Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Водоноска ПрччаИатокса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

парочистачка

негъркит - К

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бултериер

голнобкадир - Б

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благородник Корчвътакос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кръсточовка

ВородХетвсот

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ветроходство Гоалегинея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

генеалогия

мъетортмре - Т

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

термометър НигяроИруврех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

неврохирургия

МтокрнисаНетл

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

меркантилност Дантлекита

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо като денталтика ми се върти

:)

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо като денталтика ми се върти

Не, далече е. Няма такова съществително нарицателно име. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дилетантка ПвдооооПрртел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

петролопровод Иногонаду

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще играеш по правилата!

Това ти си го писал-за изкуствено сменения род,нали?

Забранени думи: Думи от специализирани енциклопедии, неологизми от последните години (проектил), нелогични умалителни (бързинка от бързина, гнусотийка от гнусотия), думи с изкуствено сменен род (гастарбайтерка, гастарбайтерче от гастарбайтер), необичайни думи (седемплощник, тридесетоъгълник), диалектни думи, рядкосрещани русизми, турцизми и пр.

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Дилетантка" е доста стара дума, какво не ти харесва? "Интригантка" - също... Яд те е, че не успя да я откриеш, нали? :) Добре, утре още ще ми помърмориш... :clap:

Редактирано от NavNav (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете, че се намесвам в спора, но аз мисля, че думата дилетантка не е женски род на дилетант в онзи смисъл, а е дилетантка в смисъл - мома, която представят в обществото на едновремешните балове. Аз така мисля. Всъщност може би реших думата, защото така я приех. Не знам. Не съм сигурна. Синоним на дебютантка.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Дилетантка" е доста стара дума, какво не ти харесва?

"Интригантка" - също...

Яд те е, че не успя да я откриеш, нали? :clap:

Добре, утре още ще ми помърмориш... :P

Писах по-горе-че сам си нарущаваш правилата.

Забранени са също така и специални термини-за което ще помоля модератор да впише в правилата.

Антикоагулант го знае всеки нали,няма що

Извинете, че се намесвам в спора, но аз мисля, че думата дилетантка не е женски род на дилетант, а е дилетантка в смисъл - мома, която представят в обществото на едновремешните балове. Аз така мисля. Не знам. Не съм сигурна. Синоним на дебютантка.

Давай-намери думата с определението й-

шефа каза аман от глупости,питах него и ме напсува.

Няма такова животно каза-вие си измисляте.

Доказателство?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, не, аз не споря. Казах просто какво съм си помислила и защо съм успяла да реша думата. Точно пък в тази област въобще не споря. Явно заради щастливата случайност, че така съм възприела думата, съм я решила. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, не, аз не споря. Казах просто какво съм си помислила и защо съм успяла да реша думата.

Точно пък в тази област въобще не споря.

Явно заради щастливата случайност, че така съм възприела думата, съм я решила.

Това е.

За жаргон се приема-но не пишем и жаргони,това му обяснявам на господина

Или пишете в скоби (жарг.),(спец.),(археол.)...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Haidukpikaso,

Според теб не би трябвало да съществуват и думи като лекарка, докторка, директорка, продавачка и т.н. Малко по-изкуствено звучат дизайнерка, комбайнерка, трафикантка, полицайка и пр., но са напълно легитимни. Дори гастарбайтерка би трябвало вече да е легална, защото броят на жените, изкарващи самостоятелно хляба си в чужбина, особено в Гърция, е доста голям. За гърците те са гастарбайтерки и затова и ние ги наричаме така, използвайки за основа немската дума. Ка е обичайна наставка за образуване на женски род. Смело можеш да наречеш всяка жена с обичайно мъжка професия (или занятие, качество и пр.) едикаквосика и получаваш банкерка, ватманка, шофьорка, водачка, лидерка, стига това да не противоречи на обичайните за българския език звукосъчетания и словоформи. Дори джамджийка (от джамджия) може да е женска професия, обаче дамата трябва да е достатъчно здрава, за да я упражнява.

В правилата е казано, че са забранени изкуствено звучащите и необичайни думи от женски и среден род. Интригантка и дилетантка не спадат към тази категория, защото са били използвани доста преди твоето или на шефа ти раждане. Сигурно те дразни това, че трудно ги решаваш, а и значението им не ти допада.

За да нямаш ядове, трябваше още през 2009-а да започнеш играта с ясни правила и да посочиш точните интелектуални граници, до които може да се простира.

След реекспорт, антикоагулант и куп други е възможно и игуанодон да ти се стори трудна...

Играта е твоя. Нямам нищо против да си върне нивото, на което е била в началото, щом така ще ти е по-комфортно.

Канозук

ПП. Свикнал съм да съжалявам хората, а не да ги наранявам. Извинявай, че наруших душевния ти мир и приятна игра!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След спора, и пуснал лесна думичка,като за мързелана, каквато тия дни се чувствам.

Канозук

Козунак

КчоасбзариАв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

касоразбивач

Егатимачкин :biggrin:

-----добавено-----

Не съм гадняр, подсказвам...

Е---М-----А

------продължавам с подсказването------

ЕНИ-МА-ИЧ-А

---------------------------------------

Хайдуче, имаш ли някакви сериозни причини, поради които не играеш? Ако е само нараненото его, инатът ти придобива колосални размери, а народът е казал, че от инат не се прокопсва. Най-доброто лечение е разширяването на кръгозора и трупането на нови знания. Ако си беше направила труда да провериш в БАН, СУ или на друго сериозно място как стоят нещата, щеше да си спестиш пльосването в локвата на собствените си заблуждения. Между другото, смени си началника! Явно регресира и повлича и теб.

Изразих с горните думи загрижеността си за теб, защото мислех, че все още принадлежиш към групата на приятелите ми, а аз за приятелите си правя много неща, съвсем не по български. Току-що установих, че тихомълком си напуснала близкото ми обкръжение и това по странен начин ме зарадва. Сърдечно ти благодаря, защото войнствената ти ограниченост от много време дразни още доста хора освен мен!

Зададената дума е енигматичка, каквато ти никога няма да бъдеш, защото енигматиците са хора с енциклопедични знания и широк поглед към света. Недопустимо е един толкова напреднал в умствено отношение човек дори за миг да си помисли, че е едва ли не център на света, което правиш ти.

Благодаря ти още веднъж и приятен ден, макар че е сигурно, че лекичко ти го вгорчих!

Ако кажа, че съжалявам за случилото се, ще излъжа, затова и не го правя.

Редактирано от NavNav (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде,не се джавкайте

Бусцакизев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...