Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как избрахте своя ник (псевдоним)?

Препоръчан отговор

Бихте ли споделили защо избрахте ник-а, с който сте се регистрирали в kaldata.com. Какво означава, защо точно него?

За тези, които ник-а им е истинското име и нямат какво да обясняват - може да се включите като напишете какъв псевдоним смятате, че би ви подхождал.

Редактирано от arti (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 321
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Интересно в някой форум дали се казваш "дамска превръзка" баси...

Като ми стана нужда от ник , запитах се " Кой съм аз ? " . Даже не съм го мислил ! Дойде ми някак си отвътре !  Имам си и друг ник - Joda : Ама много рядко го употребявам ! Много , прека

Никовете са без значение...аватарите също ...може би това значи моя в момента...нещо пак ме напира за промяна ...но увидим

Хех Готина темичка такаа

Преди много години не помня колко вече Гледах един немски филм. Главният герой във Филма караше един Viper rt/10 и аз се влюбих в тази кола до полуда. И така започнах навсякъде да се пиша Viper но един богат батко ми зе ника и почна да се пише с него и аз бях съкрошен така, че трябваше да си измисля нещо ново тогава бях луд на тема Duke nukem 3D и си викам некво съкращение ще е и така се получи DUVI от DUke & VIper на бг се чете Дуви а не Дюви както някой англичанки (те си знаят кой) помислиха

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше много отдавна - идваха да ми прокарват интернет-а и ме питат какъв да ти е username-а... и в момента нищо не ми идва на ум - поглеждам десктопа, а там имаше иконка на Fifa 99 и викам - Fifa. Та от там тръгна и сега почти навсякъде съм така ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амиии... ;) Аз моя ник го избрах случайно, но и донякъде тематично - тъй като работата ми понякога е свързана с демони (не, не съм екзорцист - говоря за тези демони в Линукса), та така. Когато реших да се регистрирам тук, точно се занимавах с един такъв и хоп, първото което ми се мярна пред очите се оказа и бъдещият ми псевдоним. Страшна идея, няма що - как ли щях да се наименувам, ако пред погледа ми стоеше да речем някой хамбургер, Big Mac? laugh.gif

В общи линии май трябваше да проявя малко повече въобръжение в избора си, ама нейсе...

Редактирано от Daemon (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nandini е индийско име. Понеже баща ми е от индийската част на Непал(от Джанакпур), това е името, с което са искали да ме кръстят. В превод от хинди означава радваща се, наслаждаваща се. Другото име, което също са харесвали е Рамиша - женския еквивалент на Рам. Бог Рам и богинята Сита са символите на Джанакпур ;)

Редактирано от Nandini (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа за моя ник ;)

Арти обединява в себе си две неща - първо - обожавам гръцката митология, разказите за героите, боговете - и така, когато трябваше за се регистрирам реших, че ще е оттам, но сега вече дойде момента с това на коя богиня да взема името - Афродита ми се стори прекалено банално и лигаво, просто красива и нищо повече, Атина - прекалено студена и войнствена, умна, но нищо повече и така отхвърлих доста, докато не реших, че Артемида е най-подходяща за мен - богинята на лова, защитница на природата и дивите животни, предводителка на амазонките, не само красива или само умна, а комбинация от двете cool.gif, дива, непокорна. Е, тя е символ и на целомъдрието и е известна като девствената богиня , нооооо трябва да имаме и някои разлики сега, не може всичко да съвпада biggrin.gif

Такааа и вече след като реших да е артемида, открих че съкращението арти напомня и за друга моя страст - изкуството във всичките му форми и ... ето ме!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То моя ник е достатъчно красноречив сам по себе си, но ако трябва да кажа все пак как. Мисля, че беше преди доста години, бях на 14 и бях много запалена по самата идея да комуникирам в интернет/чат клиенти/ да си говоря за книги, музика и тнт... Ходех в СанМарино и си спомням как напористо досаждах на многоуважаемия KAL, да дойде да ме пусне, защото въпреки, че предишния път ми показал как да влезна сега не ставало! Та седнах там и почнах да се колебая м/у най-различни никове: sesilia, goldenberry, rusalkata, hakerkata ахахах и накрая се спрях на Романтичката, реших, че ник е прякор който трябва да те описва максимално, за да добие човека с който общуваш представа за теб. И така...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам... Задавали са ми този въпрос. Най-често ме питат руско ли е името. :yanim:

Името на Сталик принадлежи на герой от сериала "Farscape" (чийто луд фен съм). Всъщност се пише Staleek, но аз предпочетох да го пренеса фонетично на латиница.

Сталик е император на зловещата Скаранска империя, известна с "относително" агресивната си външна политика и огромни териториални апетити.

staleek284lm.jpgstaleek187ob.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, като сме започнали, то нека и аз кажа някоя дума. Откъде идва ник нейма ми ли?

Ами беше в далечната 1997 година. Както се казва в зората на Интернет в България. Но и тогава както и сега трябваше да се идентифицираш с име в разните му сайтове, сървъри и системи за комуникация - IRC, ICQ и др.

Та като си седях и си мислех как да се пиша ми дойде това наум - Nick Fox. Оттогава съм незименно с този ник. Състои се от две части -Nick -Николай и Fox. Това ми се стори най благозвучно и артистично. Готино звучи, нали?

Ползвам го в различни варинати - Nick Fox, nickfox, nick_fox, Nick_Fox. Но никога не съм го променял.

