Премини към съдържанието
petio.1973

провлем с температурата МСР

Препоръчан отговор

температурата достига 80 градуса и компютъра гасне.може ли някои да каже какво да направя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

температурата достига 80 градуса и компютъра гасне.може ли някои да каже какво да направя

Не е лошо да кажеш модела на дънната платка.Като за начало отвори кутията и ако имаш настолен вентилатор го сложи да духа срещу дънната платка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MCP е температурата на "южния мост"(Southbridge), може да се охлажда с вентилатор и пасивно. С толкова дадена информация за хардуера, помощта е до тук.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MCP е температурата на северния мост(Northbridge), може да се охлажда с вентилатор и пасивно.

С толкова дадена информация за хардуера, помоща е до тук.

MCP! Не знам какъв северен мост Сте видял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В бързината по инерция съм писал, мерси! Веднага правя корекция. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното е asrock n68-S

Почистете пасивният радиатор с логото на Асрок, а ако се смятате технически грамотен и имате опит, може да свалите радиатора, да го измиете добре с памуче напоено със спирт и да поставите нова термопаста. След това поставете отново радиатора, като при навиването на задържащите го болтчета следите за равномерно прилепване към капачето на чипа!

Внимателно с натягането да не изкривите дъното и не прекалявайте с количеството паста.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистете пасивният радиатор с логото на Асрок, а ако се смятате технически грамотен и имате опит, може да свалите радиатора, да го измиете добре с памуче напоено със спирт и да поставите нова термопаста. След това поставете отново радиатора, като при навиването на задържащите го болтчета следите за равномерно прилепване към капачето на чипа!

Внимателно с натягането да не изкривите дъното и не прекалявайте с количеството паста.

Една корекция.

Въпросното радиаторче е с термо лепенка и с пастата се получава един лек луфт и радиатора не може да прилепне добре.

И това е температурата на вградената видео карта. Дъното е сравнително нов модел не мисля че има нужда от смяна на термо пастата.

Подобрете си въздушния поток в кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една корекция.

Въпросното радиаторче е с термо лепенка и с пастата се получава един лек луфт и радиатора не може да прилепне добре.

И това е температурата на вградената видео карта. Дъното е сравнително нов модел не мисля че има нужда от смяна на термо пастата.

Подобрете си въздушния поток в кутията.

Не е проблем да се избере паста с по-голям вискозитет. Лошото прилепване е проблем съществуващ заради това, че закреването е само с две ботчета поставени по диагонала(но неадекватна конструкция може да се очаква в евтините бюджетни решения, иначе по-рядко щяха да горят дъна и нямаше принудително да се купуват нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.