Премини към съдържанието
mikiaveli

Звукова карта - глас звучащ като хелиев (супер забързан)

Препоръчан отговор

Здравейте, много ви моля за съдействие. Мисля, че имам проблем със звуковата карта, която е вградена в дъното, което е QDI. Не знам какво се случи, но от 3 дена когато говоря на микрофона и дори когато се записвам със "sound recorder" гласът ми звучи супер забързан, все едно съм дишала хелий. В момента не работя и нямам възможност да занеса компютъра на сервиз, затова ви моля ако можете да ми помогнете да разреша проблема от вкъщи. В очакване съм на вашите предложения и благодаря предварително :angry23:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах каква е картата,защото такова дъно чувам за пръв път.Някакви ефекти да сте включвали от софтуера на картата.

Редактирано от Alex&Ramesses_B.H.Л (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,

много ви моля за съдействие. Мисля, че имам проблем със звуковата карта, която е вградена в дъното, което е QDI. Не знам какво се случи, но от 3 дена когато говоря на микрофона и дори когато се записвам със "sound recorder" гласът ми звучи супер забързан, все едно съм дишала хелий. В момента не работя и нямам възможност да занеса компютъра на сервиз, затова ви моля ако можете да ми помогнете да разреша проблема от вкъщи.

В очакване съм на вашите предложения и благодаря предварително :angry23:

Не е пълна информацията, но обикновено в драйвъра за звука има така наречените sound effects. Задай от там да е по дефолт, иначе има вариант и да се чуваш, все едно си под душа... Редактирано от pataran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично не разбрах каква е картата,защото такова дъно чувам за пръв път.Някакви ефекти да сте включвали от софтуера на картата.

Прикачам снимка на марката на дъното. Не знам каква е марката на вградената звукова карта, а и не знам къде да я видя. Никакви ефекти не съм включвала. Дори не знам къде да ги търся. Не знам какво се случи, но музика мога да си слушам, няма проблем, но като говоря гласът ми звучи супер забързан, все едно е хелиев ...иначе съм с Windows XP. Не знам какво да ви дам като информация за да можете да ми помогнете ;)

post-297401-0-09034800-1301395778_thumb.

Не е пълна информацията, но обикновено в драйвъра за звука има така наречените sound effects. Задай от там да е по дефолт, иначе има вариант и да се чуваш, все едно си под душа...

Здравейте,

дали ще можете да ме опътите къде да намеря тези sound effects. Разглеждах в device manager,но не открих изобщо такива ефекти, или просто не знам къде да ги търся. Гласът ми не звучи така, сякаш е променена обстановката ... дали в баня, дали в зала, стая и т.н., ами е на 100% забързан и все едно хелий от балон съм вдишала ... много е странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използвай AIDA64 и качи една снимка да видим точно какъв е моделът на дъното. QDI е производителят, но кой е моделът ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използвай AIDA64 и качи една снимка да видим точно какъв е моделът на дъното. QDI е производителят, но кой е моделът ?

Здравей,

ето снимка, както помоли :ph34r:

post-297401-0-42581700-1301401986_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко е трудно да се намерят драйвери за това дъно.. Търся драйвери за QDI KuDoz 7X/600. Ако имаш драйвери, преинсталирай тези за аудиото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко е трудно да се намерят драйвери за това дъно.. Търся драйвери за QDI KuDoz 7X/600. Ако имаш драйвери, преинсталирай тези за аудиото.

Аз не само, че ги бях преинсталирала, ами и 2 пъти форматирах и инсталирах наново целия windows xp и пак нямаше промяна. В device manager ... отидох на звуковата карта и дадох disable device, рестартирах, после дадох enable, пак рестарт и пак същата работа и няколко пъти махам и слагам аудио драйверите, той диска ми вървеше с компютъра, който е доста стар вече. Дали е от драйвери или нещо друго ... не знам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво точно си правела преди да се появи този проблем? Нещо да си пипала по микрофона? Пробвай с друг микрофон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако проблемът е само в записа, а не в звука като цяло, т.е. ако клипове,музика,филми си вървят с нормален звук, трябва да се пипнат вероятно настройките на микрофона, или както каза колегата преди мен да се опита с друг микрофон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво точно си правела преди да се появи този проблем?

Нещо да си пипала по микрофона? Пробвай с друг микрофон.

Ами значи, в програмката за слушалките, които са заедно с микрофон с usb накрайник, има кареоке, бях го включила ей така от любопитство и мисля, че тогава се получи това, след това го изключих, нищо не се промени и както казах 2 пъти форматирах и преинсталирах windows и проблемът остава. Иначе и на камерата имам микрофон и с него пробвах и пак така се чува, а сега стана така, че този на слушалките изобщо не иска да работи, колкото и пъти да преинсталирам драйверите за саунд и за слушалки ...преместих слушалките с мик в друг usb port и пак нищо. Нещо яко съм прецакала без да искам, ама идея си нямам какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с микрофон със стандартен жак ,

включен към дъното ти тук- (виж тикчето)

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с микрофон със стандартен жак ,

включен към дъното ти тук- (виж тикчето)

Публикувано изображение

Нямам такъв микрофон. Имам 1 към слушалките и 1 към камерата, но и 2те са usb. И с 2та пробвах и нищо не става.

Ако проблемът е само в записа, а не в звука като цяло, т.е. ако клипове,музика,филми си вървят с нормален звук, трябва да се пипнат вероятно настройките на микрофона, или както каза колегата преди мен да се опита с друг микрофон.

Да, всичко си слушам, само записът на гласа ми е ужасен. Пипах по стандартните настройки на микрофона и нищо не стана. Нямам такъв с отделен жак. Микрофона от камерата ми работи, а този от слушалките вече не иска да работи откак се появи този проблем ... но не държа и 2те устройства включени, за да не се засичат микрофоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.