Ами това е в общи линии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно време в IRC се пишех diesel, обаче мнго хора почнаха да ползват тоя ник покрай дрехите с марката...та аз си промених една буквичка. Много ме кефи тракането на дизеловия двигател...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оуу моят ник "дойде" по много странен начин :yanim:

Когато за първи път си правех пощенска кутия,

в прочутия сайт: www.abv.bg, започнах да се регистрирам и нали знаете там как става почнах от Vania - НЕ... било заето sad.gif

Vania1, Vania2, така до набора ми 82 и спрях с цифрите!

После започнах с vanina ... след няколко неуспешни опита видях един вестник на бюрото (в стрият ми офис бях -старата работа) :wors:

та на заглавна страница пишеше - "Варварски разбиха..."

И написах varvara, varvarina и накрая прие varvarinata!!!

И така това име ми стана като тотем, пък и признайте си рядко е срещано нали!?

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Готино звучи! А защо точно Fox е втората част?

<{POST_SNAPBACK}>

Защо ли? Ами мислех отначало да е само nick, ама уви - в IRC няма как да си с този ник нейм по понятни причини. Само Nick - много гарги на клона. И ми хрумна Fox. Звучеше приятно. Получаваше се мелодично и загадъчно. Чак след като си регнах мейл, никнейм в IRC и ICQ си го сложих като псевдоним, се сетих, че на англисйски Fox означава лисица. Както се казва - подир дъжд качулка. Ама си го оставих. На мен си ми харесва. Пък и си харесвам това животно. Сега се сещам, че когато бях офицер на действителна служба в ПВО на България през 1990 г. бях в едно поделение на 1500 м. надморска височна около София и там си имахме една куца лисица като талисман. Минаваше си спокойно през поделението и никой не я закачаше. Постепенно свикна с нас и не се плашеше. Викахме и Фокси. Леле, гледай какви спомени изплуваха в умната ми главица покрай тая тема.

Е, хайде стига, че се разнежих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя ми хрумна като си правех поща преди около 3 години в www.hotmail.com

и започнах да мисля това не онова не и накрая ми хрумна airfan обаче беше заето,и така се роди airfen просто грешката е вярна cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят ник е смесица от името ми Наталия и това,което най-много обичам котките biggrin.gif и така Нати+кот=Натикот

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя ник nanyk е едно момченце ескимосче от един адски смислен,трогващ и пленяващ анимационен филм.Момченцето прилича на мене по характер а и по име е много близо до моето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nanyk, чрез тази тема исках да се опознаем по-добре, тъй като никовете често разкриват някаква страст или черта/и от характера на човека, та затова може ли да попитам какво те впечатли в характера на ескимосчето, по какво си приличате - ще ми бъде наистина интересно :angry:

П.П.Тъмнасветлина, ти си така необходимото, живително, палаво слънце, което обаче обича понякога да се заиграва с хората - когато копнеят за светлина, то залязва, а когато искат тъмнина - ги огрява :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже аз колекционирм прасета и едното от прасетата ми се казва Порки.Бях се регистрирала por_ki.,обаче дълго време не влизах във форума и си забравих паролата...Имам и прасе,което се казва Дунди и от там дойде dundi_d

П.П Имам общо 74 прасета :)

Редактирано от dundi_d (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Nanyk, чрез тази тема исках да се опознаем по-добре, тъй като никовете често разкриват някаква страст или черта/и от характера на човека, та затова може ли да попитам какво те впечатли в характера на ескимосчето, по какво си приличате - ще ми бъде наистина интересно  :)

П.П.Тъмнасветлина, ти си така необходимото, живително, палаво слънце, което обаче обича понякога да се заиграва с хората - когато копнеят за светлина, то залязва, а когато искат тъмнина - ги огрява  :P

<{POST_SNAPBACK}>

ами arti филмчето е много интересно и вълнуващо,всяка серия има поука,много мъдро детско филмче,може би ако го гледаш ще разбереш,много неща който искам да кажа,но немога да ги опиша.А nanyk прилича на мене по това че непрекъснато се бори и върви напред,справедлив и благороден,на всеки подава ръка и търси истината за живота си,а е просто едно мъничко момченце което ме кара да му се възхищавам,ако не притежавам качествата които има,то много бих искала поне една част от тях да притежавам. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко години гледах един филм "И примадоните са смъртни". Там историята се въртеше около една изпълнителка и най-добрата й песен, която "променила живота на много хора" (най-накрая за малко да я убият заради песента). Беше мелодична и на мен ми хареса. Заглавието й беше Slow burn и така се роди ника ми. :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят ник - DaSufferer - незнам как ми дойде на ум този ник, обаче вече никъде не го ползвам (освен тук). Трябваше ми някакъв ник и тогава бях нещо много кофти настроена и си казах думата suffer звучи доста страдащо и така:). Иначе си харесвам най-много ника Dark`Elf, с него можете да ме срещнете по-често. Той е от песен на Blind Guardian...Търсех си ник кяйото да започва с Dark и така стана този:down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами и аз да се включа ;)

тъйй.. като дойдоха пред 4 год май да ми прекарват нета и човека ме пита за някакъв ник за IRC. И аз кво да кажа.. гледам котката минава в същия момент покрай мен. И му казах, че искам да е нещо свързано с котка < cat > и тъй първия ми ник стана the_cat. После обаче ми омръзна и го смених на the_kitty, kotio, kitty, някво-си_cat :) и разни ей такива, се свързани с котките :)

общо взето вече всички ме знаят с тези никове, дори явно толкова са свикнали, че ми казват, че и приличам на котка (имала съм котешки очи biggrin.gif ). След това почнах и да боготворя котките.. и те нещата се навързаха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване