Премини към съдържанието
marto_c

Размери на кутя за ,,,,,?

Препоръчан отговор

Колеги припаднаха ми 4 говорителя Boschmann SW104-10" 4 омa 100 вата и бих искал да им направя що-годе добри кутий като ще ги ползвам за слушане на музика вкъщи с усилвателя ми Denon PMA-720 2x135 на 4 омa.Замислям го в едната да са 2-те бошманки и хорна подходяща за системата и подходящ филтър а в другата по същия начин (ще съм много благодарен ако ми предложите филтър и хорна).Може ли да стане нещо въобще?Знам че е по-добре да си купя нови, но просто като смятам нещата за тези пари които ще хвърля за направата на тези колони немога да си взема нещо качествено и с горе-долу същата мощност а и тези говорители ги имам налични. Пробвах се с програмата bassbox 6 pro но нищо не и разбирам някои по компетентен от мен ще може ли да ми сметне размерите? Последно искам да ви попитам дали ще е по-добре да ползвам само 1 бас 12" вместо 2 10" тъйкато имам възможност ако искам да ги подменя със същите само че 12"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този Boschmann SW104 е говорител за автомобил. На времето реализирах няколко ОТ с него.

(2 суб баса (2х8") и две каси (2х10"))

Получи се "добър бюджетен резултат" за един голф 2-ка и един фиат брава.

Имаш ли някакви ТС параметри на посочения драйвер?

(не си спомням какъв обем на кутиите ползвах тогава.

Копирах обемите на готови вече тела.)

Ако драйверите са в добро техническо и визуално състояние, и ако се чудиш

какво да ги правиш- продай ги. Един Boschmann SW104-10" в Пазарджик върви

от 48 до 52 лв. Freq.resp. Hz 45-450 , Sensitivity dB (SPL) 90 .

Помня, че този модел на ВМ не присъстваше в официалния им сайт...

Ако намериш параметри, задължително ги публикувай тук. :angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами нямам никакви други характеристики за него.Поразгледах в нета и се останови че май е китайско менте!Чисто нови са един приятел държи магазин и от там съм ги взел и мога да ги върна когато поискам не е свирено с тях, значи препоръчваш ми да ги продам така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако няма да ги слагаш в автомобил, продай ги. Ако толкова искаш да правиш ОТ за вкъщи

с парите от тези 4 говорителя (втора ръка) можеш да закупиш 2 прилични басови драйвера.

Примерно TVM ARN226-07/4 Из нета има доста добри проекти с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща и съветите ще ги махам ии ще се насоча към нещо друго може би ще се сабират повече пари и ще вземам нещо готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Успех с избора и дано намериш нещо свястно .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща и съветите ще ги махам ии ще се насоча към нещо друго може би ще се сабират повече пари и ще вземам нещо готово.

Един съвет от мен.

Намери литература за акустика и много внимателно прочети. Примерно изданието на Димитър Попянев - известен български акустик. Другото важно нещо.

Добри тонколони не се правят с каквито ти попаднат говорители. В България можеш да намериш добри такива, но не и това, което си показал.Избираш си басов, не по малък от18-20 см. Куполен за средни честоти и куполен за високи. Изчислява се правилно обема на бокса в зависимост от използваните говорители и резонансната долна граница на честотата. Колоната се прави от много добър материал със всичките си сглобки.После се захващаш за филтрите, като знаеш резонансните честоти на говорителите. Това ако не знаеш, е цяла наука - АКУСТИКАТА и не се произвежда във всяка плевня.Препоръчвам ти да се спреш на ISOFON като басов, средни и високи - HECO. Навярно фирмите не си ги и чувал, но си имат представителства във София. В крайна сметка, чрез КОНРАД, по каталога. Друга много добра идея е да ползваш ческо производство, което се внася в България.Почти във всеки музикален магазин ще ги откриеш. Тук, във Търново се изработват много добри колони от отличен специалист в областта на акустиката. Разрови се из интернет и ще намериш маса информация за моделите говорители и техните параметри. Престанете да пишете глупости, щото има и компетентни хора в тази област и ви се смеят вече с тези китайски фунии. Този говорител, който си посочил единствено може да вдига врява. Поразгледай фирмите производителки на тонколони/ по сериозните/ и тогава ако ти оттърва, започвай да майсториш. В другият случай ще си си дал парите на вятъра. А тонколони втора ръка можеш да си намериш на добра цена и нужното качество в България. Мисля, че на теб ти давах адрес във София. Успех ти желая!

В интернет има изключително добра информация за аудиотехника. Препоръчвам повече да четете и по-малко ще питате Отнася се за тези, които се интересуват от тази област на техниката.

И прочети внимателно това: http://www.kaldata.c...opic=68198&st=0

http://bmv.bg/?type=catalog&id_mark=19

http://www.isophon.de/pages/

http://www.heco-audi...d=heco_produkte

http://www.dynaudio....stems/index.php

И много, много други линкове на много известни и реномирани фирми за тонколони.

Редактирано от lz4jw (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.