Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тъй като последно време често във форума изникват въпроси от рода на:

‘’Как да свържа два файла Avi и да си ги запиша в DVD формат?’’

‘’Как да закача субтитрите за...?’’

‘’С коя програмка да си запиша DVD’’

И някой сходни на тези въпроси,ще се опитам тук да обясня,как аз с помоща на няколко програми(за които не ви обещавам линкове но ще се постарая)спокойно си ‘’разделиям Avi-та’’,’’Налагам субтитри върху Avi-та’’,’’Създавам си менюта за DVD.’’,’’Записвам си DVD-та’’,а някой от вас може да открие и друга полза от програмките тъй като аз ги ползвам за това което ми трябват.

Като за начало програмките:

“Virtual Dub”

“AVI Subtitled”

“Video Fun Box”

“Nero Vision Express 3”

“Nero 6 Start Smart “

С първата програма променям аудиото на файла който обработвам,което е нужно по късно за наслагването на субтитрите.От лентата с инструментите”File” зареждам желаният файл в програмата.След това от двете стрелки(черни) по долу натискам дясната,издърпвам маркера на лентата над тях най в дясно и отново натискам дясната стрелка,лентата с маркера се оцветява в синьо.Така маркираният файл(или част от него,ако желаето)може да бъде обработван.Отново от лентата с инструментите избирам Audio>Full Processing Mode,а от Video>Direct stream copy.След това отново Fail>Save ass Avi(F7) и показвам къде да сейфна файла.

След като сме обработили видеото идва ред да сложим субтитрите.За целта отваряме AviSubtitler.

От горният бутон Browse избираме току що обработеният файл с Virtual Dub,а от вторият субтитрите които ще закачаме(по принцип си излизат автоматично,след натискането на бутона).Маркираме с отметка Outlined text и от Set font коригираме шрифта,големината и видът на субтитрите(по моя преценка Arial>Regular>19,20,21 максимум>Cyrillic-задължително.

Save ass..- кодека с който ще конвертирате файла и ОК.

Така полученият файл е готов за записване на DVD с Nero Vision Express

Няма да изпадам в подробности как да си направите стартова картинка с .

Video Fun Box” тъй като там изборът е голям.След като разгледате програмката ще видите какво може.

От Nero Start Smart избираме Nero Vision Express>Make DVD>DVD Video

От там на татък е лесно.

Само да уточния че има значение колко е дълъг филма който записвате,затова може да се наложи да направите промени на Nero-то ето тук

More>Default Video Options>DVD-Video>Quality settings:

HQ (High Quality) --- 60 min.

SP (Standard Play) --- 120 min.

LP (Long Play) --- 180 min.

EP (Extended Play) --- 240 min.

SLP (Super Long Play)* --- 360 min.

Най вероятно много хора ще прочетат доста познати неща но се надявам да помогна с нещо на тези които не са запознати с това.

Тук трябваше да виждате и картинки на програмките изрязани по подходящ начин но явно нещо съм огелпил и ги няма за което се извинявам!!! :ph34r:

а колкото до линкчетата поогледайте се във форума,има за всяка програмка доколкото се сещам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спокойно си ‘’разделиям Avi-та’’,’’Налагам субтитри върху Avi-та’’,’’Създавам си менюта за DVD.’’,’’Записвам си DVD-та’

браво, flychech! много те моля,

намери време да продължиш с упътванията за работа

и с другите програми please ... :)

"Video Fun Box"

“Nero Vision Express 3”

“Nero 6 Start Smart “

страхотна е идеята ти, благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нищо.А аз си мислех че темата няма да допадне много на потребителите,но явно има кой да се възползва от нея за което се радвам.Колкото до обясненията ще се постарая но не обещавам тъй като другите програми са с малко повече разходки из тях напред-назад и немога в момента да измисля начин да опиша всяка моя стъпка.Ще ми е нужно малко време но ще се постарая. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За нищо.А аз си мислех че темата няма да допадне много на потребителите,но явно има кой да се възползва от нея за което се радвам.Колкото до обясненията ще се постарая но не обещавам тъй като другите програми са с малко повече разходки из тях напред-назад и немога в момента да измисля начин да опиша всяка моя стъпка.Ще ми е нужно малко време но ще се постарая. cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

<--

Щом имаш такова желание и време... можеш да направиш видео туториал.

