Премини към съдържанието
FIGI_78

Как се премахва най-бързо блажна боя?

Препоръчан отговор

Темата не е май за този раздел,но някой ще ми препоръча ли препарат ,който най-бързо и ефикасно да отстранява стара блажна боя?Опитах с Терминатор,но с него става много бавно,и ще отидат няколко опаковки.Нещо по-ефикасно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да я премахва от какво?

от фаянсови плочки.Половината я изтрих,но ми писна вече,искам по-бърз метод от Терминатора.

Тука съм в една стара квартирка и искам да подновя малко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ацетона е разтворител на боята, но за стара боя пробвай с ножче за почистване на стъклокерамични плотове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даваи с бензиновата лампа !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ацетона е разтворител на боята, но за стара боя пробвай с ножче за почистване на стъклокерамични плотове.

Мерси!
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ацетона е за нитроцелулозна боя. Няма как да изтрие боята с ацетон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ацетона не е толкова силен разредител за разлика от коресилина !

Но пък друго се питам, как се разбра че боята е блажна ?

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ацетона не е толкова силен разредител за разлика от коресилина !

Но пък друго се питам, как се разбра че боята е блажна ?

е, ако не е блажна, а тя я третира с Терминатор това ще е вица на деня :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е, ако не е блажна, а тя я третира с Терминатор това ще е вица на деня :whist:

Блажна е и ще опитам с някакъв евтин разредител.Тия отговори ме устройват,поне няма да купувам ацетон.Добре,че ме предупредихте.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Блажна е и ще опитам с някакъв евтин разредител.Тия отговори ме устройват,поне няма да купувам ацетон.Добре,че ме предупредихте.

виж "Дунав"

става по-лесно от Терминатора и после се измива с гъба и вода.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С горелката човече... като я нагрееш и я стържеш с шпакла..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

виж "Дунав"

става по-лесно от Терминатора и после се измива с гъба и вода.

+1

Даже направо с маркуча ако е възможно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С горелката човече... като я нагрееш и я стържеш с шпакла..

боята е върху фаянсови плочки - каква горелка? :cupid:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Темата не е май за този раздел,но някой ще ми препоръча ли препарат ,който най-бързо и ефикасно да отстранява стара блажна боя?Опитах с Терминатор,но с него става много бавно,и ще отидат няколко опаковки.Нещо по-ефикасно.

терминатор, колкото и бавно да ти се вижда, няма други алтернативи... но боята трябва да е такава каквато си писал... с горелка или пистолет за горещ въздух освен да се напукат плочките не мисля че може да стане друго... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

терминатор, колкото и бавно да ти се вижда, няма други алтернативи... но боята трябва да е такава каквато си писал... с горелка или пистолет за горещ въздух освен да се напукат плочките не мисля че може да стане друго...

Нищо няма да се напука. Само "загрява" боята и стърже. Няма да пече плочките наново. Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Голям ужас е махането на блажна боя-правих го това упражнение с всичко за което по нагоре е казано, включително и горелка. Бях в банята с противогаз, защото не беше възможно да се диша. Ако банята е твоя, т.е. не си на квартира, в магазините продават едни плочи като хънтър, направо се захващат върху плочките и все едно имаш нова баня. Мисля и че не бяха скъпи-провери и си решаваш проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако намериш от някой пистолет за горещ въздух(върши същата работа като горелкар а и не мерише) друг добър начин е "дунав"-а но пак ще става бавно както с "терминатор" но за сметка е 2 пъти по евтино :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само дето Дунава-производство Русе е спрян от производство и от 10-на години го няма по магазините.Всяка фирма произвеждаща бои предлага препарати за отстраняване на стари блажни бои а има и вносни Гръцки и Немски.Другото е чрез топлина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите,изтрих боята с два терминатора,два разредителя АМВ и накрая сода каустик.Няма и помен от боя.Благодаря ви на всички. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само дето Дунава-производство Русе е спрян от производство и от 10-на години го няма по магазините.Всяка фирма произвеждаща бои предлага препарати за отстраняване на стари блажни бои а има и вносни Гръцки и Немски.Другото е чрез топлина

ааа аз не съм съгласен се още си го произвеждат но на по малко места го продава знам защото аз продавам и съм готов да споря :)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.