Премини към съдържанието
pfoenix

Малък проблем с тунер!

Препоръчан отговор

Здравейте! днес ми подъриха ето тизи тв тунер...Smarttv-dx. Но нещо не мога да го включа( и незнам къде точно трябва да се включи).... Бих те ли ми казали къде точно трябва да го включа?? Благодаря, предварително! П.П. Имам само дистанционното,тунера и някакъв кабел (черен). Ще дам снимка ....

post-304041-0-73957800-1311071230_thumb.

Редактирано от pfoenix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На PCI слот на дъното се слага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В PCI шина на дъното на компютъра ти /дано не си с лаптоп/. Като отвориш компютъра, би трябвало да имаш няколко такива шини, на едната почти вероятно ще ти е видеокартата, караш по надолу и гледаш къде пише само PCI. По добре си кажи дъното какво е. Кабела е за дистанционното, без него не може да управляваш с дистанционното. Задължително си подсигури драйвери, преди пробните включвания из дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще може ли да ми покажеш как точно изглежда??? защото си нямам и представа ... и някакъв друг кабел ще ми трябва ли или не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ето как изглежда. Това бялото, като паралелепипед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи нямам никакви драйвари .... за тунера .... дънното ми е ASRock ALiveNF7G-HDready (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394). Монитора си е най обикновен обаче ... не е пригоден за тв... На кой слот точно трябва да вкарам тунера ??

Редактирано от pfoenix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е трябва да се сложи на по късите белички слотове погледни тук - по хубаво по левия, да не си пречи с видео картата. Тоест, там където пасне, без да се налага да го натискаш със сила. Монитора не е важен в случая.

Този кабел ти е за дистанционното, остави го за после.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На PCI слот. Няма значение кой. Монтира се по същият начин както видео картата, даже PCI трябва да са под видеото. Нали ти пратих от Google колкото искаш картинки... Колко по ясно от това:

Публикувано изображение

Имаш общо 3 слота- един по-дълъг за видеото и до него 2 броя с малко по-малки, бели, които са PCI и до тях имаш един миниатюрен. Не знам какво повече да обяснявам...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи ще дам три снимки... 1-ва снимка е буксата която я вкарвам в снимка номер три .... незнам дали е така но само там влиза но снимка две с тази букса за каде е ....??

post-304041-0-85215900-1311073319_thumb.

post-304041-0-85881700-1311073326_thumb.

post-304041-0-31431300-1311073332_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кабела е за дистанционното, без него не може да управляваш с дистанционното.

Не ти и трябва да го буташ където и да е.... Това се слага на видно място за да приема сигнала от дистанционното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи където се слага тунера няма място .... просто до видеокартата има некав радиатор и той причи .... снимка!

post-304041-0-10997400-1311075715_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми сложи го на по отдалеченият PCI слот. Имаш 2 броя. Аааа, чакай, чакай, разгадах го това цветно петно. Явно и на по-далечният слот не може да се сложи... Еми съжалявам, няма какво да направим тогава. Малко ти е дъното...

Редактирано от quickJO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоз паркинсон, не се ли хваща на белия слот до радиатора с надпис Asrock? Пък ако ще го слагаш, трябва да махнеш пластината, за да може да излезе навън... Аз нищо не разгадавам от тази снимка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоз паркинсон, не се ли хваща на белия слот до радиатора с надпис Asrock? Пък ако ще го слагаш, трябва да махнеш пластината, за да може да излезе навън...

Аз нищо не разгадавам от тази снимка ;)

Точно там искам но .... радиатора пречи .....

Няма ли друг начин ? ..... щот за кфо се дадоха 50 лева за подарък който няма се използва ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоз паркинсон, не се ли хваща на белия слот до радиатора с надпис Asrock? Пък ако ще го слагаш, трябва да махнеш пластината, за да може да излезе навън...

Аз нищо не разгадавам от тази снимка ;)

Така, аз разгадах! Май.. Видеото е с много голям радиатор. 100% крие 1-вият PCI слот под себе си. Вторият, до оранжевият радиатор на чипсета изглежда също е твърде близо до радиатора. Защото ми се струва снимано право от горе, а не под ъгъл. Все пак да каже със сигурност на единственият видим PCI слот на тази плескавица/снимка дали може да се сложи. Ако не може там... Няма как да се полза този тунер на това дъно, заради малкото място...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така, аз разгадах! Май.. Видеото е с много голям радиатор. 100% крие 1-вият PCI слот под себе си. Вторият, до оранжевият радиатор на чипсета изглежда също е твърде близо до радиатора. Защото ми се струва снимано право от горе, а не под ъгъл. Все пак да каже със сигурност на единственият видим PCI слот на тази плескавица/снимка дали може да се сложи. Ако не може там... Няма как да се полза този тунер на това дъно, заради малкото място...

Така, аз разгадах! Май.. Видеото е с много голям радиатор. 100% крие 1-вият PCI слот под себе си. - Да така е ! Ще го снимам по добре !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако пречи същия този радиатор, за който споменах - оранжевия - не го слагаш тунера както трябва - видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не оранжевия на чипсета, а радиатора на видеото е някакъв масивен и той пречи и на двата PCI. Поне аз това разбрах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Още една снимка ако може, аз виждам слота и отвора му, той тунера е плосък от страната на видеокартата, няма нищо изпъкнало, или се бъркам много. :huh: Кой ти го пробута този аналогов тунер за 50 лв без диск с драйвери даже/и един кабел липсва/, само да не се окаже, че искаш да хващаш ефирна телевизия с него. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се че ги качвам в DOX но много големи станаха по 5 МБ ..... Линк: http://dox.bg/files/dw?a=1f7676cfea

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз мисля че има място, но пъъък този изход за принтер ли е, не му е мястото там май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Място има да се постави. Проблема е този конектор дето е за принтер или нещо подобно. Той стои на мястото където трябва да се покаже тунера извън кутията... Виж дали можеш да го разкараш, а иначе спокойно може да се постави на този слот тунера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На кой слот ?? Радиатора е запоен ..... пък ако се махне няма ли да пречи нещо да стане .... ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2 страници тема за това как се слага платка в слот.. две движения. Авторе, никакъв радиатор няма да махаш. Разкачи единствено мистериозната планка, която е поставена срещу най-долния свободен PCI слот, за да може там да закрепиш планката на TV тунера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.