Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kichuka

Подложка за мини нетбук.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам този нетбук. Разглобих го, изчистих го, смених термопастата.Вентилатора се върти добре и почти постоянно е на максимални обороти. Темепратурите на процесора и дъното се въртят около 65-70С и искам да му купя някаква подложка. Бихте ли ми препоръчали някоя подложка между 20 и 30лв, но задължително да е от Пловдив, защото рядко се ползва за интернет и не си струва да инвестирам пари в него, но пък искам да смъкна температурите за да го задържа по-дълго жив :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам този нетбук. Разглобих го, изчистих го, смених термопастата.Вентилатора се върти добре и почти постоянно е на максимални обороти. Темепратурите на процесора и дъното се въртят около 65-70С и искам да му купя някаква подложка. Бихте ли ми препоръчали някоя подложка между 20 и 30лв, но задължително да е от Пловдив, защото рядко се ползва за интернет и не си струва да инвестирам пари в него, но пък искам да смъкна температурите за да го задържа по-дълго жив :)

http://aukro.bg/ Взел съм около 10 подложки на няколко приятели. Държът се стабилно и работят. Освен това са за около 15 лева с доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо лично, но по неясен отговор не бях виждал досега. Питам за конкретен модел, а не за магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://ark.intel.com/products/36331/Intel-Atom-Processor-N270-%28512K-Cache-1_60-GHz-533-MHz-FSB%29

TJUNCTION 90°C

Няма за какво да се притесняваш за процесора. Все пак с какво измерваш температурата, понеже на AIDA и нямам много вяра в това отношение. CoreTemp и Realtemp показват много по-вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, но въпреки всичко бих отделил 20-30 лева за да смъкна поне 5 градуса :line dance:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се не лъжа този лаптоп е 9 инчов. Аз имам 10 инчов и подходяща подложка не намерих. Взех си за 12 инчови на Залман и съм доволен от нея за сега. Иначе конкретен модел не мога да ти предложа, мога само да те посъветвам да си намериш подложка с един голям вентилатор, от колкото два или три с по-малки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на тази. Ако някой има впечатления от нея ще съм благодарен да сподели :whist: Понеже искам да избера най-доброто си позволявам да поразгледам още малко :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко пари ще я вземаш и от къде,че и аз имам един 10 инчов Ейсър със същия процесор и държи между 55-72градуса в жегите.Може и на лично да ми отговориш за да не се дават линкове към фирми и да не се счита за реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко пари ще я вземаш и от къде,че и аз имам един 10 инчов Ейсър със същия процесор и държи между 55-72градуса в жегите.Може и на лично да ми отговориш за да не се дават линкове към фирми и да не се счита за реклама.

Има я във всички магазини, но одеве бях при един приятел с добра подложка и с нея нямаше ефект. Тези дни ще модна малко лаптопа и ще пиша да видите за какво става дума :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма ще ти дойде, но както казах по-малка сигурно няма да намериш. Иначе е добра. За моя минибуук с пасивно охлаждане си е много добре, от долу не е хладен, ами направо студен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.