Премини към съдържанието
ENERGYSS

Проблем с видео карта АТИ Радеон 9600

Препоръчан отговор

Здравейте значи ще започна парво с малка историйка парвоначално имах 2 компа парвият ми беше 180ГБ хард видео карта АТИ Радеон 9600 Звукова карта Реалтек.... (в момента не се сещам точните характеристики понеже вече не е при мен) но мисля че процесора беше АМД Семпрон 1.6 ГХз та реших да взема още един комп за да мога да изпратя един на майка ми в Гърция за да можем да си говорим през скайп и взех един комп втора рака който има следните характеристики: Поле Стойност Компютър Вид на компютъра ACPI Uniprocessor PC Операционна система Microsoft Windows XP Professional Пакет на обновление на ОС Service Pack 3 Internet Explorer 8.0.6001.18702 (IE 8.0) DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c) Компютър ENERGYSS Име на потребителя ENERGY Домейн ENERGYSS Дата / Време 2011-03-20 / 21:50 Дънна платка Тип централен процесор Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133) Дънна платка Biostar P4VMA-M (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN) Чипсет на дънната платка VIA PM800 Системна памет 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM) DIMM1: Power Quotient 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-4-4-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz) DIMM2: M2G9JAHAMK9F081CAD 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) Тип BIOS Award (11/19/04) Комуникационен порт Communications Port (COM1) Комуникационен порт Printer Port (LPT1) Дисплей Видеокарта ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series - Secondary (256 MB) Видеокарта ATI Radeon 9600/9550/X1050 Series (256 MB) 3D-ускорител ATI Radeon 9600 (RV350) Монитор IBM P70 [17" CRT] (7193603352) Мултимедия Звуков адаптер Realtek ALC655 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller Съхранение на данни IDE контролер VIA Bus Master IDE Controller - 0571 Контролер за памет A87EAI6A IDE Controller Контролер за памет VIA RAID Controller - 3149 Флопи-дисково устройство Floppy disk drive Дисково устройство HDS72258 0VLSA80 SCSI Disk Device (80 GB, 7200 RPM, SATA) Оптично устройство HEHUJI 12FWPUFW1I SCSI CdRom Device Оптично устройство HEHUJI 12FWPUFW1I SCSI CdRom Device Оптично устройство SONY CD-RW CRX320E (DVD:16x, CD:52x/32x/52x DVD-ROM/CD-RW) Състояние на SMART OK Раздели C: (NTFS) 20018 MB (9224 MB свободно) D: (NTFS) 58502 MB (43980 MB свободно) Общ размер 76.7 GB (52.0 GB свободно) Вход Клавиатура HID Keyboard Device Мишка HID-compliant mouse Мрежа Основен IP адрес 192.168.1.3 Основен MAC адрес 00-11-5B-8D-8D-B4 Мрежова карта VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter (192.168.1.3) Периферни устройства Принтер Microsoft Office Document Image Writer Принтер Microsoft XPS Document Writer Принтер Nitro PDF Creator (Reader) USB1 контролер VIA VT8237 USB Universal Host Controller USB1 контролер VIA VT8237 USB Universal Host Controller USB1 контролер VIA VT8237 USB Universal Host Controller USB1 контролер VIA VT8237 USB Universal Host Controller USB2 контролер VIA VT8237 USB 2.0 Enhanced Host Controller USB-устройство USB Composite Device USB-устройство USB Human Interface Device USB-устройство USB Human Interface Device USB-устройство USB Human Interface Device DMI Производител на DMI BIOS Phoenix Technologies, LTD Версия на DMI BIOS 6.00 PG Производител на DMI системата VIA Technologies, Inc. DMI система PM800-8237 Версия на DMI системата Сериен номер на DMI системата UUID на DMI системата 00000000-00000000-00110000-5B8D8DB4 Производител на DMI дънната платка DMI дънна платка PM800-8237 Версия на DMI дънната платка Сериен номер на DMI дънната платка Производител на DMI кутията Версия на DMI кутията Сериен номер на DMI кутията Запазена марка на DMI кутията Тип на DMI кутията Desktop Case DMI общо / свободни слотове памет 2 / 0 Като да уточня че първоначално този комп беше със видео карта НВИДИЯ 128МБ и понеже аз си играя игри от време на време реших да я сменя с тази от първия комп която беше АТИ Радеон 9600 256МБ по неразбираеми причини неуспях да сменя хард дисковете на единия комп ставаше но на другия не и за това ги оставих както си бяха иначе исках да запазя за себе си и 180ГБ хард... но както и да е първия комп на който сложих НВИДИЯТА тръгна без проблеми и го опаковах и го изпратих но втория на който слойих АТИ Радеон 9600 отначало нямаше проблеми но като сложох игри и започна да забива вадеше сякакви ерори дори и като отварях Д/Филми и там почна да ми забива да не говоря за ВБОХ или ЮТУБ сложих и програмата на Рей Адамс за АТИ Трай Туулс която да ми оправи настройките на видео картата за да не прави такива грешки но нищо не се получи махнах и каталиста и имаше ефект за няколко часа после пак започна така да прави даже и по зле стана монитора ми почна да угася от нищото компа забива после след като забие монитора угася нищо немога да направя понякога даже не ми отчита 3Д-то или Опен ГЛ-а на видео картата все едно отказва все едно направо нямам видео карта пробвах всичко което се сетих рових се из всичко което чичо гугъл ми показа но пак нищо не успях да намеря което да ми помогне та вече се чудя направо дали вообще тази видео карта е съвместима с този комп та въпросът ми е дали някой знае как се оправя това нещо или може да ми помогне с нещо или дали тази видео карта е съвместима и ако не е какво да направя вече немога да я сменя със старата трябва ли да си търся друга карта да взема и каква да бъде? Благодаря предварително. ПП: ако ви трябва още някаква информация кажете и ще ви я дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чиста инсталация и подходящ драйвер за видеокартата !

6 пъти преинсталирвах компютъра и Ц и Д слагах му последните драйвери които са излезли пак същото а и отностно ерора който ми дава забравих да го спомена беше ВПУ Рековер нещо подобно като при този човек от форума http://img208.imageshack.us/img208/8026/problemwo7.jpg ето я неговата снимка и при мен е същото само дето цвета е по различен и всеки който му писа и му даваше съвети при мен не работеха незнам защо

между другото преди да направя смяната ползвах другия комп 5 години без да ми даде никакъв ерор

Редактирано от ENERGYSS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добре пробвай стари драйвъри, особено при ATI, защото те са познати с лошите им драйвъри(инак добри карти)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-добре пробвай стари драйвъри, особено при ATI, защото те са познати с лошите им драйвъри(инак добри карти)

Пробвах и това но не действа преди години се сещам че имах един проблем с опен ГЛ-а на ЦС-а и точно така постапих бях драпнал по стари драйвери но в този случай не ми помага...

И между другото мога само да играя старкраф 1 нищо друго и да гледам филми ако това има значение в случая де :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имах една карта ATi, която си работеше добре, но постепенно с времето се развали паметта. Влиза в infinite loop-a и край. VPU Recover не помагаше.... Впрочем, пробвай да го изключиш, за да ти даде син екран(ако изобщо даде). Така ще можем да разберем за проблема.

Редактирано от dikidera (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имах една карта ATi, която си работеше добре, но постепенно с времето се развали паметта. Влиза в infinite loop-a и край. VPU Recover не помагаше....

Впрочем, пробвай да го изключиш, за да ти даде син екран(ако изобщо даде). Така ще можем да разберем за проблема.

еми то ми е давало син екран но немога нищо да направя нито да го ресна нито нищо пак камо ли да направя скийншот сега не се сещам какво пишеше

ПП> на мене ми даваше грешката от ВПУ Рековера пробвах да го спра но не става пише че е спрян а пък пак продължава да дава тази грешка на ВПУ-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери дали имаш dump на паметта в C:\Windows\Minidump (може да е нужно да маркираш да ти се показват скритите файлове) и ако има, грабни най-новия и го качи тук(или друг файлов хост)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери дали имаш dump на паметта в C:\Windows\Minidump (може да е нужно да маркираш да ти се показват скритите файлове) и ако има, грабни най-новия и го качи тук(или друг файлов хост)

ок но намерих само 1 файл в тази папка но не ми позволява да го кача no go ka4uh tuk eto go:

http://www.skatafka.com/download.php?file=51bea950028418a94ead6a7b926a737f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така и не се споменава какви са драйверите. Аз съм с Radeon 9550 и под 32-битов XP Pro с вграден SP3 най-добре ми се държат последните legacy драйвери - щрак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така и не се споменава какви са драйверите. Аз съм с Radeon 9550 и под 32-битов XP Pro с вграден SP3 най-добре ми се държат последните legacy драйвери - щрак.

Еми и аз съм с последните драйвери даже за всеки случай снощи ги ъпдейтнах аз съм с Радеон 9600 под 32-битов ХП СП3

само дето никой не ми каза дали е съвместима тази видео карта с компа може от там да е проблема или бях чел някъде че може и от захранването да е понеже е слабо но незнам мойто какво е и дали стига за да захрани видео картата ако някой знае как да проверя ще е много добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми и аз съм с последните драйвери даже за всеки случай снощи ги ъпдейтнах аз съм с Радеон 9600 под 32-битов ХП СП3

само дето никой не ми каза дали е съвместима тази видео карта с компа може от там да е проблема или бях чел някъде че може и от захранването да е понеже е слабо но незнам мойто какво е и дали стига за да захрани видео картата ако някой знае как да проверя ще е много добре

Това изобщо не е карта, която може да е гладна за ток - всичко, което й трябва, тя си го взима от AGP слота. Процесорът е достатъчно бърз поне за нея, така че няма какво да те тревожи по отношение на конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това изобщо не е карта, която може да е гладна за ток - всичко, което й трябва, тя си го взима от AGP слота. Процесорът е достатъчно бърз поне за нея, така че няма какво да те тревожи по отношение на конфигурацията.

ахам благодаря за уточнението мен това ме притесняваше най вече еми уиндолса възможно ли е примерно от него да е ако пробвам да драпна някой друг и да сложа него само това не сам пробвал ;)

ПП: забелязох че като прави така компа използването на процесора и на ЦПУИ се качват на 100 това го видях от евереста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

някой друг няма ли идея как да оправя този проблем... сега даже вече и ерора не ми показва а директно празен син екран и трябва да го изключа от контакта... иначе немога нито да го рестартитам нито да го изключа от копчето... ПП: Вече направо съжалявам че ползвам АТИ видео карта... вече ще препорачвам на всеки само НВидиа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.