Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля да ми отговорите -Аватарите индивидуални ли са или могат да се ползват от повече от един потребител?

Задавам този въпрос понеже виждам от доста време потребител с името travel да се появявя с аватара който съм избрал от може би година преди него.

Ако питането ми е неправилно моля изтриите тази тема.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да ми отговорите -Аватарите индивидуални ли са или могат да се ползват от повече от един потребител?

Задавам този въпрос понеже виждам от доста време потребител с името travel да се появявя с аватара който съм избрал от може би година преди него.

Ако питането ми е неправилно моля изтриите тази тема.

Благодаря.

<{POST_SNAPBACK}>

Потребителят е taravel :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много трудно можем да ограничим потребителите по отношение на техните аватари, макар че има много смисъл в това, за което пита slavun. Основните моменти в проблема с ограничаване са следните:

1. Не можем да следим всички аватари на потребителите, един потребител може да си сменя аватара когато си поиска и с каквото си поиска

2. Дори и да се открият два потребителя с един и същи аватар, няма как да се докаже кой е избрал съответният аватар първи.

По тези причини избирането на аватари остава изцяло в ръцете на потребителите, а въпросът за дублирането им зависи изцяло от етиката на съответният потребител.

А пък и в крайна сметка, освен аватар, потребителя има име, подпис и други отличаващи го елементи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tragedy ,благодаря за това ,че ми отговори изчерпателно.

Без да драматизирам тази ситуация но ти как би се почувствал ако видиш ,че твоя шлифер се развява под нечие друго име./Това в рамките на шегата,надявям се да не съм те обидил/

Само не те разбрах относно това , кой кога се е реистрирал. Нали всяка регистрация е индивидуална с дата месец и година?

А за етиката го каза много точно.Нямам лоши чувства към теб извинявай ,ако съм те засегнал.

С уважение:slavun

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да, неприятно е да ти вземат аватара. Ние като потребители какво се очаква да предприемем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лесно другите потребители могат да кажат кой е ползвал пръв аватара.Администратора да "помоли" този който го е качил след другия да си го смени.Ако упорства му го трие.Практикува се по много форуми.Знам че е глупаво заради някаква си картинка ама... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ВИ не правете дискусия по този въпрос.

Изках да кажа ,че това може да го сполети всеки един от ВАС.

Така е ...абе заради една картинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах, slavun имаше голямо право да зададе този въпрос. Лично за мен аватара е едно от най-ярките неща, които отличават потребителите (защото е най-голям като размер) и лично аз се ориентирам по него.

slavun, ни най-малко не си ме обидил, а напротив, зарадва ме с въпросите ти. Наистина не бих се почувствал добре, ако някой използва моят шлифер :) Особено когато съм се ровил дълго време, за да намеря аватара, който най-много ми пасва и да нямам намерение да го сменям.

Опитах се обаче да обясня, че за разлика от регистрацията на потребителя, не можем да знаем кога някой си е сложил аватар и кой първи си е избрал дадена картинка. Може някой да се е регистрирал преди 1 ден и да си е сложил аватар, който потребител регистриран преди година да хареса и да си сложи също. Така че проверката за това, кой е първи ще стане трудно.

Предложението на dragozow е разумно, но се притеснявам от нещо. Как може потребителите да са сигурни кой първи си е сложил този аватар. Да речем че даден потребител пише често и в един момент обвинява, че друг потребител има същият аватар и го е доблирал от него. Дотук добре, но ако вторият потребител има малко постове и затова да не се е виждало, че той първи е имал съответният аватар. Общо взето ситуацията е неловка и аз също се чудя как да я решим.

Самата тема ме навява и на една друга мисъл - ние сме предоставили готови аватари, които потребителите могат да ползват. Самият факт, че бройката е ограничена и малка е предпоставка за дублирането им (както се е получило и в текущият случай). В тази връзка се чудя дали тази възможност (за избирането на аватар от форума) е удачна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувствам се неловко , че занимаваме приятелите от форума с този въпрос.

В крайна сметка да погледнем от комичната страна на въпроса.

Да останем като близнаци според аватара.

Не знам за други изключения,ако няма пишете ни като първи.

На всички благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как близнаци, ако някой ми вземе аватара ще го пре*укам това коп**е! Правилата трябва да се спазват от всички, това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как близнаци, ако някой ми вземе аватара ще го пре*укам това коп**е! Правилата трябва да се спазват от всички, това е.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря tao , аз не съм конфликтна личност и се оставям в ръцете на модераторите.Аз съм потребител и те решават как се постъпва в такива случаи.

Пак ти благодаря за подкрепата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ani_2

<{POST_SNAPBACK}>

Замислих се дали твоят аватар няма да ми отива, та да го свия, ама може да ми излезе име. Все пак съм от женски пол. ;);)

А сега сериозно. Май няма правила по отношение на аватара. Аз лично мисля, че това е по-скоро въпрос на морал, а не на правила. И си задавам въпроса дали "близнака" на slavun изобщо е уведомен за случилото се. Може би това е редно да се направи най-напред. Поне картинки в нета има купища, така че би могъл да си смени аватара безпроблемно и за секунди, преди да е свикнал със сегашния си. Наистина е гадна ситуацията, защото аватарите са нещо като наши образи. Така че, slavin, защо не изпратиш ЛС на "близначето" и да го уведомиш за станалото? Нека и той да напише мнението си тук, в тази тема, за да чуем и неговата позиция. Да не правим от мухата слон, преди да сме сигурни, че той знае, но отказва да смени аватара си. :bye: :bye: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така че, slavin, защо не изпратиш ЛС на "близначето" и да го уведомиш за станалото? Нека и той да напише мнението си тук, в тази тема, за да чуем и неговата позиция. Да не правим от мухата слон, преди да сме сигурни, че той знае, но отказва да смени аватара си.

ani_2 багодаря ,че си даваш мнението но защо да го правя.Правилата позволяват подобни дубликати .Той не длъжен да дава обяснение.

Не ме поставяй в положение да моля някой, да направи нещо което не против правилата само и само да ми угоди.Той не е виновен.

Другото е морал.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

На мен също няма да ми е приятно sad.gif

Не става въпрос за картинката толкова-всеки може да си я смени,да-така е.

Но Боли-защото под този аватар си Ти,Твоите чувства,Твоите мисли,емоции,проблеми,желания...

Това е Душата ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ani_2

ani_2 багодаря ,че си даваш мнението но защо да го правя.Правилата позволяват подобни дубликати .Той не длъжен да дава обяснение.

Не ме поставяй в положение да моля някой, да направи нещо което не против правилата само и само да ми угоди.Той не е виновен.

Другото е морал.

Благодаря.

<{POST_SNAPBACK}>

Та нали и аз точно това казвах. Въпрос е само на морал. Но на теб това, че някой има същата картинка, като твоята ти е неприятно и те дразни. Значи след като няма правило за патентоване на аватари поне според мен е редно да разговаряш най-напред с "виновния" потребител, а после да поставяш въпроса за дискутиране. Аз съм регистрирана преди 24 дни, но не съм попадала досега на теб. Значи за мен твоят аватар до днес беше непознат. И аз също можех да си сложа тази картинка. И ако разберях, че има цяла тема по въпроса, а никой не ме е уведомил лично щях да се почувствам много обидена. Това исках да кажа. :bye: :bye: :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти ani_2 ,може би ще се възползвам от съвета ти,а колкото до това ,че не си ме срещала по форума ще те помоля да отидеш на потребителски профил /прегледай всички съобщения на този потребител/ и ще видиш ,че моите съобщения са постояно 71.

Може би заради това съм на такова ниско ниво.

Предпочитам да пиша когато имам да кажа нещо важно според мен отколкото спам.

Лека нощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2. Дори и да се открият два потребителя с един и същи аватар, няма как да се докаже кой е избрал съответният аватар първи.

А пък и в крайна сметка, освен аватар, потребителя има име, подпис и други отличаващи го елементи.

<{POST_SNAPBACK}>

Може някой да се е регистрирал преди 1 ден и да си е сложил аватар, който потребител регистриран преди година да хареса и да си сложи също. Така че проверката за това, кой е първи ще стане трудно.

Предложението на dragozow е разумно, но се притеснявам от нещо. Как може потребителите да са сигурни кой първи си е сложил този аватар.

<{POST_SNAPBACK}>

Разгледах темата та реших и аз да изкажа мнение.Защо когато потребител смени аватар или подпис той се сменя и в съобщенията които вече е побликувал?Знам че когато не се сменят ще е малко обърквация но пък за сметка на това няма да има такива спорове.Поздрави. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото информацията за потребителите се пази отделно от тази за постовете. Пък и обърквацията няма да е малка, а доста голяма ако беше по друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ani_2
Благодаря ти ani_2 ,може би ще се възползвам от съвета ти,а колкото до това ,че не си ме срещала по форума  ще те помоля да отидеш на потребителски профил /прегледай всички съобщения на този потребител/ и ще видиш ,че моите съобщения са постояно 71.

Може би заради това съм на такова ниско ниво.

Предпочитам да пиша когато имам да кажа нещо важно според мен отколкото спам.

Лека нощ.

<{POST_SNAPBACK}>

Не съм искала да те засегна. Мисълта ми беше, че сме много потребители и е нормално да не се познаваме всички. Колкото до постовете съм на твоето мнение. Моите също не са много, но не ми пука. За мен е по-важно, че имам възможността да контактувам с хора, които ми допадат, и по теми, които ме вълнуват. А за празни приказки нямам време и желание. Защото можеш да пуснеш 100 поста с глупости, които никой няма да прочете, но може и само 1, който ще накара хората да мислят, да реагират по някакъв определен начин. Затова аз също пиша малко, но съществени неща.

:bye: :ph34r:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чувствам се неловко , че занимаваме приятелите от форума с този въпрос.

В крайна сметка да погледнем от комичната страна на въпроса.

Да останем като близнаци според аватара.

Не знам за други изключения,ако няма пишете  ни като първи.

На всички благодаря.

<{POST_SNAPBACK}>

Мисля, че има поне още едно изключение... И то по странно стечение на обстоятелствата включва двама потребители, които имат еднакви аватари, а аватарите са като Вашите, но с коте и под него пише "мяу". :)

Странно съвпадение!

П.П. Моят съвет е да си направите свой собствен аватар!

Така вероятността да се повтаря с някой друг е мноооооого малка.

А ако не можете да си направите сами, поръчайте си при varvarinata. Не взима скъпо!!! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.