Премини към съдържанието
Greeed1

Търся съвет за рамка (колело)

Препоръчан отговор

Здравейте, Значи преди няколко годии си взех рамка на raleigh, която няма ушички за задна дискова спирачка и сега мисля да си взема или задна част на същата рамка (при тази рамка са две части - предна (за тялото) и задна (където се захваща гумата, а тази част се държи на една гайка зад курбела и на амортисьора)) или да си взема чисто нова, но на някаква прилична цена. От няколко дни оглеждам сайтовете за рамки и всичките са някакви скъпарски или без възможност за амортисьор. От вас бих искал да ми помогнете в избора, нямам предпочитания за марка само да не е някаква 100 килограмова тенекия. Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като човек който до преди около година се занимаваше активно със MTB ще ти кажа, че така както мислиш, няма да е удачно. Да сменяш коша (задната част на рамката) е вариант, но не си заслужава. Уши за дискови може да накараш да ти заварят, но се отслабва конструкцията, а и ако майстора не е читав... Още повече дискова спирачка отзад не е толкова нужна, по-добре сложи отпред ако нямаш. И знам цените на рамки и части. Заслужава си да се даде едно 200-300 лв за рамка без амортисьор, ама да знаеш, че си взел нещо качествено. Ако искаш качествена мека рамка трябва да отделиш едно 500 лв поне за нея. Всичко останало е компромис. Няма да е зле да кажеш какви са ти частите (най-вече вилката Over-Size или Normal-Size е) и какъв стил караш за да ти препоръчам рамка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като човек който до преди около година се занимаваше активно със MTB ще ти кажа, че така както мислиш, няма да е удачно. Да сменяш коша (задната част на рамката) е вариант, но не си заслужава. Уши за дискови може да накараш да ти заварят, но се отслабва конструкцията, а и ако майстора не е читав... Още повече дискова спирачка отзад не е толкова нужна, по-добре сложи отпред ако нямаш. И знам цените на рамки и части. Заслужава си да се даде едно 200-300 лв за рамка без амортисьор, ама да знаеш, че си взел нещо качествено. Ако искаш качествена мека рамка трябва да отделиш едно 500 лв поне за нея. Всичко останало е компромис. Няма да е зле да кажеш какви са ти частите (най-вече вилката Over-Size или Normal-Size е) и какъв стил караш за да ти препоръчам рамка.

Значи, аз попринцип си връткам из София ама от време на време се качвам и нагоре към Витоша тъйче ще търся МТВ. Вилката скоро ще я сменям с: CAPA ML, а спирачката с: Julie 2011 Storm и идеята ми беше да не се прецаквам да съм само с една предна и V brake отзад, а двете да са дискови, но нали се сещаш, че със задната дискова в този случай идва и нова рамка. Аз се сетих за идеята с майстора, но за жалост са малко майстори с добри ръце за да ми го направят. Виж ако се сетиш за някоя рамка дори да е едно 400 - 500 лв. ама да е мека пък твърдите аз ги видях, дори харесах една (не се сещам името в момента), но беще добра сопред описанието.

Редактирано от Greeed1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ли е вилката: Capa ML - -Ход:100мм Късоходова. Щом караш в София, значи ти е важно педелирането. Една хубава хард тейл рамка ще ти е идеална. RAM HT 2 е много здрава. Виждал съм какви ли не неща да правят с такава рамка и държи стабилно. Това е добра рамка: Dragomir Factory DH + заден амортисьор X-Fusion Glyde RPV, но е малко над бюджета. Пък и с тая късоходова вилка, ще стои мека казано странно. За съжаление каталозите в магазинете са мааалко постни. Моя съвет е най-добре да пишеш във форума на MTB-BG. Все пак хората там се занимават точно с това и ще ти дадат най-добрите съвети. Аз вече спрях да следя нещата...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ли е вилката: Capa ML - -Ход:100мм Късоходова. Щом караш в София, значи ти е важно педелирането. Една хубава хард тейл рамка ще ти е идеална. RAM HT 2 е много здрава. Виждал съм какви ли не неща да правят с такава рамка и държи стабилно. Това е добра рамка: Dragomir Factory DH + заден амортисьор X-Fusion Glyde RPV, но е малко над бюджета. Пък и с тая късоходова вилка, ще стои мека казано странно. За съжаление каталозите в магазинете са мааалко постни. Моя съвет е най-добре да пишеш във форума на MTB-BG. Все пак хората там се занимават точно с това и ще ти дадат най-добрите съвети. Аз вече спрях да следя нещата...

Ще послушам съвета ти да пиша в МТВ форума. Тази втората рамка с линк ми е на отворен прозорец, явно са оскъдни хубавите рамки и мислим еднакво :wors: . Ти казваш, че тази вилка е странна за тази рамка, предложи някаква ама да е стотина лева макс 150.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ме затрудняваш. Казвам, че ще е смешно, защото е много къса. На тази рамка аз бих сложил 150-160 мм. Ама за тези пари... Най-добре огледай и обявите във форума им за нещо цяло и продай това, което имаш. Има една поговорка: Козата си иска пръч. Най-добре е във MTB-BG да ти помогнат, хората знаят къде какво се продава. Просто вече ми се губят марки, цени... Иначе каталозите са много бедни. По-добре огледай англииски магазини. Преди си поръчвах от там и с доставката ми излизаше по-евтино. Има тема пак във МТБ-то за общи поръчки, за да си намалиш цената на доставката. Хем по-качествени предложения, хем по-добри цени, хем по-голям избор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно време и аз карах колело и четях доста, така че поназнайвам това-онова. Мека рамка за тези пари ми се струва като нещо рисковано - най-малкото защото хубава твърда струва толкова. А и ако караш предимно в града, логичният избор е твърдак - например вече споменатата HT2. Според мен инвестирай във вилка, някак не върви да сложиш сегашната на хубава рамка, а и друго си е нещо с повечко ход, маслено смекчаване и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно време и аз карах колело и четях доста, така че поназнайвам това-онова.

Мека рамка за тези пари ми се струва като нещо рисковано - най-малкото защото хубава твърда струва толкова. А и ако караш предимно в града, логичният избор е твърдак - например вече споменатата HT2. Според мен инвестирай във вилка, някак не върви да сложиш сегашната на хубава рамка, а и друго си е нещо с повечко ход, маслено смекчаване и т.н.

Споменах, че не искам да е твърда, защото ако ходя на планина и тн. ще ми се строши ****...

Какво ще кажете за тази: http://www.niko-bikes.com/shop/product.php?ProductID=186 виждам, че е мека, но виждам, че ми предлагат от там комплект рамка с аморт. Моята идея е да я взема само рамката и да я направя мека, но се страхувам, че я има в два вида с и без аморт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ме затрудняваш. Казвам, че ще е смешно, защото е много къса. На тази рамка аз бих сложил 150-160 мм. Ама за тези пари... Най-добре огледай и обявите във форума им за нещо цяло и продай това, което имаш. Има една поговорка: Козата си иска пръч. Най-добре е във MTB-BG да ти помогнат, хората знаят къде какво се продава. Просто вече ми се губят марки, цени... Иначе каталозите са много бедни. По-добре огледай англииски магазини. Преди си поръчвах от там и с доставката ми излизаше по-евтино. Има тема пак във МТБ-то за общи поръчки, за да си намалиш цената на доставката. Хем по-качествени предложения, хем по-добри цени, хем по-голям избор.

Я погледни на какво попаднах: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=86821 според мен е перфектна, дори е в бюджета. Човека търси бърз купувач, но ще видим за какво точно става на въпрос, защото не винаги е така, както изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я погледни на какво попаднах: http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=86821 според мен е перфектна, дори е в бюджета. Човека търси бърз купувач, но ще видим за какво точно става на въпрос, защото не винаги е така, както изглежда.

Офертата изглежда добра, но се замисли какво ще представлява тази рамка с твоите компоненти. Така сглобено колело (на снимката) - с големи дискове, двукоронна вилка и прилично здрави кормило/лапа/курбели и т.н. - е мислено за спускане/фрийрайд, с които ти ако тепърва налазваш планината, едва ли ще се занимаваш. Меката рамка тежи повече, ще те дърпа назад като катериш и както quickJO вече каза, такава рамка със 100mm-ова вилка ще стои смешно. Затова аз по-скоро бих се огледал какъв твърдак с хубава вилка мога да сглобя с наличните пари - например HT2 с RS Pike (може и на старо). Това е само моето мнение, естествено.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Офертата изглежда добра, но се замисли какво ще представлява тази рамка с твоите компоненти. Така сглобено колело (на снимката) - с големи дискове, двукоронна вилка и прилично здрави кормило/лапа/курбели и т.н. - е мислено за спускане/фрийрайд, с които ти ако тепърва налазваш планината, едва ли ще се занимаваш. Меката рамка тежи повече, ще те дърпа назад като катериш и както quickJO вече каза, такава рамка със 100mm-ова вилка ще стои смешно. Затова аз по-скоро бих се огледал какъв твърдак с хубава вилка мога да сглобя с наличните пари - например HT2 с RS Pike (може и на старо). Това е само моето мнение, естествено.

Аз го карам по полу мързеливия начин: Първо си минавам улиците нагоре с байка и после с рейс до лифта и с лифта до горе и оп надолу :) . Аз се навих да я купя и ще му чукна на този пич ако иска да я прати по куриер. Вилката няма да е 10см ход, а повечко, ще търся дори да е по-отгоре от бюджета. Тази рамка е перфектна за спускане (по моите виждания).

Се пак дайте някакви идеи за вилки. Щом тази ML не е подходчща... Цена: 100-200лв. макс

Редактирано от Greeed1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш тази вилка: RST STORM 170мм. на 20мм. ОС. Едно е такова Дуро ако си намериш от 2010 примерно за около 200-220 лв също е добър вариант. Огледай. Аз лично ти препоръчвам Дурото, чувал съм добри неща за тази вилка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш тази вилка: RST STORM 170мм. на 20мм. ОС. Едно е такова Дуро ако си намериш от 2010 примерно за около 200-220 лв също е добър вариант. Огледай. Аз лично ти препоръчвам Дурото, чувал съм добри неща за тази вилка.

Мерси, ще говоря с човека от дурото и ще го питам дали иска да смъкне малко цената, пък може и да се наложи да я търся нова в магазин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей отново, значи на мен ми отказаха дурото, а другата човека я продаде и искам да попитам дали ще е ок ако е с по малък ход: там 120мм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я разгледай: http://www.rollonconcreteshop.com/

Хорнета, който е за оллмаутин/фрийрайд е 299 лева!

Нещо не мога да му хвана цаката на този слабо казано "сайт".

Я разгледай: http://www.rollonconcreteshop.com/

Хорнета, който е за оллмаутин/фрийрайд е 299 лева!

Опа, опа схванах за какво говориш. Ти нещо май не си прочел темата изцяло. Видях, че ми показваш рамки, а аз вече избрах рамка и търся подходяща вилка за тази рамка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пропуснал съм, да! Тогава послушай quickJO. Моят съвет е да гледаш във мтб форума и ще си намериш добра вилка до 250кинта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.