Премини към съдържанието
gushev

Рестарт на рутер D-Link DL524

Препоръчан отговор

Здравейте,днес ми дадоха един рутер D-Link DL524.Използван е и мрежата не е заклучена.Искам да го рестартирам,да променя името на мрежата и да сложа парола.Пробвах го на БТК ама нещо не става.Рутерът работи,но WAN индикаторът не светва.Кабелът на БТК май е по различен.Помогнете ми да направя нещо по въпроса.Ще го ползвам на друг интернет доставчик,а не на БТК.Благодаря ви предварително :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не рестарт, а рисет (връщане към фабрични настройки). Отзад най-вероятно (трябва да огледаш) имаш една малка дупчица, колкото за връх на химикалка, пъхаш нещо вътре с което да натиснеш скритото в дупката бутонче и задържаш за около 20 секунди и той ще се върне до фабрични настройки. Имай предвид, че и паролата с която се влиза в рутера ще се върне към фабричната.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това няма никакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е аз пробвах ама нещо не става.Задържам от зад бутона reset ама няма никакъв ефект.На БТК рутера сам го правил няколко пати и става.Когато го свържа към лаптопа къде трябва да го търся?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,днес ми дадоха един рутер D-Link DL524.Използван е и мрежата не е заклучена.Искам да го рестартирам,да променя името на мрежата и да сложа парола.Пробвах го на БТК ама нещо не става.Рутерът работи,но WAN индикаторът не светва.Кабелът на БТК май е по различен.Помогнете ми да направя нещо по въпроса.Ще го ползвам на друг интернет доставчик,а не на БТК.Благодаря ви предварително :)

Това е упътването към рутера, прочетете го, там е описано точно как се прави Редактирано от Tenda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде го свързваш , ако е на тел. линия - няма да тръгне .

На него пише име и парола а го търсиш в браузъра на 192.168.0.1 - мисля че беше ако не бъркам модела .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде го свързваш , ако е на тел. линия - няма да тръгне .

На него пише име и парола а го търсиш в браузъра на 192.168.0.1 - мисля че беше ако не бъркам модела .

Ами свързвам го със синия кабел към лаптопа :) Може би аз не правя нещо както трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами свързвам го със синия кабел към лаптопа :) Може би аз не правя нещо както трябва

Дай-добрия вариант е да прочетете упътването - там е описано стъпка по стъпка как става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е да ама го пише на английски :) Ако някой го има на български да го праща :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е да ама го пише на английски :lol6: Ако някой го има на български да го праща :)

Има и картинки само по тях ще се оправиш, другия начин е да дойда до вас да ти го направя
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

192.168.0.1 - напиши адреса в браузъра и натисни ентер .

Мрежовата карта - включени TCP/IP - Автоматични настройки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе то най-лесно така ама трябва да се науча :lol6:Как да влезна в самия рутер? Абе хора как да свържа рутера с лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е , така де със синия кабел - рутер порт 1 да кажем и другия край в лаптопа :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Успяххххххх :) Благодаря ви много на всичките :)

Радваме се, че сте успял. И за да не е спам да ви кажа и аз. Темата Ви трябваше да бъде в раздел "РУТЕРИ" но и тук не е грешно, защото все пак си е "периферия"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.