Премини към съдържанието
PenguinX

Компютъра ми яко бръмчи

Препоръчан отговор

Имам един проблем: когато включа компютъра, започва да ръмжи много странно. Не е като другите пъти, когато мъркаше като коте, а ръмжи много силно. След няколко минути си е отново добре. Баща ми си обяснява проблема с това, че в стаята е студено. Такъв ли е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сигурно е от някой от вентилаторите - на захранване, процесор или видеокарта и трябва да се смаже с финно масло, иначе рискуваш да гръмне нещо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-често сдава багажа вентилатора на захранването.

Студът може да повлияе на гресиралото се от прах масло на вентилатора, в резутат на което въпросния вентилатор започва да бръмчи.

Това че бръмчи, все пак е признак, че ссе върти. Когато спрее да бръмчи става лошото - значи е спрял въобще да се върти. Следва прегряване, а в последствие и изгаряне на захранването. Ако се запали изолацията, мойе и не само захранването да изгори.

Ако смажеш вентилатора (след като откриеш кой точно е той), може да изкараш още няколко месеца, преди отново да започне да прави същите проблеми.

Най-добре смени цялото захранване (ако е вентилатора на захранването).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е от вентилатор, но мойта препоръка е вместо да го смазваш да го смениш.Има евтини по 2-3 лв и по скъпи 5-10 лв(говоря за 80мм)така, че сменяй без да се замислиш, че да не стане по сериозно :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така беше при стария комп. и наистина ставаше само през зимата...

Новия пак прави така но това е защото дъното ми е ABIT AN7 и втория процесор на дъното mGuru се грижи за повечето характеристики като (обороти на вентилаторите,волтаж и т.н) естествено без да си променял нещо в БИОС-а...макар той после да отчита "новозададените" стойности...Та при включване на компа. той забучава доста яко защото тогава оборотите на вентилаторите са най-големи и постепенно ги намалява до необходимито и спира да шуми - след около 1-2 минути...(контролира ги той а не термодатчици)!!!Обаче другите са прави вземи си нов вентилатор или захранване...голяма перка - ниско оборотна (безшумна) има много добри марки :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм аз пък винаги като си пусна компа го прави това нещо бръмчи здраво и то от много отдавна но като го чуя да брамчи наистина здраво смъквам ВСИЧКИ перки и ги почиствам и смазвам и спира да бръмчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при мен беше същото бръмчене но се оказа от прахта която събира и ми изгоря вентилатора на процесора сега е ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-често сдава багажа вентилатора на захранването.

Студът може да повлияе на гресиралото се от прах масло на вентилатора, в резутат на което въпросния вентилатор започва да бръмчи.

Това че бръмчи, все пак е признак, че ссе върти. Когато спрее да бръмчи става лошото - значи е спрял въобще да се върти. Следва прегряване, а в последствие и изгаряне на захранването. Ако се запали изолацията, мойе и не само захранването да изгори.

Ако смажеш вентилатора (след като откриеш кой точно е той), може да изкараш още няколко месеца, преди отново да започне да прави същите проблеми.

Най-добре смени цялото захранване (ако е вентилатора на захранването).

<{POST_SNAPBACK}>

Да се смени работещото захранване,при проблем с вентилатора му?! ohmy.gif

Това ми прилича на това,да си смениш апартамента,при проблем с бравата на входната врата!Дали всеки прави така?

@ AVGBulgaria

Постът ти е смислен и точен,ако се изключи последното изречение.Сигурен ли си,че си искал да кажеш точно това,в последното такова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едно много хубаво средство за почистване на прахоляци в компютрите съм открил да се продава в "Магазин за 1 лев"

е цената му е 2 лева но си заслужава

та средството е помпа за надуваеми дюшеци или надуваеми топки, работи на ръка така че няма да се притеснявате за ток или изхабяване както има разни флакони със сгъстен въздух

вентилаторите най добре се почистват когато работят просто им помпите в перките

за шума най много шум съм забелязвал да издава вентилатора на видео картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
за шума най много шум съм забелязвал да издава вентилатора на видео картата

<{POST_SNAPBACK}>

точно това е проблема. особено ако картата е GF. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
точно това е проблема. особено ако картата е GF. cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Да, картата ми е GeForce FX 5200. Значи последно какво да правя - да отида в магазин по едно левче, да сменя вентилаторите или да сменя захранването? Последните две никой от семейството не може да ги направи, защото с баща ми сме големи хардуерни балъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли програмка от рода на SpeedFan 4.27 Final

http://www.kaldata.com/comments.php?id=995...&highlight=FAN+

или Everest Home/Ultimate Edition 2.20.466 Beta

за да следиш оборотите на вентилаторите и волтажа...

http://www.kaldata.com/comments.php?id=101...ghlight=Everest

http://img509.imageshack.us/my.php?image=s...051037023wz.png

:yanim:

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, картата ми е GeForce FX 5200. Значи последно какво да правя - да отида в магазин по едно левче, да сменя вентилаторите или да сменя захранването? Последните две никой от семейството не може да ги направи, защото с баща ми сме големи хардуерни балъци.

<{POST_SNAPBACK}>

За да си сигурен че проблема е в вентилатора на видеокартата, те съветвам да си спреш РС-то, да го отвориш (ако не е запечатано), да си сложиш пръстта на вентилатора на видеокартата и отново да си пуснеш компютъра. Ако няма никакъв шум докато пръстта ти е върху вентилатора, значи там е проблема.

иначе в мост-а продават едни вентилатори за видеокарти EVERCOOL VC-RD/VGA COOLING KIT 4.5$

Вземаш си едно комплектче и молиш някой приятел да ти го сложи. Другото за което се сещам, но това е временно решение, просто спираш вентилатора на видеокартата и караш така до времето, когато ти се появи син екран(примерно по-време на игра, когато видеокартата е доста натоварена). Това последното е тествано на GF4 MX440 вече 4 месеца и картата си работи без проблем. Но както казах това е временно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако долу горе разбираш най-добре да си ги почистиш, а също така и в да чистиш редовното кутията от прахуляка, да не говорим за стаята ха ха но най/добре разбери от кой вентилатор е щото може и да е от тоя на процесора! на мен ми се беше случило но на вентилатора на захранването, после спря да се върти, загряваше и ми се ресваше компа, но не е изгаряло нищо, след това го почистих и смазах и всичко си е ОК! Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема със сигурност ти е във видеокартата. Аз те съветвам да занесеш компа там, от където си го купил, ако е в гаранция, ако не е го отвори, свали си видеокартата, на нея има 3(4) болченца, развий ги, свали вентилатора обърни го, отзад има някаква лепенка махния и там капни малко масло както те посъветваха по нагоре в постовете. После почисти перката малко може и да духнеш :yanim: може и с някаква четчица. После залепи, ако можеш старата лепенка, ако не сложи някаква може и такава, където лепят цените на стоките. Завий болченцата, сложи си картата пак на мястото. И пусни компа и виж дали всичко е нормално и се върти вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да се внимава като чистиш вентилатора да не го прецакаш, че един мой познат така го скапа неговия, и аз незнам как ама нещо май е вкарал повече сила, трябва внимателно и нежно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема със сигурност ти е във видеокартата. Аз те съветвам да занесеш компа там, от където си го купил, ако е в гаранция, ако не е го отвори, свали си видеокартата, на нея има 3(4) болченца, развий ги, свали вентилатора обърни го, отзад има някаква лепенка махния и там капни малко масло както те посъветваха по нагоре в постовете. После почисти перката малко  може и да духнеш :P може и с някаква четчица. После залепи, ако можеш старата лепенка, ако не сложи някаква може и такава, където лепят цените на стоките. Завий боллченцата, сложи си картата пак на мястото. И пусни компа и виж дали всичко е нормално и се върти вентилатора.

<{POST_SNAPBACK}>

Да, реших да отида в сервиза на фирмата от която го купихме и там да ни го поправят.

Другото за което се сещам, но това е временно решение, просто спираш вентилатора на видеокартата и караш така до времето, когато ти се появи син екран(примерно по-време на игра, когато видеокартата е доста натоварена).

Хах - аз нямам сини екрани. Линукс рулз!

Редактирано от PenguinX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да се внимава като чистиш вентилатора да не го прецакаш, че един мой познат така го скапа неговия, и аз незнам как ама нещо май е вкарал повече сила, трябва внимателно и нежно!

<{POST_SNAPBACK}>

Ами скапал го е като е скъсал някоя намотка или много го е натиснал и оста се разлакала яко, или както се е въртял си е сложил пръста върху него. Ама тука май се отклонявам доста от темата, моля да ме извините :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.