Премини към съдържанието
zeziok

HP Pav. dv6-1210eq не стартира ?! ;[

Препоръчан отговор

Здравейте, от 2 години съм собственик на лаптопа и го поддържам , чистя го редовно , не го "задущавам" . От 1 година съм му инсталирал win 7 и от време на време, повече като е на батерия когато заражда windows-a точно когато се осветява логото , зацепва и почва да мигат капслок и скрол лок и след рестарт при новото зареждане се оправя. Понякога ми е забивал така и по време на работа, пак зацепва и започват да мигат тези две лампички. Но една вечер заби по този начин и след рестарт , на екрана не излиза абсолютно нищо, вкл. се вентилатора и останалото, но не излиза нищо и мигат лампичките ... Това е проблема ! Вече цял ден опитвам да го стартирам , само един път по някаква случайност зареди нормално и след като го изкл. да пробвам отново се завърна на положенито което описах , вкл. се бутоните за бърз дистъп, вентилатори , но на екрана не излиза нищо и мигат лампичките , и след рестарт, рестарт , все така ... Мигането е през 2 секунди и не престава постоянно е Лоша работа в тая криза това да ми се случи дано не е хардуер ...

Редактирано от zeziok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лоша новина, но на 90% е хардуерен проблем. И пак горе-долу на толкова - дъното. Признаци, че умира, вероятно се е разпоил чипа на видеото (ако е вградено). Ако не е има шанс да е изгоряла само видео картата. Ако е в гаранция носи го на сервиза, то и да не е пак е за там, обаче ако е изгоряло, ще ти кажат, че трябва смяна на дъното. Следени ли са температурите на лаптопа, по принцип до тук се стига в резултат на прегряване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-принцип държи много високи температури и се напича много този лаптоп, но в момента на дефектиране не е работил изобщо. Ако е изгоряло видеото или дъно , как се пусна един път? След дефекта много кратно се опитвам да го пусна , но един път се стартира и зареди всичко и аз го изкл. да видя дали ще се пусне пак и до там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-принцип държи много високи температури и се напича много този лаптоп, но в момента на дефектиране не е работил изобщо.

Ако е изгоряло видеото или дъно , как се пусна един път? След дефекта много кратно се опитвам да го пусна , но един път се стартира и зареди всичко и аз го изкл. да видя дали ще се пусне пак и до там.

Разпоява се чипа. Прави контакт от време на време и затова е успял да включи, но не издържа много време включен и обикновено замръзва. Докато накрая изобщо вече няма да се включва. Високите температури почти със сигурност са били причината за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами занесох лаптоп-а на сервиз на HP и по тяхната диагностика е изгоряло дъното вледствие на системни прегряванки. Както съм написъл по-горе, той забиваше с мигане и преди , но мислех , че проблема е софтуерен , но това е било ранен признах за сервиз. Другото което е , че този лаптоп държеше много високи работни температури дори при стандартна работа , не игри. Имам една тема тук в която писах за този проблем. 540 лв е новото дъно ... мисля да не ги давам тези пари ще разпродавам на части и ще си купя нов . Но поуката е , по-голяма гаранционна поддръжка по-добре , моят беше с 1г, което е почти нищо. Второ при всякакви аномалий при работата на машинката , които ви съмняват не се колебайте да го занесете в гаранционният сервиз. П.П. HP pv6 1210eq - пройзведен и сглобен в САЩ , лаптоп ползван за работа и филми , много много рядко за игри, който не е ползван в кревати, скутове и т.н.. Редовно му чистех въздушните входове и иходи , но ето ... явно никога нищо не е гарантирано. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вариантите са да го продаваш на части или да го занесеш в някой сервиз да му "духнат" видеото с горещ въздух.Няма гаранция дали и колко ще работи,но едва ли ще стане по-зле :speak: . Имам такъв лаптоп и след нагряване вече работи 2 месеца. Успех и определено по дългата гаранция е най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някой разглабял ли е такова нещо? Ако имате линк как се разглабя този лаптоп ще Ви бъда благодарен. Тук: http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=es&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fghipeli.blogspot.com%2F2009%2F02%2Fblog-post.html като гледам ... тоя лаптоп няма разглабяне и после зглабяне ... Мисля да го обявя така както е за 400-500 лв и с това да се приключи .. Перфектен външен вид е и с здрава батерия 1.5-2ч. държи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето едно решение на подобен проблем на подобен лаптоп. Не го правете удома, опасно е!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гледам , че пише , че този проблем е при лаптопи с nvidia видео .. и че при други модели видеото може да не седи там ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес , успях и разглобих внимателно лаптоп-а. Нагрях с запалка леко (до парене на пръстите) чип-а на видеото и сменик пастите и го зглобих. Пуснах го и проблема си седи, направих няколко рестарта и тръгна, но ми излезе , че има проблем с батерията , а тя преди да иде в сервиза беше в перфектно състояние. Сега пиша от него , страх ме е да го изкл. . За сега всичко работи , но ми дава все едно няма батерия, лампичката на зареждането свети и тъч пада свети , но не реагира на действие , при положение , че е вкл. ... Малко мнения ако може :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябваше да заснемеш номера със запалката и да го качиш в You Tube :no-no: със заглавие това не го правете . Провери да ли си закачил всички кабели правилно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес , успях и разглобих внимателно лаптоп-а. Нагрях с запалка леко (до парене на пръстите) чип-а на видеото и сменик пастите и го зглобих. Пуснах го и проблема си седи, направих няколко рестарта и тръгна, но ми излезе , че има проблем с батерията , а тя преди да иде в сервиза беше в перфектно състояние. Сега пиша от него , страх ме е да го изкл. .

За сега всичко работи , но ми дава все едно няма батерия, лампичката на зареждането свети и тъч пада свети , но не реагира на действие , при положение , че е вкл. ...

Малко мнения ако може :no-no:

Много, ама много лоша идея е да загряваш нещо с открит пламък...

Както вече ти казаха-Лаптопа е сервиза за reflow/reball...Не се опитвай да правиш неща, които не разбираш, защото шансовете да се закрепи положението прогресивно намаляват с неправилните опити за ремонт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно защо лаптоп-а е dv6 , а дъното dv5 ? Това с батерията на какво се дължи , мога ли да сравня някъде в документите дали е записан номера на батерията , да не е сменена. Иначе заради този тъч пад сега трябва да го разглабям ?! , ако не е вкл. защо свети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно защо лаптоп-а е dv6 , а дъното dv5 ? Това с батерията на какво се дължи , мога ли да сравня някъде в документите дали е записан номера на батерията , да не е сменена. Иначе заради този тъч пад сега трябва да го разглабям ?! , ако не е вкл. защо свети?

Така , тъча го оправих ! Та батерията защо така стана?

Иначе сега си работи , но прави малко бъгове при затваряне , бавно заспива и като го отворя запецва леко .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така , тъча го оправих ! Та батерията защо така стана?

Иначе сега си работи , но прави малко бъгове при затваряне , бавно заспива и като го отворя запецва леко .

За сега работи отлично , гаси се и се вкл. . Проблема е бил в паметта на батерията от многото рестарти ... все пак успя да се възвърне и тя работи отлично 1,30 мин . при работа и над 2 часа при покой .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.