Премини към съдържанието
mininova

защо записвам аудио дискове с шум?

Препоръчан отговор

Здравейте! Както разбирате от темата напоследък като си запиша аудио диск и го пусна в колата,песничките си вървят , но се чува някакъв шум,наподобяващ съскане. Записвал съм всякакви марки дискове,на всякакви скорости и такова нещо не ми се беше случвало. Може би този проблем е свързан и с друг: откакто излязоха ДВД записвачки си записвам аудио цд-та с нея.нормално. е тези дискове на старата ми уредба трудно тръгват и зациклят понякога,замисля се. Уредбата ми е панасоник,но е стара.В колата цд-то също е старо. Може от тях да е проблема,но може и да е нещо в новата ми двд записвачка. Имам общо 3 и с трите е един и същ ефекта. Подложките са различни марки,така че едва ли е от тях.Идеи имате ли или просто да си отписвам уредбичката?:( ПС. когато си запиша аудио цд с обикновена цд записвачка нямам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде не прочетох дали тия СД-та шумят при възпроизвеждане на друг компютър и/или "уредбичка" :(. Слабо вероятно е 3 записвачки да дават един и същ дефект при запис, а и на всяка една от тях им е все едно дали записват СД или ДВД диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде не прочетох дали тия СД-та шумят при възпроизвеждане на друг компютър и/или "уредбичка" :(. Слабо вероятно е 3 записвачки да дават един и същ дефект при запис, а и на всяка една от тях им е все едно дали записват СД или ДВД диск.

Не.Вървят си перфектно повечето пъти,на друга уредба. Според мен проблема е в старостта на плейърите ми (в колата и уредбата в къщи). Но защо като си запиша диск с обикновената записвачка проблема го няма. Възможно ли е двд записвачките да работят по по-различен начин. Т.е да се получава ефекта-всичко в 1 е по-лош вариант от това да са поотделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А на какви скорости записваш CD-тата? :(

4 или 8. Подложката е принко. Евтини подложки,но винаги в/у такива записвам-евтини. Да не съм уцелил лоша партида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А със какъв софтуер записваш дисковете? Възможно е самата програма за запис която ползваш да внася шум. И запис на максимално ниска скорост. Ако можеш да слезнеш до 2ра ще е най добре. Аз лично ти препоръчвам да пробваш запис с Ашампу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А със какъв софтуер записваш дисковете? Възможно е самата програма за запис която ползваш да внася шум. И запис на максимално ниска скорост. Ако можеш да слезнеш до 2ра ще е най добре.

Аз лично ти препоръчвам да пробваш запис с Ашампу

Записа в конкретния случай е с неро.Минималната скорост,която ми позволява е 4. Сега четох за програма "БЪРННН" и си я изтеглих да опитам с нея. Тя била само за аудио дискове. А дано пък с нея е по-добре,макар че се съмнявам да е по-добра от неро. Иначе използвам най-различни програми за запис: deepburner,jetaudio,ashampoo,nero,gburner

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

4 или 8. Подложката е принко. Евтини подложки,но винаги в/у такива записвам-евтини. Да не съм уцелил лоша партида.

За мен Princo никога не са били добри дискове. Бих ти препоръчал да направиш един запис на Verbatim от тези CD със сребърното покритие 52х и да видиш дали ще има разлика. Ако няма промяна, вариантите са два. Преди години имаше проблеми при преминаването от CD-та от 650 на 700 MB и при по-старите плейъри може да се появят проблеми. Другият вариант е лазерът да четящото ти устройство да е почнал да отслабва.

Но все пак, пробвай със запис на друг диск и виж дали ще има разлика. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен Princo никога не са били добри дискове. Бих ти препоръчал да направиш един запис на Verbatim от тези CD със сребърното покритие 52х и да видиш дали ще има разлика. Ако няма промяна, вариантите са два. Преди години имаше проблеми при преминаването от CD-та от 650 на 700 MB и при по-старите плейъри може да се появят проблеми. Другият вариант е лазерът да четящото ти устройство да е почнал да отслабва.

Но все пак, пробвай със запис на друг диск и виж дали ще има разлика. :doh:

ОК. Благодаря за съвета и отговорите. Още днес ще пробвам с друг диск. Мисля,че имам и някакви други марки. Първо ще пробвам с тях и ако не стане-вербатим от магазина за пробата :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това съскане как звучи, като от ненаместена радио станция или е нещо подобно на виене. Ако въпросните дискове ги пуснеш на някакво друго устройство и там няма проблем, значи е от твоите устройства, които сам каза че са старички. За това че на Панасоника ти не тръгват или ако тръгнат за циклят, това се дължи на вече стария лазер. Това съскане от къде се чува, в смисъл генерира се заедно с звука или е отделно, например механично търкане? Ако не знаеш, намали до минимум звука и се заслушай чува ли се това скърцане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това съскане как звучи, като от ненаместена радио станция или е нещо подобно на виене. Ако въпросните дискове ги пуснеш на някакво друго устройство и там няма проблем, значи е от твоите устройства, които сам каза че са старички. За това че на Панасоника ти не тръгват или ако тръгнат за циклят, това се дължи на вече стария лазер. Това съскане от къде се чува, в смисъл генерира се заедно с звука или е отделно, например механично търкане? Ако не знаеш, намали до минимум звука и се заслушай чува ли се това скърцане?

Съскането е към самия звук,не е махнично. Как така лазера старее.Уредбада ми не е ползвана кой знае клко,и това се получи изведнъж от един даден момент. Забелязах, че независимо от скоротта на запис,подложките принко съскат на тези 2 устрийства,а на други -не. Значи ли това,че е от подложките принко, или е от уредбите, или от 2-те?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.