..>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:yanim: Какво ли щяхме да сме без теб?

-=По-полека с емотиконите. Wankata.=-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:wors: Какво ли щяхме да сме без теб?

-=По-полека с емотиконите. Wankata.=-

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти Господинов.Дано съм ти помогнал с нещо!!!

Давам и частни уроци само за VIP клиенти.

Ако се считаш такъв заповядай де не се притеснявай,не взимам чак толкова скъпо де - хе хе хе!!! :)cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам DVD lab pro но имам един малък и гаден проблем, когато направя филма, а тои става наистина много добре с менюта и т.н върви на моето дървено DVD т.к. не чете divx, но филма е без звук и не мога да разбера зашто. Като разделя конвертирания фаил всичко е наред и видеото и аудиото качвам ги и правя следваштите работи DVD го записвам с Nero пускам го и за изненада ;) няма звук помогни ако можеш м/у другото и аз съм от Б-с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че звукът ти се губи защото не си го обработил с VirtualDub!И при мен ставаше така в началото.Уж си има и звук и субтитри а като го запиша и "гредичка"!

Тук във форума има две три места на които е описано как става DVD от AV доста подробно,ако искаш поразгледай.Ако разбира се вече не си ги правиш безпроблемно де. cool.gif

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=29997

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=31014

b010.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да попитам и аз нещо ,дано не е проблем,че е в тази тема.

имам един двд диск,който трябва да запиша на сд-дискове,за да може да се гледа от комп,който не чете двд-формат.трябва продполагам първо да конвертирам двд диска в друг формат ли ,ама как ,с каква програма.Пробвах с WinAvi Video Converter ,но не успях.Моля ви за помощ,майка ми много иска да гледа този диск,но компютъра и чете само сд-дискове и аз трябва да и помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами да попитам и аз нещо ,дано не е проблем,че е в тази тема.

имам един двд диск,който трябва да запиша на сд-дискове,за да може да се гледа от комп,който не чете двд-формат.трябва продполагам първо да конвертирам двд диска в друг формат ли ,ама как ,с каква програма.Пробвах с WinAvi Video Converter ,но не успях.Моля ви за помощ,майка ми много иска да гледа този диск,но компютъра и чете само сд-дискове и аз трябва да и помогна.

Единият начин е да конвертираш ДВД филма в някой ДивХ или ХвиД формат. Другият начин е да архивираш папката VIDEO_TS с WinRar на 700 МБ. В зависимост от големината на филма ще са необходими 5 или 6 СД диска. Разархивираш ги на компютъра дето ще се гледат и с помоща на ДВД плеър ще си го гледате филма. Чудесен плеър е Rower DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

галка, можеш да хвърлиш едно око ТУК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също ползвам DVD lab pro но имам един малък и гаден проблем, когато направя филма, а тои става наистина много добре с менюта и т.н върви на моето дървено DVD т.к. не чете divx, но филма е без звук и не мога да разбера зашто. Като разделя конвертирания фаил всичко е наред и видеото и аудиото качвам ги и правя следваштите работи DVD го записвам с Nero пускам го и за изненада :clap: няма звук помогни ако можеш м/у другото и аз съм от Б-с

Айде ще ти дам и аз едно линкче дано ти помогне с нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Единият начин е да конвертираш ДВД филма в някой ДивХ или ХвиД формат. Другият начин е да архивираш папката VIDEO_TS с WinRar на 700 МБ. В зависимост от големината на филма ще са необходими 5 или 6 СД диска. Разархивираш ги на компютъра дето ще се гледат и с помоща на ДВД плеър ще си го гледате филма. Чудесен плеър е Rower DVD.

галка, можеш да хвърлиш едно око ТУК.

Благодаря и на двама ви,струва ми се много сложно,но ще се постарая да се справя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.