Премини към съдържанието
J.A.

Вероятен проблем с харддиск

Препоръчан отговор

Имам следния проблем напоследък:

Както си работи ок компютъра, изведнъж забозва мн лошо, без да се случва нещо необичайно в Task Manager-а.

Понеже не се оправя, а забива още повече без очевидна причина го рестартирам, но още преди да е започнало зарежадането на Window-са на празен черен екран само с мигащ курсор ми се извежда следното съобщение:

A disk read error occurred

Press Alt+Ctrl+Del to restart

Рестартирам отново, но няма ефект, защото пак се стига до същото съобщение. Затова изключвам компютъра за трисетина минути и като го пусна е ок, до следващото зацикляне и всичко се повтаря отново. Понеже напоследък често става така се надявам някои, които знае за какво става дума и как се оправя да ми помогне.

(хард диска ми е Макстор 160Гб, ако това е от значение)

Благодаря предварително.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем напоследък:

Както си работи ок компютъра, изведнъж забозва мн лошо, без да се случва нещо необичайно в Task Manager-а.

Понеже не се оправя, а забива още повече без очевидна причина го рестартирам, но още преди да е започнало зарежадането на Window-са на празен черен екран само с мигащ курсор ми се извежда следното съобщение:

A disk read error occurred

Press Alt+Ctrl+Del to restart

Рестартирам отново, но няма ефект, защото пак се стига до същото съобщение. Затова изключвам компютъра за трисетина минути и като го пусна е ок, до следващото зацикляне и всичко се повтаря отново. Понеже напоследък често става така се надявам някои, които знае за какво става дума и как се оправя да ми помогне.

(хард диска ми е Макстор 160Гб, ако това е от значение)

Благодаря предварително.

Погледни как са температурите на харда, прилича ми на прегряване . Като го охладиш не е зле да пуснеш проверка и за лоши сектори по него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах проверка за лоши сектори, но не откри такива.

Прав си, най-вероятно проблема е възникнал от прегряване, защото тия дни наистина беше доста топло тук. Охладих харда и сега всичко е ок, но може би трябва да си взема от онези алуминиеви кутии за охлаждане, защото имам само 2 вентилатора в кутията, които явно не са достатъчни.

Благодаря за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пуснах проверка за лоши сектори, но не откри такива.

Прав си, най-вероятно проблема е възникнал от прегряване, защото тия дни наистина беше доста топло тук. Охладих харда и сега всичко е ок, но може би трябва да си взема от онези алуминиеви кутии за охлаждане, защото имам само 2 вентилатора в кутията, които явно не са достатъчни.

Благодаря за помощта :)

има много програми, които да ти кажат колко са ти температурите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.