Премини към съдържанието
gig93

Проблем с тонколони

Препоръчан отговор

Нямаше ме и не бях си пускал компа 1 седмица и днес като се върнах и като го пуснах от тонколоните ми се чува шум и незнам как да го опрая-дори съвсем малко да е уселено пак се чува гаден шум и като слушам музика или нещо друго звука е някав гаден, а пък като го усиля до край този шум преминава в някъв гаден звук? Помощ как да го опрая? Колонките ми са тези

Публикувано изображение

Нали отзад на компа има 3 жака и съответно оранжев, розов и черен кабел и мисля, че нещо от розовия кабел щото като го махна и шума спира! Шума не се чува от буфера, а от 2-3 колонки, сигурно тези които са към розовия кабел-Не знам ква е причината кабела си е наред! Много е дразнещ този шум, не знам дали преинсталация на драйвери ще помогне? Аудиокартата е съвсем обикновена вградена Realtek ALC662

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаше ме и не бях си пускал компа 1 седмица и днес като се върнах и като го пуснах от тонколоните ми се чува шум и незнам как да го опрая-дори съвсем малко да е уселено пак се чува гаден шум и като слушам музика или нещо друго звука е някав гаден, а пък като го усиля до край този шум преминава в някъв гаден звук? Помощ как да го опрая? Колонките ми са тези

Публикувано изображение

Нали отзад на компа има 3 жака и съответно оранжев, розов и черен кабел и мисля, че нещо от розовия кабел щото като го махна и шума спира! Шума не се чува от буфера, а от 2-3 колонки, сигурно тези които са към розовия кабел-Не знам ква е причината кабела си е наред! Много е дразнещ този шум, не знам дали преинсталация на драйвери ще помогне? Аудиокартата е съвсем обикновена вградена Realtek ALC662

Никога не е късно да преинсталираш драйвера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

или пък сложи човка тук - start->control panel->sounds and audio... Публикувано изображение

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбрах, кое къде си свързал. Картата ти е 5.1 Предполагам звукът се чува леко бучащ и заглъхнал, а може и при увеличаване да има тихо съскане? Най-вероятно кабелите са за сменяне. Все пак пробвай с преинсталация на драйвера. Ако няма ефект, носи с-мата някъде за тест или вземи нови кабели направо.

Можеш да мястото на розовия кабел да сложиш друг, примерно черния или оранжевия за проба. Забележи дали тогава шумът се "мести" по колоните.

Мн. бързо се оправи, слушай си :biggrin:

Редактирано от holler_pz (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.