Премини към съдържанието
rosen92

Как да си включвам компютъра от алтернативен бутон?

Препоръчан отговор

Мога ли по някакъв начин да направя вместо да включвам компютъра си от "големия бутон" да го включвам от някъде другаде.. примерно от някое копче на клавиатурата или .. незнам :)

Редактирано от stanley56
Неясно заглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че този въпрос е за този раздел но...

Ами свършиха ми хапчетата за познаване cool.gif , та сега ми е трудно да кажа за твоят случай, но по принцип е възможно. Ако искаш информация трябва да предложиш малко и ти.

Например каква ти е дънната платка - модел, клавиатура, с каква операционна система си и т.н.

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми.. незнам за този раздел помислих че е.. иначе съм със Windows XP SP2 , клавиатурата ми е стандартна 101/102 Key a4tech незнам друго какво да кажа за нея.. дънна платка ECS K7VTA3 / Kobian KOB KT266a FSX .. това е .. ако можеш да кажеш какви са възможностите примерно нямам притенции с кое определено копче да е просто питам как мога да го направя да не е от старт бутона а някое копче от клавиатурата примерно

Редактирано от rosen92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На клавиатурата имаш ли специални бутони предвидени за пускане, спиране и стендбай на компа?

Ако имаш отиваш в биос и търсиш настройката за това дали да може да пускаш компа само от копчето и променяш да може от копчето и от клавиатурата.

Аз имам една клавиатура при която, за да сработят тези клавиши трябва да ги натисна с един "Fn" бутон от клавиатурата.

Т.е. с 2 думи - ако на клавиатурата имаш специални бутони предвидени за това - можеш само трябва да пипнеш в биос, защото от там по дефаулт е зададено да може да се пуска компа само от копчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да се направи в Bios -> Power и вече там ще се поразтърсиш , щото незнам какъв ти е BIOS - а . Успех ! :)

Редактирано от LordVeidar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 99% не става, освен ако не си изведеш бутона от кутията до клавиатурата :wow: повечето дъна поддържат функцията wake on lan, но тя е за съвсем друго. ако държиш на такава функция трябва да потърсиш дъно която я поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На клавиатурата имам SLEEP бутон и разни други такива за звука .. биоса ми е Phoenix - Award BIOS v6.00 PG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На клавиатурата имам SLEEP бутон и разни други такива за звука .. биоса ми е Phoenix - Award BIOS v6.00 PG

тия бутони бачкат под OS, те са за гасене и т.н. но не и за включване. а в BIOS-а ти едва ли ще има как да пуснеш това което искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми.. ще проверя в биоса дали имам такива работи.. като си рестартирам или вкл. PC-то друг път че сега ме мързи :wow: пък и аз просто исках да питам дали има такава възможност не ми е притрябвало.. е хубаво ще е 'щото копчето ми нещо заяжда и.. ми е малко шибано от там понякога засяда и става обърквация ама съм свикнал..

Редактирано от rosen92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ми.. ще проверя в биоса дали имам такива работи.. като си рестартирам или вкл. PC-то друг път че сега ме мързи :rolleyes: пък и аз просто исках да питам дали има такава възможност не ми е притрябвало.. е хубаво ще е 'щото копчето ми нещо заяжда и.. ми е малко шибано от там понякога засяда и става обърквация ама съм свикнал..

Има , лично аз си пускам PC -то с Ctrl + Esc .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Altoas би ли заложил пари на това, което твърдиш? :)

Става без проблеми, само да ти го поддържа биос-а, да имаш такава клавиатура и ако евентуално пак не става отваряш книжката на дъното и гледаш за 1 джъмпер - служи за това дали да пуска ток към клавиатурата и мишката(при спрян комп), за да може от тях да включваш пс-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Altoas би ли заложил пари на това, което твърдиш? :)

Става без проблеми, само да ти го поддържа биос-а, да имаш такава клавиатура и ако евентуално пак не става отваряш книжката на дъното и гледаш за 1 джъмпер - служи за това дали да пуска ток към клавиатурата и мишката(при спрян комп), за да може от тях да включваш пс-то.

покажи ми дъно което има такъв джъмпер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
покажи ми дъно което има такъв джъмпер.

Сигурно много дъна го имат, но ето едно на ASUS

http://www.digital-daily.com/motherboard/a...plate=print.htm

джъмпера се нарича KBPWR.

Редактирано от cecov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече разбрах как става номера .. сега въпроса ми е как да направя така че компа да не може да се включва от копчето.. искам само аз да мога да го включвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в Биос-а имам опция PS/2 Keyboard Power On.И сега мога да си пускам компютъра с което и да е копче от клавиатурата. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A как да дам Disable на power button? смисъл само от клавиатурата да мога да го включвам компа.. от никъде другаде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз вече разбрах как става номера .. сега въпроса ми е как да направя така че компа да не може да се включва от копчето.. искам само аз да мога да го включвам

Значи ти трябва система работеща с пръстови отпечатъци.

Другия вариант е да заключиш компютъра в сейф :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да вадя кабели и други мании .. щото майка ми кат викне некой специалист и той да не може да го оправи :angry: хаахах ? няма ли некаф начин от виоса да го изключа туй копче скапано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз във BIOS нямам такова нещо.. Ken мисля че има един начин за това което иска prisoneer.. Properties - Screen Saver - Power - Advanced и долу има едно When i press the start button on my computer: do nothing ако го направи няма ли да стане ? не съм го пробвал така че.. ваша си работа ако ще го пробвате

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е аз във BIOS нямам такова нещо.. Ken мисля че има един начин за това което иска prisoneer.. Properties - Screen Saver - Power - Advanced и долу има едно When i press the start button on my computer: do nothing ако го направи няма ли да стане ? не съм го пробвал така че.. ваша си работа ако ще го пробвате

Оттам се задава каква да е реакцията при натискане на бутона, но при вече работеща система.

А нали някак трябва да стигне до там все пак :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.