Премини към съдържанието
shefkata

Лъв се парализира, жена го приютява в дома си !

Препоръчан отговор

Ракел Боргес се грижи за 140-килограмов хищник в дома си.

Публикувано изображение

Любовта понякога има странни измерения. Ракел Боргес е млада дама, която много обича животните. Нейният любимец е котка, тежаща 140 килограма. Жената е прютила в дома си лъвица с парализирани крака.

Ариел живее във всекидневната на Ракел. Грижливата стопанка е осигурила мек матрак на хищника. Тя всеки ден масажира своята любимка и прави всичко възможно, за да й осигури комфорт.

Преди около една година лъвицата била поразена от вирус и четирите й крака се парализирали. Ветеринарният лекар на Ариел казва, че не е ясно защо белите кръвни клетки са атакували здравите.

„Засегната е медулата – част от мозъчния ствол, която участва в моторните функции“, обяснява д-р Ливия Перейра.

След като приютила Ариел, на Боргес са й били нужни над 11 хиляди долара на месец за лечението на лъвицата. Тя решила да направи група във „Фейсбук“ и за кратко време събрала хиляди хора, желаещи да помогнат на животното.

Боргес разказва, че Ариел е родена в приют за болни и изоставени животни, където тя самата работи от дълго време. Миналата година състоянието на лъвицата изведнъж се влошило и Ракел решила да я приюти в собствения си дом. Тя споделя, че не губи надежда и вярва, че един ден Ариел ще се възстанови напълно.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

http://www.youtube.com/watch?v=QPz-ECr-wuE&feature=player_embedded

Източник : chudesa.net

Шапка и свалям на тази дама. ;)

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Шапка и свалям на тази дама. ;)

Да ве да ... как ли пък не ... шапка и сваляш ! Щото лъв ако те набара в джунглата и той ще се грижи подобаващо. Вместо да осинови някое изоставено дете а лъва да отиде за луканки ...

Само увеличава агонията на животното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... лъва да отиде за луканки ...

Признавам си, понякога ме е срам да ти чета мненията.
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво на тази дама! ;) Искрено се надявам "котето" да се възстанови напълно. Любовта прави чудеса. :ph34r:

Редактирано от Moira (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ще се оправи,вярвам в това

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Признавам си, понякога ме е срам да ти чета мненията.

Ха ха, хайде с обосновка !

Ти честно правиш ли голяма разлика между тази лъвица и едно новогодишно прасенце което нямаш нищо против да хвърлиш във фурната.

Опсс забравих!!! Мразиш да носиш палта от норки и си вегетарианка та за туи е тази любов към животните.

И аз много си обичах 10 годишната немска овчарка която спеше с мен и ми разхвърляше леглото ако не се пребера до 2 часа посред нощите ама като и се парализираха задните крака и приех съдбата пред това да я гледам как се мъчи и ... за естествените и нужди ще го спестя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ха ха, хайде с обосновка !

Ти честно правиш ли голяма разлика между тази лъвица и едно новогодишно прасенце което нямаш нищо против да хвърлиш във фурната.

Да, правя !

Опсс забравих!!! Мразиш да носиш палта от норки и си вегетарианка та за туи е тази любов към животните.

Палто от норка нямам, защото не ми е по джоба и не, не съм вегетаринка.

И аз много си обичах 10 годишната немска овчарка която спеше с мен и ми разхвърляше леглото ако не се пребера до 2 часа посред нощите ама като и се парализираха задните крака и приех съдбата пред това да я гледам как се мъчи и ... за естествените и нужди ще го спестя.

"Разни хора, разни идеали !"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво на жената, щом има възможност да я гледа нека. Докато се захванат професионалистите ветеринари да и направят една много сложна операция и да и имплантират костен мозък или нещо такова. Ще мине време, но щом е за лъв ще го направят. Винаги съм уважавал много хората, които спасяват животни в домовете си и после ги пускат на свобода, ако е диво животното. Тази лъвица е интересен случай и ще се заемат да измислят нещо да я оправят после дори може да стане символ на някой зоопарк. Винаги има начин, въпроса е дали ще поискат да го открият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Евтаназирал си я значи.

Е не всеки може да го направи това,съгласи се.

Аз също не можах с първата си писанка.

И съм щастлива че прекарахме заедно 15 години.

Тя беше бебче с изпочупени лапички,когато я намерих в едно мазе.

И всеки,и докторите ми казваха дай да я приспим-да не се мъчи,няма да проходи.

Е проходи пък.Борихме се няколко месеца и победихме.

В началото се влачеше по коремче милата,но заякна,зараснаха наново счупените кости и се изправи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... Вместо да осинови някое изоставено дете а лъва да отиде за луканки ...

За да осинови изоставено дете, нали някой го е изоставил, изоставил го е някой Човек с главно "Ч", а не някое "по-низшо" животно дето може да стане на луканка.

Аман от първични Човеци!

Браво на жената!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.