Премини към съдържанието
kichuka

Подложка за мини нетбук.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам този нетбук. Разглобих го, изчистих го, смених термопастата.Вентилатора се върти добре и почти постоянно е на максимални обороти. Темепратурите на процесора и дъното се въртят около 65-70С и искам да му купя някаква подложка. Бихте ли ми препоръчали някоя подложка между 20 и 30лв, но задължително да е от Пловдив, защото рядко се ползва за интернет и не си струва да инвестирам пари в него, но пък искам да смъкна температурите за да го задържа по-дълго жив :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам този нетбук. Разглобих го, изчистих го, смених термопастата.Вентилатора се върти добре и почти постоянно е на максимални обороти. Темепратурите на процесора и дъното се въртят около 65-70С и искам да му купя някаква подложка. Бихте ли ми препоръчали някоя подложка между 20 и 30лв, но задължително да е от Пловдив, защото рядко се ползва за интернет и не си струва да инвестирам пари в него, но пък искам да смъкна температурите за да го задържа по-дълго жив :)

http://aukro.bg/ Взел съм около 10 подложки на няколко приятели. Държът се стабилно и работят. Освен това са за около 15 лева с доставката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо лично, но по неясен отговор не бях виждал досега. Питам за конкретен модел, а не за магазин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://ark.intel.com/products/36331/Intel-Atom-Processor-N270-%28512K-Cache-1_60-GHz-533-MHz-FSB%29

TJUNCTION 90°C

Няма за какво да се притесняваш за процесора. Все пак с какво измерваш температурата, понеже на AIDA и нямам много вяра в това отношение. CoreTemp и Realtemp показват много по-вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знам, но въпреки всичко бих отделил 20-30 лева за да смъкна поне 5 градуса :line dance:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако се не лъжа този лаптоп е 9 инчов. Аз имам 10 инчов и подходяща подложка не намерих. Взех си за 12 инчови на Залман и съм доволен от нея за сега. Иначе конкретен модел не мога да ти предложа, мога само да те посъветвам да си намериш подложка с един голям вентилатор, от колкото два или три с по-малки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Спрях се на тази. Ако някой има впечатления от нея ще съм благодарен да сподели :whist: Понеже искам да избера най-доброто си позволявам да поразгледам още малко :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На колко пари ще я вземаш и от къде,че и аз имам един 10 инчов Ейсър със същия процесор и държи между 55-72градуса в жегите.Може и на лично да ми отговориш за да не се дават линкове към фирми и да не се счита за реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На колко пари ще я вземаш и от къде,че и аз имам един 10 инчов Ейсър със същия процесор и държи между 55-72градуса в жегите.Може и на лично да ми отговориш за да не се дават линкове към фирми и да не се счита за реклама.

Има я във всички магазини, но одеве бях при един приятел с добра подложка и с нея нямаше ефект. Тези дни ще модна малко лаптопа и ще пиша да видите за какво става дума :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Голяма ще ти дойде, но както казах по-малка сигурно няма да намериш. Иначе е добра. За моя минибуук с пасивно охлаждане си е много добре, от долу не е хладен, ами направо студен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.