ivaylo85

На колко слаб компютър може да се инсталира 7цата?

33 мнения в тази тема

Здравейте. Позволявам си да пусна нова тема, защото и да е обсъждано в общата за windows 7, тя е толкова обемна, че ми се струва невъзможно да намеря отговор.

Имам един стар Compaq evo n600c, с Пентиум 3 на 1.1 гхц и 768 мб РАМ. Рових се в гугъл и четох, че има хора, които са инсталирали 7цата и макар да имат проблем с драйвърите за звука самата операционна с-ма вървяла добре. Аз сега на лаптопа съм с XP и нямам проблеми. Четох, че на него и Виста е инсталирана, но аз лично не съм я ползвал.

В системните изисквания на 7цата пише, че иска поне 1 гига РАМ и затова се чудя дали изобщо да експериментирам с нея. Някои от вас имат ли наблюдения как се държи 7цата на слаби машини като моята?

п.с. Под "инсталира" нямам предвид само да успеете да инсталирате 7цата, но и да върви без да ви къса нервите :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Да, ще тръгне, аз гледах в youtube, че я подкарват на 256рам и пентиум 3 550МХц, имат предвид минимум 1ГБ рам за да върви нормално всичко, а не за да тръгне. Няма кой знае каква разлика между 768мб и 1ГБ рам -ще върви горе-долу нормално

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само, че версията е Windows 7 Starter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Позволявам си да пусна нова тема, защото и да е обсъждано в общата за windows 7, тя е толкова обемна, че ми се струва невъзможно да намеря отговор.

Имам един стар Compaq evo n600c, с Пентиум 3 на 1.1 гхц и 768 мб РАМ. Рових се в гугъл и четох, че има хора, които са инсталирали 7цата и макар да имат проблем с драйвърите за звука самата операционна с-ма вървяла добре. Аз сега на лаптопа съм с XP и нямам проблеми. Четох, че на него и Виста е инсталирана, но аз лично не съм я ползвал.

В системните изисквания на 7цата пише, че иска поне 1 гига РАМ и затова се чудя дали изобщо да експериментирам с нея. Някои от вас имат ли наблюдения как се държи 7цата на слаби машини като моята?

п.с. Под "инсталира" нямам предвид само да успеете да инсталирате 7цата, но и да върви без да ви къса нервите :)

Накратко - ще ти къса нервите, и по-добре не си губи времето.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко - ще ти къса нервите, и по-добре не си губи времето.

+1

напълно подкрепям,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ако ползваш някакви програми за оптимизиране на рама ще ти върви пушка.Аз на моята кошница с 2 гиги рам,съм го докарвал да взима 260 рам,а пък един път докарах нещата до 128 рам,но тогава заби(с включена антивирусна аваст)и още 2 3 програми.

А за системните изисквания-не им вярвай,защото са с цел.Аз съм подкарвал vista която иска минимум 512 рам,на кошница с 390 рам и вървеше горе/долу добре.За xp да не говорим.

Така че слагай седмицата и да не ти пука за изицкванията.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне ли на тая щайга >>> Processor AMD Athlon 3600+ 2.0 GHz 2 GB RAM & Nvidia FX 5500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне ли на тая щайга >>> Processor AMD Athlon 3600+ 2.0 GHz 2 GB RAM & Nvidia FX 5500

Естествено че ще тръгне.Ще върви идеално.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имали смисъл да я сменя със сегашната ми Windows ХР service pack 3 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми зависи за какво го ползваш.За мен има смисъл-игрите вървят по-добре отколкото на хр,по-малко вируси,по-малко бъгове и прочие.Все пак е въпрос на личен избор.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми зависи за какво го ползваш.За мен има смисъл-игрите вървят по-добре отколкото на хр,по-малко вируси,по-малко бъгове и прочие.Все пак е въпрос на личен избор.

Недей да се изказваш прибързано, 7 е не по-малко бъгав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ако ползваш някакви програми за оптимизиране на рама ще ти върви пушка.Аз на моята кошница с 2 гиги рам,съм го докарвал да взима 260 рам,а пък един път докарах нещата до 128 рам,но тогава заби(с включена антивирусна аваст)и още 2 3 програми.

А за системните изисквания-не им вярвай,защото са с цел.Аз съм подкарвал vista която иска минимум 512 рам,на кошница с 390 рам и вървеше горе/долу добре.За xp да не говорим.

Така че слагай седмицата и да не ти пука за изицкванията.

Забравил си да включиш програмите за оптимизиране на RAM-а.

Освен това, човека не иска само подкарване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравил си да включиш програмите за оптимизиране на RAM-а.

Освен това, човека не иска само подкарване.

Програмaтa e-Advance system care.В най-новата версия има една много полезна функция-turbo boost,след това пуска smart ram и почва да оптимизира рамта.Сигурно ще стигне до 300 мегабайта,след което ще му върви с доста програми безупречно.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмaтa e-Advance system care.В най-новата версия има една много полезна функция-turbo boost,след това пуска smart ram и почва да оптимизира рамта.Сигурно ще стигне до 300 мегабайта,след което ще му върви с доста програми безупречно.

Според теб, веднъж я пускаш и после все така си стои оптимизирана RAM паметта ?

Как си го обясняваш ? Какво и оптимизира, и може ли да стане и без да я стартирана e-Advance system ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според теб, веднъж я пускаш и после все така си стои оптимизирана RAM паметта ?

Как си го обясняваш ? Какво и оптимизира, и може ли да стане и без да я стартирана e-Advance system ?

Оптимизира за 15м. след това всичко се връща,пускаш 1 игра и край.Подобни оптимизиращи-програмки не вършат работа.

Ако си падаш по шареното "Да"има смисъл да го инсталираш.

ХР си остава най добрата,операционна система на Майкрософт(Ако не я ъпдейтваш) ;)+Нортън интернет секюрити 2010.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХР си остава най добрата,операционна система на Майкрософт(Ако не я ъпдейтваш)

В това няма никаква логика.

4 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За шарено си има теми ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на тази конфигурация как ще върви

AMD sempron 3400+ 1.8 ghz 2gb ram

А и ще ми прави ли проблем че имам вградено видео

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях някой да е дал конкретен отговор!

По лични впечатления 7 върви добре (а не просто тръгва) при минимум:

>= 2 Ghz CPU

>= 2 GB Memory

>= 20 GB Hdd

>= 128 MB video .. тука е относително, но смятам че няма 128 мб-тово видео, което да не ви зарадва с аеро-то.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор - сравнително слаб, но ще тръгне.

RAM - бива.

VC - не пречи, че е вградена.

А колко добре ще се държи компа, е друг въпрос. Зависи с какви други програми ще го натовариш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да речем ще бъде без антивирусна ще му сложа мозила чроме и саффари и ще връткам цс:сорс и 1.6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много такива теми изчетох,ама при мен работи седем ултимейт(не стартер..тя върви по-бавно - лични наблюдения) на Интел селерон 700@810(клокнат де),2х256 СДрам 133Мхц и 32 МБ видео.Не ми тръгна аудиото - нито вграденото Интел Ac97,нито yamaha 724.Иначе съм су натресъл AVG antivirus и Ms office 2007 - и с тях се справя прилично

на тази конфигурация как ще върви

AMD sempron 3400+ 1.8 ghz 2gb ram

А и ще ми прави ли проблем че имам вградено видео

?

даже ще си намери драйверите-не е толкова стара машината(...сравнително сла,но ще тръгне?!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на 128 мб може да се зарадваш на аеро обаче ти трябва ново видео . Тръгва на доста стари копмпютри не са му голями изискванията , изисква повече хард трябва му 20 гб за нормална работа :biggrin: представете си програми и тем подобни колко още ще стане . Ако имате хард поне 120 гб няма проблем , обаче по малко от 120 ще е бавен . Харда бави ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aбе стойте си на добрия стар ХР :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХР си остава най добрата,операционна система на Майкрософт(Ако не я ъпдейтваш) :biggrin:+Нортън интернет секюрити 2010.

ДО някъде си прав . Значи вин 7 е по - добра от хп в някой критерии примерно : рамта при 7 е по - бърза спрямо хп , харда е по - бърз при 7 , при хп програмите , който изискват спрямо процесор и видео са малко по - бързи от 7 , но съвсем малко . Според мен 7 е по - добър от хп , защото има нови работи и е почти толкова лек колкото и хп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход