Премини към съдържанието
wetar

Проблеми с стартиране на компютър

Препоръчан отговор

Направих грешка и сложих несъвместима рам памет... като пуснах компютъра почна да ми мирише на изгоряло и веднага го изключих, сложих старите памети и сега като го включвам издава 3 beepsa и нищо на екрана.. писканията са на интервал от около 2-3 секунди... четох подобна тема, ресетвах биоса, махах и слагах отново паметите и пак не става.. някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уточни какво имаш предвид под "несъвместима памет". Както и какви са били старите, какви са тези, които след това си сложил и колкото може повече информация за хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами старите памети са - ДДР 400 512МБ 0109-04Ц6 МДАД-421ХА и ДДР 266 128МБ 1616ГАТА01-03Д1 МД64128ПQS тези които опитах да сложа са - KINGSTON 99U5315-002.ADOLF 2590064-0206002 KVR533D2N4K2/1G KIT Of 2 1.8V а за дъното не съм много сигурен... Nvidia Nforce 2 MCP ... нз това ли е :Д и след като махнах тези несъвместимите си сложих обратно старите..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как успя да набиеш DDR2 на мястото на DDR1?

Публикувано изображение

Те по принцип не трябва да влизат в различен слот, за да не става това... За това тези жлебчета са на различно място! Чук ли ползва за да ги набиеш? Най-вероятно е заминало дъното, пробвай с друго, ако намериш някъде.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

всъщост тия дето опитах да ги сложа са ддр3 а старите са ми ддр2...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Надявай се да е изгърмял само единия слот за памет.. видими щети има ли ? Пробвай поотделно с всяка от старите плочки на всеки от слотовете един по един и ако имаш късмет може да запали само с единия.

всъщост тия дето опитах да ги сложа са ддр3 а старите са ми ддр2...

:super:http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/PartsInfo_disc.asp?root=uk&LinkBack=http://www.kingston.com/ukroot&ktcpartno=KVR533D2N4K2/1G

А старите са ти DDR1.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами старите памети са - ДДР 400 512МБ

0109-04Ц6

МДАД-421ХА

и ДДР 266 128МБ

1616ГАТА01-03Д1

МД64128ПQS

тези които опитах да сложа са -

KINGSTON

99U5315-002.ADOLF

2590064-0206002

KVR533D2N4K2/1G

KIT Of 2 1.8V

а за дъното не съм много сигурен... Nvidia Nforce 2 MCP ... нз това ли е :Д

и след като махнах тези несъвместимите си сложих обратно старите..

Е, нали каза DDR400- това е DDR1, я при търсене на продуктовият номер- "KVR533D2N4K2" Kingston-ите излизат като DDR2. Това, което трябва да направиш е да се надяваш да имаш поне 1 оцелял слот. Вземи си оригиналните памети и почвай да редиш всяка плочка да мине на всеки слот, дано някой запали. Не ги слагай едновременно, не знам колко слота имаш 2 или 4, но хващаш 1-вата плочка и я изреждаш по етапно от слот 1 до слот 4, като на всяка стъпка пробваш дали ще запали, после и с другата плочка правиш същото... Ако не запали е 96% заминало дъно! Но израза "замириса ми на пластмаса..." никак не ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих грешка и сложих несъвместима рам памет... като пуснах компютъра почна да ми мирише на изгоряло и веднага го изключих, сложих старите памети и сега като го включвам издава 3 beepsa и нищо на екрана.. писканията са на интервал от около 2-3 секунди... четох подобна тема, ресетвах биоса, махах и слагах отново паметите и пак не става.. някакви идеи?

Според биоса AMI или AWARD тези писукания значат нещо. Проверете какво е то. Извадете паметите и махнете батерията на биоса за около 2-3 часа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според биоса AMI или AWARD тези писукания значат нещо. Проверете какво е то. Извадете паметите и махнете батерията на биоса за около 2-3 часа

Това е така, но RAM паметите са с различни жлебчета за да не могат да се слагат различни именно защото изгарят слотовете... Интересното е как е успял да ги "набие" в слота... Също така е грешно да се вади за толкова дълго време батерията. Тя се вади за 5 до 10 минути, не повече! BIOS-ите не са само AMI и AWARD, а това няма начин да оправи проблема, защото е хардуерен, а не в някоя настройка или бъг в BIOS-а.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересното е как е успял да ги "набие" в слота...

Според картинката, която си дал, ако е сложил DDR2 на мястото на DDR, разликата в жлебчетата е 2 мм. Ако е бил много настоятелен, вероятно не му е било чак толкова трудно да го направи. :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама то крайщата нямаше да влезнат. Тези 2 мм разлика или щяха да изкъртят едната от малките страни на слота или трябва да се счупи плочката на новото място или да се счупи самият жлеб... А те не са толкова слаби :down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е така, но RAM паметите са с различни жлебчета за да не могат да се слагат различни именно защото изгарят слотовете... Интересното е как е успял да ги "набие" в слота... Също така е грешно да се вади за толкова дълго време батерията. Тя се вади за 5 до 10 минути, не повече! BIOS-ите не са само AMI и AWARD, а това няма начин да оправи проблема, защото е хардуерен, а не в някоя настройка или бъг в BIOS-а.

Автора не е казал какво му е дъното ? Може да има слотове и за двата вида памет ? Не знам как може иначе да ги вкара ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автора не е казал какво му е дъното ? Може да има слотове и за двата вида памет ? Не знам как може иначе да ги вкара :)

И на мен ми мина през ума, но едва ли - по-скоро ги е натикал някак си на мястото на старите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имал е мерак явно за това е успял да ги вкара =D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.