Премини към съдържанието
life_alert

Вредят ли колоните на дискове

Препоръчан отговор

Взех си едно едни колонки и като сложих буферчето на бюрото до монитора, "за да оправя едни кабели" монитора едва ли не промени целия си цвят, което е нормално, но ме наведе на мисълта, че буферчето има доста силно магнитно поле. :) Постоянното му местоположение ще ми бъде до една поставка с дискове. Та въпросът ми е, влияе ли магнитното поле на дисковете или не?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си едно едни колонки и като сложих буферчето на бюрото до монитора, "за да оправя едни кабели" монитора едва ли не промени целия си цвят, което е нормално, но ме наведе на мисълта, че буферчето има доста силно магнитно поле. :) Постоянното му местоположение ще ми бъде до една поставка с дискове. Та въпросът ми е, влияе ли магнитното поле на дисковете или не?

Благодаря предварително.

Ако имаш предвид CD, DVD - не, ако имаш предвид твърди дискове, дискети (ако некой още ги ползва) - да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам подобен въпрос:

Имам Subwoofer който е на малко разстояние от монитора (15 см.) Вреди ли по някакъв начин ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам подобен въпрос:

Имам Subwoofer който е на малко разстояние от монитора (15 см.) Вреди ли по някакъв начин ?

Какъв е монитора? Ако е CRT, може да се каже че е вредно. Те доста се влиаят, дори от слаби магнитни полета. От друга страна, механичните вибрации също може да са вредни, независомо какъв е.

Ако имаш предвид CD, DVD - не, ако имаш предвид твърди дискове, дискети (ако некой още ги ползва) - да

Всъщност магнитното поле трябва да е ДОСТА силно за да изтрие или повреди магнитен носител. Спорд мен е практически невъзможно това да стане със затворен високоговорител или Subwoofer. Магнитните глави на устройствата с които се записват, се намират много близо до повърхността на лентата/дискът, балгодарение на което, полето е достатъчно интензивно.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всъщност магнитното поле трябва да е ДОСТА силно за да изтрие или повреди магнитен носител. Спорд мен е практически невъзможно това да стане със затворен високоговорител или Subwoofer. Магнитните глави на устройствата с които се записват, се намират много близо до повърхността на лентата/дискът, балгодарение на което, полето е достатъчно интензивно.

С тази малка разлика че напрежението на магнитните глави е хилядни от оерщеда, докато на един магнит може да е десетки и стотици оерщеди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С тази малка разлика че напрежението на магнитните глави е хилядни от оерщеда, докато на един магнит може да е десетки и стотици оерщеди

И силата отслабва на квадрат с отдалечаването.

Митбъстърс се опитваха в един епизод да изтрият магнитна карта. Успяха с огромен електромагнит. Това не може да стане случайно. Ако не вярваш, може да пробваш с дискетка :) .

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И силата отслабва на квадрат с отдалечаването.

Митбъстърс се опитваха в един епизод да изтрият магнитна карта. Успяха с огромен електромагнит. Това не може да стане случайно. Ако не вярваш, може да пробваш с дискетка :) .

Опитай с движещ се магнит покрай твърд диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай с движещ се магнит покрай твърд диск

Ще ме накараш да пробвам наистина :huh: . Много упорито не вярвам че ще стане нещо, освен с голям неодимов магнит. Всъщност, в самия хард има два, които служат за задвижване на главите.

Успявал ли си да изтриеш нещо така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще ме накараш да пробвам наистина :huh: . Много упорито не вярвам че ще стане нещо, освен с голям неодимов магнит. Всъщност, в самия хард има два, които служат за задвижване на главите.

Успявал ли си да изтриеш нещо така ?

Дискети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да попитам GSM-ът ми в близод до CRT монитора ми, може ли да му повреди цетовете или въобще нещо поврежда ли? В интернет не намерих да има нещо такова.

Редактирано от imm0r7a1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mоже да ти повреди мишката (ако е оптична) много са чувствителни... на монитора нищо му няма :offtopic_s:

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона ми постоянно седи до мишката ми нищо не и е станало ползвам A4Tech X750F лазерна мишка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.