Премини към съдържанието
Dancho^94

Търся звуков драйвер за CMI8738/C3DX PCI Audio

Препоръчан отговор

Преди време си бях сложил Windows Vista. Но имаше само един проблем - моята звукова карта не поддържа драйвери за Vista-та. Но съм чувал, че прогроми, които не тръгват на Windows Vista, имат някаква опция за "лъжене". С една дума - мога да излъжа прогромата, че я слагам на XP, а въщтност е Vista. Мога ли и със звуковия драйвер да направя така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай по-подробно, компютър, звукова карта и т.н. иначе темата ще замине в един друг раздел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Conroe
Кое по-точно? Параметрите на компютъра ли?

Марка, модел на звуковата карта, ако е отделна. Ако е вградена- марката и модела на дъното. Иначе трябва да се гадае :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди време си бях сложил Windows Vista. Но имаше само един проблем - моята звукова карта не поддържа драйвери за Vista-та. Но съм чувал, че прогроми, които не тръгват на Windows Vista, имат някаква опция за "лъжене". С една дума - мога да излъжа прогромата, че я слагам на XP, а въщтност е Vista. Мога ли и със звуковия драйвер да направя така?

намери папката на драйвера за XP, ако е в разархивирано състояние. ако е цял файл, стартирай инсталацията, отиди в %TEMP% и от там намери папката с драйвера. в device manager, на непознатото устройство, се опитай чрез update driver, да посочиш папката с драйвера за xp. може да стане може и да не стане. примен специално за тунера си работеше под виста с драйвер за Xp, без проблеми. говоря обаче за 32 bit виста. можеш да провериш и в сайта на производителя, дали не са добавили драйвери за виста наскоро. понякога се сещат макар и със голямо закъснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

цък

свали, разархивирай и посочи пътя към папката с драйвера. може да стане.и споко, няма да ти изгори картата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам същата звукова карта (CMI8738/C3DX PCI Audio) и съм с Windows Vista Ultimate July от няколко дни. Имам звук, но само на два канала. Опитах с тези драйвери, но при мен не се получи даде ми грешка син екран и рестарт. ето и скрийн шотс errors

инфо ако ще помогне

Processor: Pentium D CPU 2.80GHz 2.81GHz

Memory: 2x512DDR2 PQI/667

Video: GF7600GT 256MB DDR3

ако ви трябва и друго кажете

мерси предварително

Редактирано от yellow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и все пак някой който може да помогне ?

Редактирано от yellow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

този драйвер C-Media CMI8738 WDM за който е линка става ли за CMI8738/C3DX PCI Audio?

защото нещо не ми се получи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в форума на c-media са им драйверите на тез

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.