh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:nono: Хора,моя проблем се реши по възможно най-добрия за мен начин ;)Смениха ми дъното с ново и проблема се

оправи!!!!Не пожелавам на никои да го сполетяват такива ядове!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване