Премини към съдържанието
peterstamov

Проблем при старт на PC - мониторът не включва всеки път !

Препоръчан отговор

В 10% от случаите когато стартирам компа или рестартирам

- без значение - мониторът ми не тръгва. Всичко др.

си се стартира нормално. Чувасе и началния звук на Windows.

На тъмно натискам Alt+F4 > 2 пъти надясно >Enter = компа

се рестартира и всичко си тръгва нормално. Какъв маже да е

проблема?

MSI nf550 s.AM2/Sempron 3000+/Ati Radeon x550 /

захранването ми е Delux/ монитора KSA 17 CRT

За тест на хардуера какво да ползвам?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо нищо ли не се показва? Дори и логото на биоса? Ако натиснеш F2 или Del, според биоса, влизаш ли в него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо пълен мрак. пробвал съм и да вдигна fsb 212 работи си нормално но след някалко дена пак прави това с монитора и след рестарта излиза това

worning . the previous performance overklocking is failed , and the sistem restore to defoult settings . pres a kay to contini...

това ми е ясно, но дори и BIOS да по default след няколко дни пак го прави без никакава логика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото, което ми идва наум, е да намърдаш кабелите и да пробваш с друг монитор. След като не можеш да влезеш в биоса и от самото начало е пълен мрак, проблемът не е в драйвърите (затова бяха и въпросите). След като си сигурен обаче, че Windows-а стартирва съвсем нормално, значи едва ли графичната карта е дефектна. Затова пробвай с други кабели и друг монитор като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Йови че е малко вероятно проблема да е софтуерен. На мен ми се е случвало подобно нещо и проблема беше в не добре поставена видео карта. Най-лошия за теб вариант е картата ти да е тръгнала да свършва..... Тествай с някои 3DMARK, но преди това извади картата и изчисти контактната повърйност с памук или по добре марля и спирт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още един вариант. Ако си с TFT монитор и ползваш DVI конектора за връзка с него, задай на монитора -> manual DVI input selection. :P Предполагайки, че в момента е на auto.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване