Премини към съдържанието
pfoenix

Проблем с Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте! До сега бях с Windows 7 Ultimate но зареди една игра искам да мина на Windows XP Но не ми излиза никакъв надпис като сложа диска и като ресна комп-а .... някакви идеи защо така става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв надпис? И кога точно се появява, веднага след рестарта, след boot-a на диска или преди него? Малко повече информация, че там се появяват много надписи. п.с. Добро утро pfoenix, нов ден, нова тема. Прочети правилата на форума вече, наистина колкото повече информация се дава, толкова е вероятността някой да помогне. Все пак в сервиза всичко е пред тях и си пипат и хората и не им трябва да задават много въпроси, тука вие- потребителите сте нашите очи, уши и ръце в процеса на отстраняване на проблема... Без информация е все едно слепец да ти прави компа...

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не ми се появява .... Значи поставям CD диска с Windows XP и рествам комп-а но след като го ресна нищо нестава .... нито излизат някакви натписи нито нищо нормално се включва 7-цата ... Редактирано от pfoenix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здрасти pfoenix, настойките на биос за първо бутващо устройство как са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е проблема ... нз как да влезна и кое точно да гледам.... П.П. Здрасти! Можеш да видиш другата тема за играта имам отг. на въпроса. Защото свикнах с 7-цата и не ми се минава пак на ХР-то .....

Редактирано от pfoenix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като стартира компютъра натискаш F2 - отиваш със стрелките надясно на секцията Boot, проверяваш какво пише на първия ред където има цифрата едно - ако е HDD го сменяш на CD/DVD, и ако направиш промяна на първия ред, промени и втория да е на HDD. Отиваш на Exit, избираш Save changes and exit. И ако може, първо да решиш проблема с коя ОС искаш, защото сега ще се опиташ да сложиш XP, няма да имаш SATA драйвери и ще има още пет страници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ем ... кфо да правя тогава на тази игра ми се играе много ..... в предишната тема дадох информация за компонентите и температурите. ... можеш да погледнеш ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Коя е тази игра, която не тръгва на 7-ца, ако не е тайна ? И не можеш ли да я подкараш в compatibility mode ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Причината да не ти се появява надписа може да е заради 3 неща: 1. First boot device не е на настроен на CD/DVD в BIOS 2. Диска не е записан като boot-ващ 3. Повреда в CD/DVD устройството. Когато стартираш компютъра заедно слогото на Дъното ще имаш инструкция с кой бутон се влиза в BIOS. Ще имаше надпис от рода"Press Dell for set up". Виждаш кой е бутона и го натискаш в този момент. Вллизаш в биос и се разхождаш из менютата и ще намериш някъде Boot Options. Всеки BIOS е различен, така че... трябва сам да си го намериш и да премистиш на First boot да ти е CD/DVD. Диска дали е Boot се проверява лесно. Докато работи Windows го слагаш в CD-то и трябва да ти изкочи едно меню на екрана (Auto Run) със меню "Instal Windows, Check" и разни такива. По никакъв начин НЕ СЕ инсталира Windows от това меню, дори да го има като опция! Ако тези две неща не помогнат, значи е хардуерен проблем и идва време за проба с нова писачка. @ The_Reaver - Euro Truck Simulator... Има 3-4 теми за нея от последните дни и явно е решил, че вече знаем всички за какво говори...

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Коя е тази игра, която не тръгва на 7-ца, ако не е тайна ? И не можеш ли да я подкараш в compatibility mode ?

Играта се казва Euro truck Simulator. Как така да я поткарам в compatibility mode какво е това?

Добре, ако не ви се занимава кажете си просто и повече няма да пускам теми спох .... просто щото ми се играе тази игра и за това искам да си я оправя ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, това не е чат. не може да ти отговори веднага. Имай малко търпение. Както виждаш достатъчно се изписа в старите ти теми... Competability mode позволява дадено приложение да се пусне във виртуална среда, сходна с Windows XP. Влизаш в папката на играта, намираш .exe файла от който се стартира, десен бутон--> Properties--> отиваш на таб Competability--> слагаш тикче на Run this programm in competability mode with и от падащото меню избираш Windows XP SP3 и ми даваш сейв. После стартираш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тази игра си върви на 7-ца. опиши какъв е проблема с играта. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто когато играя с клавиатурата ми лаг-и когато почна да играя с волан-а тогава пак още повече лаг-и ... незнам на какво се дължи нямам никакви модове и тем подобни....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Десен бутон на стартиращия файл, properties, таба compatibility и избери run this program for - Windows Xp

Споко, и при мен така гадно лагва. Нито се товари процесора, нито видеото дотолкова, че да сече. Играта е скапана. Поне на Windows 7.. вероятно е правена да работи под Win9x :speak: Compatibility mode не помага. С последния Trucks & Trailers е същото.

Когато бях с Windows XP пак беше така .... Офф кажете как да я оправя плс ?? щото и на мене за нещо да ми харесва ;д Моля !

Това му е от старата тема.

Чудя се, дали ако не му е изключено вграденото видео да става някъв дефект. Но само си се чудя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

системата отговаря ли на изискванията на играта? Minimum System Requirements: Operating system Windows XP or Windows Vista Processor 2.4 GHz Intel Pentium 4 or equivalent 512 MB RAM (1 GB on Windows Vista) 128 MB video card: GeForce 4 (not MX!) or better, ATI Radeon 8500 or better DirectX 9 compatible sound card DirectX 9.0 600 MB of free hard drive space Recommended System Requirements: Processor 3.0 GHz Intel Pentium 4 or equivalent 1 GB RAM (2 GB on Windows Vista) 256 MB video card: GeForce 6 or better, ATI Radeon 9800 or better препоръчителните изисквания ми се виждат доста големи. само при тази игра ли имаш проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

последната му конфигурация: Процесор ---- DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+ Видеокарта ---- NVIDIA GeForce 9500 GT (512 MB) Рам ---- 2 ГБ Захранване ---- Delux 400W Би трябвало да му тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да. само при тази.! Ето ги и мойте компоненти. Ще дам снимка! П.П. В БИОСА сичко си е наред!

post-304041-0-86167600-1311152928_thumb.

Редактирано от pfoenix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някаква основателна причина има ли датата да ти е от преди 4 години? Я виж в биос, щом вече можеш да влизаш там, като отидеш на advanced/Chipset Configuration срещу Primary Graphics Adapter какво ти пише? Само го виж, не го променяй.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Конфигурацията ти не покрива препоръчителните изисквания на играта! В края на крайщата минималните са, че ще тръгне, но как е друг върпос. За да върви гладко трябва да се покриват препоръчителните изисквания. Картата ти 9500 GT ти е СЛАБА! Със DDR2 памет и с пасивно охлаждане. Не знам какво искаш от нея... Това, че е с 512 MB няма никакво значение! Защото обема на видео паметта е 4-тото нещо по важност (ако мога така да се изразя) в една видео карта... Процесора ти е с малко по-добър от препоръчителните изисквания. Даже бих си позволил да кажа и че са на едно ниво. Тези 2 GB оперативна памет са ти точно на границата... А какъв стандарт е, е друг въпрос... Захранването много скоро ще предаде богу дух. Според мен няма да ти тръгне добре без значени дали си с XP, Vista, 7 или ThinPC.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не е чак толкова зле конфигурацията за тази малка игра. със спиране на ненужните процеси и оптимизиране на ос,би трябвало да върви. но захранването леко ме притеснява. цитат. Просто когато играя с клавиатурата ми лаг-и когато почна да играя с волан-а тогава пак още повече лаг-и дръпниш малко ток и рам за волана и играта умре. тук ще вметна че играя на Battlefield: Bad Company 2 играта иска 4-ри ядрен процесор. аз съм със DualCore AMD Athlon 64 X2, 2970 MHz (13.5 x 220) ивъв мултиплеара съм ставал първи много пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи преди 1 час си преинсталирах уин-а (Windows 7) пак съм с него но когато искам да пробвам играта ми излиза това Ще дам снимка! http://prikachi.com/images/440/3592440t.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пуснал си две теми за един и същ проблем. а тази със заглавие;проблем с хп!е всъщност за 7-ца. ;):cool: колкото и да преинсталирваш температурите ще останат високи.при игрите системата се товари най много и от там идва лага в игрите. най евтиното и временно решение в тези жеги е,махане на страничния капак и духане в кутията с голям стаен вентилатор. това естествено е временно решение на проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.