Премини към съдържанието
gelen4o

Защо Security Center изписва, че антивирусната е OFF?

Препоръчан отговор

Здравейте,отново искам да задам няйкой друг въпрос,ей така да спя сигурно.

Когато Windows-а ми стартира забелязвам че веднага ми излиза надпис от Security Center че AVG е загасена (антивирусната ми демек),след което без да пипам нищо,след около 20 сек всичко си тръгва.Другото което ми прави впечаление е че ативирусната се зарежда като една от последните програми които стартират на компа.Викам си сега съм лепнал нещо,и сканирах (AVG Internet Security 7.5),всичко точно,за да съм още по-спокоен посетих online scaner EWIDO който потвърди резултатите на братчето си предназначено за домашни компове.Има ли причина за да се притеснаявам,защото все си мисля че нещо куца.Но компа го сканирах вече няколко пъти,дори пуснах и Avast On-Demand Scaner който върви с флашката ми,ама пак нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като чета, изглежда ми, че просто Security Center-a проверява за антивирусната преди тя да се е заредила :speak: ... Според теб нормално бързо ли се зарежда Windows-a (и програмите с него)? За колко време от рестарта се появява десктопа и спира да се натоварва процесора (това го виж с Ctrl+Alt+Del - Task manager-a)? И какви са ти процесора, паметта и харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Секюрити центъра не "познава" някои антивирусни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съобщение се появява понякога и при други защитни пакети, например при KIS 6. След няколко секунди всичко е ОК, т.е. както го описваш. Не би следвало да е повод за тревога според мен.

А що се отнася до онлайн скенерите - няма никакъв смисъл да ползваш онлайн скенера на фирмата, чийто защитен софтуер ползваш. Ти си с AVG Internet Security и при редовни ъпдейти онлайн скенерът на ewido е безполезен. Има куп други - Kaspersky, Panda, BitDefender...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм го накарал да зарежда само ядрото на антивирусната програма,ништо друго несе зарежда.Във момента работия със три антивирусни ядра,за сканиране на вируси.Всияко е независимо.Компа работи на 200 Мб.Добрите специалисти достигат до 17 степенна защита което за мене със този комп е невъзможно.

cool.gif

Редактирано от DeckelDE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Секюрити центъра разпознава без проблеми последната весия на AVG Free edition.

Просто той тръгва преди да е стартирано всичко то AVG и затова е това събщение.

Няма място за безпокойство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера вечерта пуснах и онлайн скенерът на панда да провери за какво иде реч,няма нищо нередно,както и Avg,Avast потвърдиха.Иначе как стартира Windowsa,тръгва си нормално (за съжаление двуядрените процесори на centrino не са от най-бързите,че пестят,пестят истина е).Благодаря на отзовалите се,един проблем по-малко на душата ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези предупреждения на Security Center могат да бъдат изключени ако ви дразнят.

To turn off Security Center alerts

1. Щракнете Start и след това Control Panel.

2. Щракнете Security Center.

3. Намирайки се в Security Center, под Resources в лявата част, щракнете Change the way Security Center alerts me.

4. Ще се отвори прозорец Alert Settings. Махнете отметките, за да отмените извеждането на предупредителни съобщения относно Firewall, Automatic Updates или Virus Protection, и щракнете OK.

Security Center ще продължи да работи и да отразява статуса ви на сигурност, но без да извежда съобщения за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Security Center ще продължи да работи и да отразява статуса ви на сигурност, но без да извежда съобщения за това.

А това не е ли опасно? Ами ако стане истински срив с антивирусната програма или стената? Да не се получи в крайна сметка нещо като приказката за лъжливото овчарче...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След няколко извеждания на такива предупреждения, съм сигурен, че вече всеки ги затваря без да проверява дали наистина антивирусната му не работи.

Вие си решавате дали да ги изключите или не.

Нищо не пречи да проверите дали наистина антивирусната е с последните дефиниции, тъй като статуса и би трябвало да се вижда в таскбара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А това не е ли опасно? Ами ако стане истински срив с антивирусната програма или стената? Да не се получи в крайна сметка нещо като приказката за лъжливото овчарче...

Подкрепям!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
След няколко извеждания на такива предупреждения, съм сигурен, че вече всеки ги затваря без да проверява дали наистина антивирусната му не работи.

Вие си решавате дали да ги изключите или не.

Нищо не пречи да проверите дали наистина антивирусната е с последните дефиниции, тъй като статуса и би трябвало да се вижда в таскбара.

Да, личен избор е - не пропускам ден, в който да не проверя състоянието на защитата, дори повече от веднъж дневно. Може на някого да му се стори ненужно и забавно и да ме упрекне в параноя, но на мен никога не ми е смешно когато става дума за сигурността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, личен избор е - не пропускам ден, в който да не проверя състоянието на защитата, дори повече от веднъж дневно. Може на някого да му се стори ненужно и забавно и да ме упрекне в параноя, но на мен никога не ми е смешно когато става дума за сигурността.

Не е ненужно. И аз всеки ден си проверявам датата на обновяване на дефинициите.

Повечко предпазливост не е излишна :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е опасно,повечето програми показват когато не работят или са disable.В случая Майкрософт са си виновни че ОС не познава някои програми като антивирусни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая не ти стана ясно, че Microsoft познава програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусната е AVG Internet Security 7.5,при инсталацията не съм инсталирал firewalla който си идва в пакета ами си сложих отделно Zone Alarm Pro (но въобще не вярвам това да е какъвто и да било проблем).Доколко е съвместима с Windows,и идея си нямам,за мен е достатъчно че пише to be used on Windows console only (или нещо подобно,не за макинтош примерно).Инче 20 сек след съобщението програмата си зарежда,няма никакви проблеми .Колко я разпознава Windowsa нямам и идея.Интересното в случея е че около преди около месец нямаше такива работи.Никога преди това не ми е излизало такова нещо на тоя комп (случвало се е на стария комп и тогава се стигна до преинстал).Онлайн скенерите на Kaspersky,Ewido,Panda (като при панда не довърши напълно,проблеми с ActiveX control),антивирусната ми и допълнително Avast On-Demand показаха че няма и едно троянче на компа.Друго което ми прави впечатление е че машината е по-бавна от преди.Това си го обяснявам с многото програми,макар и да отмених старта на много от тях.

Редактирано от gelen4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване