Премини към съдържанието
FnTsTiC

Въпрос относно стартирането на Windows

Препоръчан отговор

Аз съм на Windows XP.При всяко стартиране на компа ми изписва следното(в син екран): Checking the file system on C: The type of the file system is NTFS A disk chech has been scheduled Windows will now check that disk CHKDSK is verifying files(stage 1 of 5) XX% /като зареди/File verification completed CHKDSK is verifying indexes(stage 2 of 5) XX% /като зареди/Index verification completed CHKDSK is verifying security descriptors(stage 3 of 5) XX% /като зареди/Security descriptor verification completed CHKDSK is verifying Usn Journal Usn Journal verification completed CHKDSK is verifying file data(stage 4 of 5) XX% /като зареди/File data verification completed CHKDSK is verifying free space(stage 5 of 5) XX% /като зареди/Free space verification completed След като стигне 100% на stage 5 се ресва и тогава почва нормално,обаче тея верификации отнемат към 1 час и е много дразнещо Как да ги махна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно кабела е за смяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно кабела е за смяна

Разбирай интерфейсния кабел, свързващ твърдия диск и дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай преди смяна на кабела да пуснеш сам на ръка един CHKDSK на Ц-то от cmd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо се е омазал регистъра и не помни, че е направил проверка на дисковете. Нещо се пишеше една команда, но не я знам. Нека по-знаещите да помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.