Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

GrishaD

Вграждане на субтитри без ре-енкодинг

Препоръчан отговор

Искам да ви покажа как може да гледате филми DivX и XviD на домашното кино,без ре-енкодинг за по малко от 3-4 минути.

1.Като за начало изтеглете програмата AVIAddSubs от тук: http://aviaddxsubs.en.softonic.com/ (програмата е безплатна).

2.Разархивирате с подходяща програма.

3.Стартирайте AVIAddXSubs.exe

4.Добавете видеофайла,като преди това сте се уверили че името на филма и субтитрите са еднакви и се намират на едно и също място.Също така субтитрите трябва да бъдат в SRT формат.

post-111883-1240668825_thumb.png

5.Сега може да настоите субтитрите(препоръчвам настройката да бъде така както е показано на снимката по-долу).

post-111883-1240668840_thumb.png

6.Сложете отметките показани на снимката по-долу.

post-111883-1240668856_thumb.png

7.Върнете се в началния прозорец на програмата,изберете къде да бъде записан готовия файл(ouput folder )и натиснете бутона "Create Subtitled DivX File".

post-111883-1240668871_thumb.png

След около 3-4 минути филма ви е готов.Записвате го на диск и го пускате на домашното кино,от бутона за смяна на субтитрите на дистанционното управление избирате субтитрите на български.

Гледайте и се наслаждавайте!

Ако съм сбъркал темата моля модернаторите да преместят темата на подходящото място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да допълня, че MeGUI също има възможност да добавя subtitle stream в *.avi *.mkv *.mp4 с допълнителен софтуер към енкодера както следва - AVIMux_GUI, MKVMerge, MP4BOX. Хубаво е да се знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъде много ценно, ако напишеш как да го правим и с филми в DVD формат ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъде много ценно, ако напишеш как да го правим и с филми в DVD формат ...

До колкото знам програмата работи само с DivX i XviD видео файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е супер! Обаче нещо при BRRip-овете не ми излизат субтитрите. Някой имал ли е подобен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10x за инфото, само ако мога да си позволя 1 поправка - трябва да е RUSSIAN + Bulgarian (bg) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

направих всичко както на снимките 10 пъти пробвах с всички версии на програмата и така и не ми се получи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като вграждам субтитрите за цвят давам бял, но като го пусна на тв-то са тъмно сиви, някой може ли да ми обясни защо :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен се получава следния феномен. В офиса съм с ХР и програмата си работи нормално. В къщи съм с ХР и 7-а, но не мога да вградя субтитри. Смених няколко версии, правя настройките както са в първия пост, но не става и не става. Къде може да е проблема. Слагах допълнително и К-Лайт пакета и пак не става. Много ми е необходима такава програма без да прави прекодиране на филма да вгражда субтитри и то бързо. Ако пък знаете друга подобна програма, наистина работеща, давайте. Телевизорът ми има USB вход, възпроизвежда филми, но не чете субтитри. Има работещи програми, но с прекодиране и отнема няколко часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмката и инструкциите са супер.Благодаря.А как се запаметяват настройките,за да не ги променям при всяко вграждане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмката и инструкциите са супер.Благодаря.А как се запаметяват настройките,за да не ги променям при всяко вграждане

Здравей,при мен след като ги наглася един път,настройките не се променят.Сигурен ли си 4е при теб се променят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,при мен след като ги наглася един път,настройките не се променят.Сигурен ли си 4е при теб се променят?

Аз съм с грешка сигурно съм изтрил и разархивирал наново програмата и пак благодаря за доброто описание и точните инстукции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра програма имам нужда от нещо такова мерси :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се зарадвах на тази програма, но след 10-тина безуспешни опита съм отчаяна. 100 пъти проверих - правя всичко както е по снимките, файловете са .avi субтитрите са .srt . дори ги местих в една отделна папка, пробвах и с по-малки файлове като сериите на д-р Хаус и пак не става. Единствената разлика, която намирам в новата версия на програмата, която свалих е на снимка 2(configuration1,SUB1) . Там под настройката за ляво, дясно, център нямам опция ADD Subs. Моля за помощ и мнение. В краен случай друга такава лека програма, единственото, което ми трябва е да вградя субс. да добавя, че новия файл е малко по-голям от оригиналния, значи се случва нещо :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се зарадвах на тази програма, но след 10-тина безуспешни опита съм отчаяна. 100 пъти проверих - правя всичко както е по снимките, файловете са .avi субтитрите са .srt . дори ги местих в една отделна папка, пробвах и с по-малки файлове като сериите на д-р Хаус и пак не става. Единствената разлика, която намирам в новата версия на програмата, която свалих е на снимка 2(configuration1,SUB1) . Там под настройката за ляво, дясно, център нямам опция ADD Subs. Моля за помощ и мнение. В краен случай друга такава лека програма, единственото, което ми трябва е да вградя субс.

да добавя, че новия файл е малко по-голям от оригиналния, значи се случва нещо :cool:

Защо трябва да вграждаш субс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото се надявам така да мога да гледам филми на едно малко телевизорче за кола, което не чете субтитри, когато са на отделен файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се зарадвах на тази програма, но след 10-тина безуспешни опита съм отчаяна. 100 пъти проверих - правя всичко както е по снимките, файловете са .avi субтитрите са .srt . дори ги местих в една отделна папка, пробвах и с по-малки файлове като сериите на д-р Хаус и пак не става. Единствената разлика, която намирам в новата версия на програмата, която свалих е на снимка 2(configuration1,SUB1) . Там под настройката за ляво, дясно, център нямам опция ADD Subs. Моля за помощ и мнение. В краен случай друга такава лека програма, единственото, което ми трябва е да вградя субс.

да добавя, че новия файл е малко по-голям от оригиналния, значи се случва нещо :angry23:

Имаш ли инсталиран пакет с кодеци на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

peter69 благодаря. Това, което си показал го правя (DIVX) не става и това. Моята версия, кяото свалих вчера обаче изглежда малко по-различно и 8.0 ако не се лъжа. Преди малко реших да я махам програмата, аз съм я сложила на C: Или да търся по-нова версия или да пробвам с друга. Но не ми дава :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не ти дава? Програмата портабъл ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не знам какво значи портабъл, но се сваля като архивиран файл и като го разархивирах, в моя случай в нова папка в С, стартирах ехе файла, но не се инсталира, а направо стартира програмата. Предполагам, че невъзможността да изтрия тази папка има нещо общо с това, че сега като кликна с десен бутон на накой видео файл има подменю ADDSUBs..... Много ме е яд, няма кой да ми помогне, а съм се справяла и с по-сложни неща. Тук най-много сте ми помагали. Преди малко дръпнах Subtitle Workshop и нея не мога да се справя. Ако знаеш друга лека програма за вграждане помогни, моля или поне откъде да сваля друга версия на тази!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да изтриеш папката...портабле

е програмата предполагам някак е заключена

от системата.Свали тази програма тук

и я изтрий.

Новата версия има линк в темата--ето тук! пак

А може да си разархивираш новата и без

да махаш старата.С десен клик... после прати иконката

на десктопа за по-удобно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, свалих новата версия, със програмата за изтриване ще се запозная по-късно. С новата версия успях да вградя субс, но файла беше един такъв, който се отваря автоматично с медиа плеър класик, после сложих отметка на use .avi for output.... и не стана. Тогава забелязах, че ако новото видео се записва в директорията на ADDDSUS.. няма субтитри, ако се записва там където си е ориг. видео ИМА. Дотук супер, обаче като прехвърля файловете на флашка и пак няма субтитри :ass: , така че моята работа не стана. Но... благодарение на вас, се научих да вграждам субс. Тенкс ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност аз също вчера реших да погледна програмката. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...