Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

от около седмица имам Dell Inspiron N5110 в следната модификация. Снощи обаче забелязах нещо странно. Инсталирах си Need for Speed Hot Pursuit и я подкарах на максимални настройки и резолюция, но от време на време сечеше. Днес сутринта си сложих Fraps за да видя как са кадрите. Направих 2 състезания, в които играта вървеше с между 50 и 60 кадъра в секунда, на третото състезание обаче започна да сече на моменти. Както си караш и върви с 55 кадъра ако блъснеш нещо например и пада рязко на 15-16 кадъра. Като цяло играта не е толкова тежка а и виждам, че в това ревю, на по-слаба версия на лаптопа нямат проблеми при същите настройки. Някакви идеи от какво може да е и как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей,ще си позволя да попитам нещо извън темата.Скоро ще си купувам същия лаптоп но се притеснявам за загряването.Тааа....въпроса ми е колко часа най-много си играл на него и колко ти е загрявал?Благодаря предварително и си извинявам за това че не е свързано с темата :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих 2 състезания, в които играта вървеше с между 50 и 60 кадъра в секунда, на третото състезание обаче започна да сече на моменти.

Възможно ли е след 2-те състезания температурата на графичния чип и процесора да се е покачила драстично и след това да се появяват спадовете в кадрите. Аз моя лаптоп преди да го бях изчистил от прахта която се беше набила в радиатора да ти кажа че вдигаше космически температури и игрите почваха да сечат (като аз не играя нищо тежко като за възможностите му).

Следи температурите на процесора и графичния чип. Виж при какви температури започва да насича и дали те са проблема, т.е. като дигне над 70 градуса и NFS-то сече.

Важно е където държиш лаптопа да има място да циркулира нормално въздух.

Сега се разрових малко в чичо google:

1. Ето един пич се оплаква тука цък. Само че не се доверявай тоя дето му разправя че 90 градуса било нормално :lol6: . Нормално е ако вариш яйца за закуска върху лаптопа.

2. Още един се оплаква цък. В коментар под видеото казва че процесорът му вдигал 96 - 100 градуса.

3. Ето едно ревю цък цитирам, щото заключениеето е доста ясно:

If you ask about temperature of DELL Inspiron N5110, I must say that the temperature is very hot to the touch 90 degrees ever [Full load].

Before, I must say it’s a Notebook that comes in a value for money than it would be hard to play the game. The video card provided is not very hi-power. Just enough to play some games only. If asked me about this Notebook, I said that the price, performance it’s value for money lost [it is suitable for applications such as music, documents and movies]. If you are investing for gaming only, I would not recommend it.

За толкова пари - толкова. Много хубав процесор, средна видеокарта, но няма охлаждане което да ги охлади при продължителен товар (игране на игри). Дет се вика взел си Голф 3-а 200 коня, който обаче няма качествено охлаждане на двигателя и ако го караш така че да ги използваш тея 200 коня то на всеки 15 мин трябва да спираш за да 10 мин почивка да се охлади двигателя.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да обясняваме защо лаптопите не са за игри и колко вредно е за тях подобно натоварване и тн и тн... Причина за проблема: прегряване. Поправка: освен допълнителна подложка със съмнителен ефект друг метод няма и най-вероятно "проблема" ще си остане. Защото това не е проблем а си е напълно нормално...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А можете ли да ми препоръчате някаква подложка за този модел (за около 50-60лв), която да го охлажда добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Възможно ли е след 2-те състезания температурата на графичния чип и процесора да се е покачила драстично и след това да се появяват спадовете в кадрите. Аз моя лаптоп преди да го бях изчистил от прахта която се беше набила в радиатора да ти кажа че вдигаше космически температури и игрите почваха да сечат (като аз не играя нищо тежко като за възможностите му).

Следи температурите на процесора и графичния чип. Виж при какви температури започва да насича и дали те са проблема, т.е. като дигне над 70 градуса и NFS-то сече.

