Премини към съдържанието
Костадин Колев

Bluetooth FTP връзка между PC и GSM през Windows Explorer

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,

Първо, извинявам се, ако темата не е за тук.

А сега по въпроса ми: Имам bluetooth с инсталирани драйвери и софтуер на BlueSoleil. По принцип чрез BlueSoleil може да се осъществява FTP връзка с други устройства (например мобилни телефони). Да, но на мен не ми харесва тоя софтуер на BlueSoleil - в прозореца за FTP навигация не може да се работи с клавиатурата (например не може като е маркирана дадена папка да натиснеш Enter и тя да се отвори, не може да натиснеш backspace и да се върнеш на предходната папка и т.н.). А аз по принцип работя най-вече с клавиатурата. Та именно затова искам да Ви питам - Има ли начин да отворя файловата система на телефона си чрез bluetooth през Windows Explorer? Телефона ми е Nokia N73 Music Edition. Знам, че мога да инсталирам софтуера на Nokia - "Nokia PC Suite" и по този начин да стане работата, но не ми се ще да инсталирам програма, която ще ми заеме над 200МБ на компютъра, само за да осъществя FTP връзка с телефона си. Знам и че има версия на BlueSoleil, която използва Windows Explorer интерфейс, но тя е платена или нещо такова. Тъй че моля Ви - препоръчайте ми нещо или някакъв начин за такава FTP връзка.

Предварително Ви благодаря за помощта!

С пожелание за всичко най-хубаво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще можеш да свържеш телефона през Windows Explorer но има доста други програми за връзка на GSM - PC ! Например MOBILedit или Mobile Media Browser ! Но на мен ми е чудно защо се мъчиш с bluetooth да свързваш телефона след като може с кабел не знам за твоя модел но по принцип скъпите модели телефони се продават в комплект с кабел!Връзката с кабел почти винаги се осъществява чрез Windows Explorer !

Редактирано от agj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, правилно. Наистина е по-добре чрез кабел. Телефонът ми е Nokia N73ME и има USB кабел в комплекта. Явно така ще процедирам оттук нататък. Поне през кабела имам достъп до паметта на microSD картата.

Благодаря за помощта!

С пожелание за всичко най-хубаво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.