Премини към съдържанието
CTAHuCJ\AB

Политическа принадлежност

Препоръчан отговор

Първо искам да кажа здравейте на всички. От време на време чета из форума, и както се казва "Има мегдан". От известно време ми се върти нещо във главата, и може да ви прозвучи малко странно, но искам да знам как ства. Въпроса ми е следния: Как мога да вляза във политическа партия във българия, и как мога да основа своя собствена? Какви за изискванята за години пари образование и така нататък. Във гооглето ненамерих много информация, затова реших да питам тук. Мерси предварително на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Четеш закона: ЗАКОН ЗА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ПАРТИИ. Най-вече Глава втора: УЧРЕДЯВАНЕ, РЕГИСТРАЦИЯ И ДЕЙНОСТ НА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ПАРТИИ. А как се влиза в партия? Да си над 18, да не си ученик и всяка партия си има устав за приемането на нови членове. Отиваш на място и питаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е моя работа. но у нас по едно време имаше 207 партии, половината да ги няма сега, пак остават над 100, малко ли ти се виждат? И защо ти трябва това, задавал ли си си тоя въпрос? Нещо ново ли ще ни предложиш на нас, електоралните единици?

П.П. С колегата се засякохме с линковете към закона, но той бе пръв и изтрих моя. Но другата част ще оставя, макар и да не държа да получа отговор...

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябват ти 5 човека и партията е готова. Учредявате я, правите си протокол и се регистрирате. Смисъла от партиите обаче е никакъв. Всяко едно движение, организация и т.н. като стане партия и забравя за къде е тръгнала...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всъщнос още не съм тръглан да правя партия, все пак съм на 17 години. Исках да го зная като информация, в случай, че реша да си потърся партия. Мерси за отговорите. ПС:hlevoust - както казах по-горе още не съм стигнал до момента със създаването, но ми се върти нещо във главта. Мерси за линка към ЛЕКС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...ПС:hlevoust - както казах по-горе още не съм стигнал до момента със създаването, но ми се върти нещо във главта....

Виж, аз не се заяждам, макар че имам всичкото право на света да го правя, защото цялата тая партийна сган се издържа с пари от джоба ми. Но след като на 17 г ти се въртят такива идеи в главата, чудя се какво ли ще те осени като станеш пълнолетен...

Айде, със здраве!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.