Премини към съдържанието
EndlessPain

Да ми е честит новият компютър

Препоръчан отговор

Intel Core™ i7-2600K ASUS P8H67-I Rev.3.0 Mushkin DIMM 8 GB DDR3-1333 Kit Western Digital WD6000HLHX 600 GB (SATA 600, VelociRaptor) Plextor PX-L890SA Enermax Modu87+ 500Watt Lian Li PC-Q07B Scythe Big Shuriken ----------------------------------- 1900 Лева Надявам се да дойдат частите скоро и да си го ползвам с кеф ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво,ами видео картата каква е ?! Защото не видях дъното да има вградена.Или може би разчиташ на тази в процесора.От цялата работа само кутията не ми харесва. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво,ами видео картата каква е ?! Защото не видях дъното да има вградена.Или може би разчиташ на тази в процесора.От цялата работа само кутията не ми харесва. :speak:

В процесора има видео карта, тя ми стига. И кутийката е доста малка, първо искам да видя как ще бъдат температурите, преди да реша дали искам сложа някоя голяма видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В процесора има видео карта, тя ми стига. И кутийката е доста малка, първо искам да видя как ще бъдат температурите, преди да реша дали искам сложа някоя голяма видео карта.

Доста ще му е горещо на този процесор като се натовари в такава малка кутийка без активен въздушен поток. Най-вероятно ще ти се наложи да обърнеш захранването да смуче въздуха отвътре, но тогава ще почнат да спорят вентилатора на бокса с този на захранването... Ако стане проблем може да се огледаш за нещо от рода на Big Shuriken и евентуално да му обърнеш перката наобратно, а най-добре ще стане ако се намери подобен радиатор висок 75-80мм без вентилатора и да се сложи така, като използва потока от вента на захранването. Няма да се охлажда добре VRM, но какво да се прави... Като цяло в реална употреба трудно ще натовариш подобен процесор, надявам се не мислиш да го използваш за SETI или Folding@home, а като медиа център :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега след като си го честити е време и да си се почерпиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията е супер, при положение, че няма да слагаш външно видео, но аз бих сложил ето това пасивно охлаждане, а не знам дали кутията няма да се окаже малка. 8 гб. ми се струват малко множко за тази конфигурация, а определено бих предпочел един SSD пред VelociRaptor-а. DVD на съвременна машина ми се струва излишно и там не бих вложил средства или не-повече от 40-50 лева. Тъй или иначе, вече си я поръчал, да ти е честита и да си я ползваш със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Доста ще му е горещо на този процесор като се натовари в такава малка кутийка без активен въздушен поток. Най-вероятно ще ти се наложи да обърнеш захранването да смуче въздуха отвътре, но тогава ще почнат да спорят вентилатора на бокса с този на захранването... Ако стане проблем може да се огледаш за нещо от рода на Big Shuriken и евентуално да му обърнеш перката наобратно, а най-добре ще стане ако се намери подобен радиатор висок 75-80мм без вентилатора и да се сложи така, като използва потока от вента на захранването. Няма да се охлажда добре VRM, но какво да се прави... Като цяло в реална употреба трудно ще натовариш подобен процесор, надявам се не мислиш да го използваш за SETI или Folding@home, а като медиа център :cool:

Погледни пак поста ми, точно това охлаждане съм избрал и точно по описаният от теб начин мисля да го използвам (за това си взех и ново захраване имам едно пасивно, но в случая не ми върши работа).

Памета наистина е много, но просто не си заслужава да се вземе по - малко заради малката разлика в цената (тази ми струва само 120 Лева)

DVD-то ми трябва само за да инсталирам Операционата система и никога не е излишно да има.

А доколкото за SSD, съм съгласен, но исках да има хард диск ако има проблеми с това което съм си харесал. Поръчал съм в един магазин това: OCZ Z-Drive R2 p84 PCIe SSD 256 GB за да може да се пробва първо, ако не стане ще си взема видеокарта, ако стане ще си взема него и ще си ползвам хард дидска за Бакъп на операционната система. Данните са на малко сървърче. Но за него трябва да чакам една седмица.

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип е предвидено за HTPC..

Изключително непропорционална машинка. По мое виждане. Излишно мощен процесор (и скъп...) От там и дъното и излишно многото памет. Малък като капацитет диск за подобен комп, наричан на български "хоум тиатър". За ССД пък си честно казано глупост за подобна употреба. Не ми се сърдете. С една АМД машинка и една по-красива и функционална кутийка можеше да е много по-добре. Лично мнение. Ето как ще изглежда на грубо компа с тая перка и концепция:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изключително непропорционална машинка. По мое виждане. Излишно мощен процесор (и скъп...) От там и дъното и излишно многото памет. Малък като капацитет диск за подобен комп, наричан на български "хоум тиатър". За ССД пък си честно казано глупост за подобна употреба. Не ми се сърдете. С една АМД машинка и една по-красива и функционална кутийка можеше да е много по-добре. Лично мнение. Ето как ще изглежда на грубо компа с тая перка и концепция:

Аз такива машинки харесвам, малки като ги види някой първо мисли че са играчки, но като се позагледа вижда вълка във овчата кожа :cool:

Редактирано от EndlessPain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Погледни пак поста ми, точно това охлаждане съм избрал и точно по описаният от теб начин мисля да го използвам (за това си взех и ново захраване имам едно пасивно, но в случая не ми върши работа).

...

Не съм догледал, извинявам се :cool: Значи все пак, поне за някои неща мислим еднакво :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.