Премини към съдържанието
Dekata696

Охлаждане и Видео карта

Препоръчан отговор

Хора получих новата конфигурация закоято писах преди няколко дена ето я : MB:ASRock 880GMH AM3 HDD:WD Cavier Green 640GB CPU:Phenom II X4 Quad Core 3.2Ghz RAM:2x2GB DDR3 Cor.Ven. 2000mhz VGA:GF GTX 460 ,1gb 256bit Power: 400W Forton 400-60APN Всичко работи перфектно няма грешка и харда не е изобщо бавен както ме убеждавахте и тъй всичко без грешка като изключим вентилатора на процесора.Нормален с радиатор с тръбички охлажда но като почва да се товари системата и той като изтребител излита вие ли та вие.На теста на еверест повече от 50-60 не може да качи процесора но шума ме изнервя щото като цяло компютъра е супертих докато не го товаря и някой ако може ми препоръча някое AM3 охлаждане за процесор ефектно и тихо ще съм му благодарен! Второто видео картата има 2 power slot-a от които излизат 4-букси като за CD само че не с по 4пин-а вътре а с по 3 и от 4те букси са вкл само две защото захранването неразполага с повече а с 1 неработи (пробвах) та опасно ли е за видео картата и някакви алтернативи има ли други освен ново по-голямо захранване а и забравих да кажа че в книжката си пише че трябва да са вкл и 4-те букси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен лично захранването не е на ниво.И е слабо.Че е бавен харда бавен е и това се вижда на тестове.Незнам вие как разбрахте.Не е важно само охлаждането на процесора но и кутията каква е и колко вентилатора има. Гледам във вашата тема са ви казали другите потребители,че захранването е лошо.Вие самият сте прочели като изисквания 450 вата.Но производителите имат предвит 450 вата качествено захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора получих новата конфигурация закоято писах преди няколко дена ето я :

MB:ASRock 880GMH AM3

HDD:WD Cavier Green 640GB

CPU:Phenom II X4 Quad Core 3.2Ghz

RAM:2x2GB DDR3 Cor.Ven. 2000mhz

VGA:GF GTX 460 ,1gb 256bit

Power: 400W Forton 400-60APN

Всичко работи перфектно няма грешка и харда не е изобщо бавен както ме убеждавахте и тъй всичко без грешка като изключим вентилатора на процесора.Нормален с радиатор с тръбички охлажда но като почва да се товари системата и той като изтребител излита вие ли та вие.На теста на еверест повече от 50-60 не може да качи процесора но шума ме изнервя щото като цяло компютъра е супертих докато не го товаря и някой ако може ми препоръча някое AM3 охлаждане за процесор ефектно и тихо ще съм му благодарен!

Второто видео картата има 2 power slot-a от които излизат 4-букси като за CD само че не с по 4пин-а вътре а с по 3 и от 4те букси са вкл само две защото захранването неразполага с повече а с 1 неработи (пробвах) та опасно ли е за видео картата и някакви алтернативи има ли други освен ново по-голямо захранване а и забравих да кажа че в книжката си пише че трябва да са вкл и 4-те букси.

Ами купи си кабели, с които да увеличиш броя на буксите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

400W не са много не са но захранването си е много качествено и се придържай към тази тема не ми давай съвети за всичко аз съветите съм написал за какво искам :wors: и въпросните кабели ги знам добро решение ли са и за видео и за захранването смисъл няма ли да натоваря захранването повече

Редактирано от Dekata696 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с подобно захранване и GTX 460 и съм свързал видеокартата с два такива преходника.

Процесора ми е подобен и е с това охлаждане. При товар достига 44-46C и е абсолютно тихо за момента (на 2-3 месеца е).

Добре е да сложиш поне един вкарващ и един изкарващ вентилатор на кутията (по възможност повече) за да са по-хладни всички компоненти и съответно по-тихи!

П.П. Просто за информация разгледай как съм си разположил вентилаторите в кутията тук. Мога да ти гарантирам, че компютъра ми е много тих, когато вентилаторите на кутията са на 1000 оброта, а при игра ги усилвам на 2000 и става шумен, но докато играя звуците от играта покриват тези на вентилаторите. След като си със слабо захранване осигури му помощ откъм охлаждане, защото ще се товари постоянно. Когато захранването е натоварено загрява доста и съответно почва да усилва оборотите на вентилатора и да шуми много и най-вече ако прегрява постоянно можеш сам да се сетиш какво ще му се случи!

Редактирано от kichuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютъра ми е много тих става шумен вентилатора на процесора при натоварване но на теста за стабилност качи 60 градуса за няколко часа.Иначе охлаждане ще си взема или като твоето или имаше едно за 10 лв по-скъпо малко по-голямо.Видео картата си направих 2кабела от едно старо захранване и сега и 4-те конектора са включени то и в книжката си пише че трябва така.Темата е приключена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда, наистина, сложи си по-добро захранване. Не знам защо си се изкръндзал само с 400w

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С 405W Enermax захранвам Phenom 4 cores 9850 BE, 4 gb ram, 9600 gt и стандартни неща, като преди това захранване бях с 350W Fortron така, че стига говорихте глупости. Ама викате друго си е да си земеш 1 kW захранване та да ви топли зимата ^^

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че ватовете на захранването не означава, че ползва толкова. Въпреки, че си има efficiency и т.н., като най-доброто е 90% ако не се лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за разлика от старите Forton-и тези новите APN са доста зле ако ги отворите ще видите липсата на много компоненти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.