Важно е където държиш лаптопа да има място да циркулира нормално въздух.

Сега се разрових малко в чичо google:

1. Ето един пич се оплаква тука цък. Само че не се доверявай тоя дето му разправя че 90 градуса било нормално Публикувано изображение . Нормално е ако вариш яйца за закуска върху лаптопа.

2. Още един се оплаква цък. В коментар под видеото казва че процесорът му вдигал 96 - 100 градуса.

3. Ето едно ревю цък цитирам, щото заключениеето е доста ясно:

За толкова пари - толкова. Много хубав процесор, средна видеокарта, но няма охлаждане което да ги охлади при продължителен товар (игране на игри). Дет се вика взел си Голф 3-а 200 коня, който обаче няма качествено охлаждане на двигателя и ако го караш така че да ги използваш тея 200 коня то на всеки 15 мин трябва да спираш за да 10 мин почивка да се охлади двигателя.

Така мойто момче влез в сайта на интел напиши името на процесорът на този лаптоп и ще видиш, че работи нормално при 105 градуса.... твоят стар процесор може и да не се справя, но този го прави.

Има ли смисъл да обясняваме защо лаптопите не са за игри и колко вредно е за тях подобно натоварване и тн и тн...

Причина за проблема: прегряване.

Поправка: освен допълнителна подложка със съмнителен ефект друг метод няма и най-вероятно "проблема" ще си остане. Защото това не е проблем а си е напълно нормално...

Напротив играят се игри и то всичките, специално на същият лаптоп играя всичко ново на макс(вярно е, че мога да си купя по-мощно пс). Наистина дига много висока темепература, но в никакъв случай това не е, защото е скапан просто процесорът е доста мощен. Който се притеснява си купува подложка, която сваля от 5 до 10 градуса макс. Но лаптопа е супер лично аз съм много доволен :cheerleading2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля??????? Ти правиш ли разлика м/у пределни стойности? Знаеш ли, че преди тези 105 градуса ще се включат 2 защити, едната от която е спиране на системата? И то трябва да стане малко над 90 градуса това? Че то най-горещите процесори на AMD не работят на такива температури, ти искаш Intel последно поколение... ВЗЕМИ си запази некомпетентното мнение за себе си! Относно игрите, никой не е казал, че няма да тръгнат, никой не казва, че не не вървят. Казваме, че не е редно и е огромен стрес за машината... Но, колегите ми дадоха съвет днес да спра да си хабая нервите по некомпетентни изказвания, мисля и точно това да направя... Играй си, в сервиза на Dell ще ти се израдват. Подложка- колкото се може по-голям вентилатор гледаш да има. За предпочитане е 1 голям, пред 2 или 3 по-малки.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно quickJO беше направил една прекрасна тема, в която той обяснява за "геймърските" лаптопи, прегряването, натоварването и т.н.

Погледнете: http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=180565

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля??????? Ти правиш ли разлика м/у пределни стойности? Знаеш ли, че преди тези 105 градуса ще се включат 2 защити, едната от която е спиране на системата? И то трябва да стане малко над 90 градуса това? Че то най-горещите процесори на AMD не работят на такива температури, ти искаш Intel последно поколение...

ВЗЕМИ си запази некомпетентното мнение за себе си! Относно игрите, никой не е казал, че няма да тръгнат, никой не казва, че не не вървят. Казваме, че не е редно и е огромен стрес за машината... Но, колегите ми дадоха съвет днес да спра да си хабая нервите по некомпетентни изказвания, мисля и точно това да направя... Играй си, в сервиза на Dell ще ти се израдват.

Подложка- колкото се може по-голям вентилатор гледаш да има. За предпочитане е 1 голям, пред 2 или 3 по-малки.

Ами специално заради тебе го натоварих докато достигне тази температура..... ами какво да ти кажа върси си като пушка. Некомпетентният сте вие! Първо нещо се тества и тогава се спори колега. От празни приказки никой не се е научил. Айде със здраве.... в сервиза на дел няма да ме видят смятам, че след като съм инженер и сам мога да си го поправя ако нещо се прецака, което едва ли ще стане в близките 2 години. Нямам лоши чувства просто тествайте и тогава обърквайте хората!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами специално заради тебе го натоварих докато достигне тази температура..... ами какво да ти кажа върси си като пушка. Некомпетентният сте вие! Първо нещо се тества и тогава се спори колега. От празни приказки никой не се е научил. Айде със здраве.... в сервиза на дел няма да ме видят смятам, че след като съм инженер и сам мога да си го поправя ако нещо се прецака, което едва ли ще стане в близките 2 години. Нямам лоши чувства просто тествайте и тогава обърквайте хората!

По-спокойно! Това, че си инженер не те прави уникален.Без да се обиждаш, но може да се окаже, че си един от многото завършили неграмотни инженери.

Това е спецификацията на процесора Intel Core i7-2630 QM. Не видях да пише нормална температура за работа 105С.

Това пък е откъс от една статия.Прочети какво пише в нея в частта , че нормално процесорите Intel Core i7 трябва да работят при температури по-ниски от 80С.

post-148794-0-61275400-1311587638_thumb.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://ark.intel.com/products/52219

TJUNCTION 100 C

При тази температура защитата ще се задейства(ако е включена) и ще угаси машината, а не че това е нормална работна температура.

Как беше оня лаф: "Като се знам какъв съм инженер, ме е страх да ида на доктор."

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам Inspiron 5110 c Intel i7. На 6-тия месец сменях диск. Понеже се усъмних си сложих Speed Fan. Вдига 90 градуса като пусна клип от UTube. CPU-то и видеокартата не се натоварват и 5 % Щеше да е смешно ако не беше толкова скъп. В сервиза ми обясняват за чистене и т.н. , но се съмнявам да помогне много. Вярно е че Golf 3 с 200 коня ще прегрява и именно затова VW не го правят. DELL обачео го прави. Много непрофесионално и много некоректно. Явно фирмата не е читава въпреки надутото име.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо и няма на Dell, не разбрахте ли вече, че лаптоп и игри са несъвместими неща. И на Тошиба след няколко часа игра се вдигат ненормални температури, та чак се гасеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам Inspiron 5110 c Intel i7.

На 6-тия месец сменях диск.

Понеже се усъмних си сложих Speed Fan.

Вдига 90 градуса като пусна клип от UTube.

CPU-то и видеокартата не се натоварват и 5 %

Щеше да е смешно ако не беше толкова скъп.

В сервиза ми обясняват за чистене и т.н. , но се съмнявам да помогне много.

Вярно е че Golf 3 с 200 коня ще прегрява и именно затова VW не го правят.

DELL обачео го прави. Много непрофесионално и много некоректно.

Явно фирмата не е читава въпреки надутото име.

Братче, нямаш си идея колко ще помогне почистването от прахоляк на едиствения охлаждащ радиатор в цялата система и евентуална смяна на термопаста (не е задължително).Аз моята машина като почва без натоварване да минава 50 градуса и я отварям, махам перчицата (която прилича на детска играчка от шоколадово яйце и все се чудя как това нещо се върти и циркулира въздух, ама явно го прави), почиствам килимчето от прах вътре в радиатора който пречи на детското вентилаторче да го продухва и температурите си падат със 10 градуса. Това се случва веднъж на 6 месеца. Веднъж му бях отпуснал края (не го бях чистил почти година) и започна да вдига космически температури от порядъка на 80 градуса без да прави кой знае какво.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз моят на 4-5 месеца го чистя, защото го ползвам и в леглото. Без почистване дига страшни температури, а да не говорим, че е с AMD Turion, който си е печка по принцип...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ще съм доволен ако почистването реши пробрема. Компютъра не слиза от охладителя. Не играя игри на него. В магазина ми обясняваха как едва ли не ще си рендвам на 3d Max-a като на десктоп машина. Разбира се не им повярвах, но не съм очаквал да е и толкова зле. Започва да пече като му пусна клипче от U tube, ако пусна и още нещо прегрява и спира. На лаптоп за 600 лв. такъв проблем няма. И каква е сметката. Dell са ми продали Net book с 4-ядрен процесор:offtopic_s: Само трябва да внимавам да не цъкам много бързо по страниците и да не пускам видео или аудио клипове, защото машината прегрява. Ако някой смята да си купува такава машина нека се позамисли. Засега моето мнение е напълно отрицателно. Тия дни ще го пратя в сервиза да го изчистят и ще споделя мнение за резултата. Да се надяваме на вълшебната силиконова паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги се радвам на оптимисти. 105C е напълно нормална темепратура за една перфектна работа на лаптоп :offtopic_s: Нормална е само в случай, че искаш да погребеш машинката :) Разбира се всеки си ползва машината, както иска. Карайте си със здраве и нека машинката си прегрява нон-стоп пък след 2-3 месеца (дал бог) ще има ред сълзи ред сополи... И брат ми играе игри на лаптопа, както и един приятел и просто им заявих и на двамата да играят спокойно, но да събират парички за нови :swear1:

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е силиконова, а термо паста. Но това не е важно. Аз от моят 2 годишен (а като модел на пазара поне 3 години) лаптоп съм доволен. Никога не ми е изключвал от прегряване, макар и да е с доса топъл процесор, нито ми е създавал каквито и да е ядове. Както казах го чистя по-често, но това е част от поддръжката на такива машинки. Модела е HP Compaq 615 е от където и да го погледнеш е посредствен модел. Тва в магазина какво обясняват... Никога не им вярвай. ЮТе продават лаптопи за игри за по 800 лв... Трагедия от всякъде. Направи почистването и дай мнение какво се е получило и вече ако не помогне това, ще се търси хардуерен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Получих си лаптопа почистен. Наистина има голяма разлика. Явно е прав quickJO, на 4-5 месеца трябва чистене. Дето се вика на 3 месеца 20-тачка за спокойна работа си е нищо. В момента дава горе долу -10 градуса C при същото натоварване, което е удивителна разлика за мен. Техника каза че бил "нормално" запрашен. На въпроса дали ще мога да товаря процесора без да прегрява отговори скептично. Според мен картата също грее яко. Когато имам време ще направя някакъв тест и ще пиша пак. Въпреки че то по-умните глави във форума саго направили вече. Дължа извинение на DELL за острите си постове. Но мнението ми все още е че такъв процесор в такъв клас лаптоп с такова охлаждане и по-скоро маркетингова а не инжинерна идея. Т.е. е практически неоправдана. Поздрави

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имай предвид, че в компютър (настолен) имаш вентилатор на процесора, вентилатор на видеото (в повечето случай), вентилатор на захранването и достатъчно въздух в кутията за отнемане на топлината. В лаптопа за цялото охлаждане на всичко имаш 1 малко вентилаторче само и никакъв въздух за разсейване на топлината... Нормално е температурите на лаптоп да са по-високи и се налага да се полагат грижи за охлаждането му. Пожелавам ти безавариино ползване на машинката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте и от мен имам същия лаптоп играя на игри и гледам филми на на него и забелязах че перката за охлаждане се пуска през 5-10 мин (когато гледам някои филм) и си свалих програмата аида64 и видях на процесора на 1то ядро има много по висока температура отколкото другите ядра (горя с 5-8 градуса разлика)и се чудя това дали е проблем или е нещо нормално ?(58гр 1 ядро 52 2 ядро 54 3 ядро 52 4 ядро ?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте и от мен имам същия лаптоп играя на игри и гледам филми на на него и забелязах че перката за охлаждане се пуска през 5-10 мин (когато гледам някои филм) и си свалих програмата аида64 и видях на процесора на 1то ядро има много по висока температура отколкото другите ядра (горя с 5-8 градуса разлика)и се чудя това дали е проблем или е нещо нормално ?(58гр 1 ядро 52 2 ядро 54 3 ядро 52 4 ядро ?)

Напълно нормално е няма как всички ядра да са с еднакви температури.

П.П. Аида не дава точните температури ,а нещо следно (тоест +-5%).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак проблеми с тоя DELL. Вече свикнах че характеристиките заради които го купих са напълно безсмислени и че изобщо няма да мога да го ползвам за каквото съм го купил. Сега започвам да свиквам че е трошлив като вафла. Страхувам се обаче че ме карат да свикна стова - да ме третират като гъбка (живее на тъмно и се храни с ла**а). Ето за какво иде реч: Захранващия кабел на DELL е абсурдно дебел и завършва с абсурдно огромен накрайник с абсурдно огромен филтър на 5 см от него. Всичко това се включва в абсурдно кекав пластмасов куплунг с 9 контактни пластини вътре в него. След малко повече от година експлоатация куплунга естествено се предаде. В сервиза ми обясниха мило че това не е гаранционен ремонт и кабела не трябвало да виси на куплунга ами трябвало да бъде поставен на бюро и но те ще го пратят все пак в сервиза на DELL които щели да издадат протокол че . . . . . и т.н. и т.н. Иронията е в това че този DELL работи в еднакви условия с няколко ACER-а които взехме защото бяха ефтини. Те са на 5 години не са влизали в сервиз и са три пъти по ефтини от DELL-а. Понеже изпуших направих проверка и се оказа че DELL имат най дебелия захранващ кабел от всички лаптопи които се внасят в България. Може би трябва да кандидастват за гинес. Защо и останалите им части не са така солидни :) И в заключение когато ми го продаваха ми проглушиха ушите с това че бил с алуминиева кутия коато подобрявала охлаждането и т.н. Когато пристигна се оказа че има една алуминиева тенекийка върху екрана коята не знам какво охлажда. Съвсем случайно обаче приближих една магнитна даключалка до гореописаната тенекийка и тя залепна. Значи толкова е и алуминий. Въобще трагедия. В заключение искам да споделя. Аз съм платежноспособен клиент който търси качеството а не ниската цена. Това което DELL успяха да направят е да ме убедят да мина на Apple :) , нещо което смятах доскоро за снобария,но май ще се окаже добра инвестиция. Няма да обяснявам как там се закрепва захранващия кабел. Поздрави и късмет. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пич и аз имам същия Dell, просто направихме голяма грешка със покупката на Делл инспирон пълен боклук е, как може да дам 1000лв, а един приятел със асус за 800лв седи до мен и играе 4ч на игра без да му даде никав лак и никав спад в кадрите, аз да играия 20мин и да ми дава лагове и спад в кадрите.......... а и асуса е без подложка без нищо.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам същата машина и все пак немога да ви разбера какво се мъчите с глупости.

Решението е просто да изгасите turbo boost и край на мъките.

А как става - "If you're using Windows Vista/7/8 or later" , go to your power options, change your current plan settings, click the advanced section, expand the Processor Power Management section, click the Maximum Processor State, and change it to something other than 100%. Разликата е че при тази технология когато се вдигат напрежения-честоти се генерира много топлина а за игра просто не трябват 3ghz (зависи от играта).При наличието на cooling pad какъвто и да бил той(не тия за 10 лв от битака) и изгасена опция повече от 75°немога да кача уви това много одавна се знаeше, че така ще стане а сега си представете 8 ядрен с едно пикливо вентилаторче какви мъки ще са :D.

Редактирано от hyde (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.