Премини към съдържанието
electroline

Искане на парола и име при Ubuntu 6.10 Live CD Boot

Препоръчан отговор

Здравейте!

Надявам се да не ми се смеете на невежеството но наистина съм пълен нууб с Линукс дистрибуциите... Попаднах на едно Линукс Убунту Live CD и опитах да го подкарам. След като избрах опцията Install/Run Linux, ми се появи прозорец в който да напиша username and password. Също така казваше, че ако не избера, то автоматично ще зареди username ubuntu след 10 секунди. Изчаках но след 10 секунди просто се появи същият прозорец и така постоянно... не ме допуска просто. Опитах с разни други имена и пароли които открих в нета но отново без успех, казваше ми че името или паролата са грешни. Моля Ви за съдействие!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено на Линукс дистрибуциите, които са LiveCD, паролите и потребителските имена по подразбиране са както следва:

username: user username: root

password: user password: root

Пробвай с тези, няма начин да не стане :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След като избрах опцията Install/Run Linux, ми се появи прозорец в който да напиша username and password. Също така казваше, че ако не избера, то автоматично ще зареди username ubuntu след 10 секунди.

Ubuntu стартира gdm, настроен още с пускането си автоматично да те логне като юзер ubuntu. Причината да ти даде диалог за име/парола е че първия път не е успял да влезе. Най-често това се дължи на лош носител или на не добре четящо го устройство. Също възможно (макар и малко вероятно за описания проблем) е причината да е в неправилно разпознаване на хардуер или неправилна работа на драйвери или скриптове.

Пробвай като начало дали диска тръгва на друга машина и дали друг диск ще тръгне на тази.

Обикновено на Линукс дистрибуциите, които са LiveCD, паролите и потребителските имена по подразбиране са както следва:

username: user username: root

password: user password: root

Пробвай с тези, няма начин да не стане :rolleyes:

Гарантирано няма да стане. В Ubuntu за root е даден "X" вместо хеш на парола в shadow, така че директно влизане като root не е възможно. Вместо това на групата на администраторите, в която е юзера по подразбиране ubuntu е разрешено да пуска която и да е програма като root със sudo.

Редактирано от asa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване