Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели искам да ви попитам за един съвет. Кой компютърна кутия ще ми поръчате от тези ? и колко ще излезе лв.?

1. http://www.amazon.co...20688070&sr=1-4

2. http://www.amazon.co.uk/Coolermaster-HAF-922-Tower-Chassis/dp/B00290GKJO/ref=sr_1_7?s=computers&ie=UTF8&qid=1320688070&sr=1-7

3. http://www.amazon.de/Aerocool-Strike-X-Tower-PC-Gehäuse-schwarz/dp/B00422QH7W/ref=sr_1_44?s=computers&ie=UTF8&qid=1320688379&sr=1-44

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.amazon.co...20689399&sr=1-9 :nono: Е туй е то - http://www.lian-li.c...index=62&g=spec

пс. Не не е същата като оная в Скай дето я няма нито като по евтината!

Втората която си харесал е 188 лв. - http://sky.bg/Details.aspx?ID=14207

Първата мяза на 164 лв. - http://sky.bg/Details.aspx?ID=16428

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж поне избора на кутията е лично твой. Ти избираш външният вид на твоята машина, но въпреки това дигам палче за хав 922 - добра визия ,хубав въздушен поток и позволява приличен кабле мениджмънт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе какво се занимавате с тия боклуци цулермастър? един 10кг фокскон е много по напред (една кутия трябва да е дебела и тежка за да обира вибрациите) пък ако имате пари си вземете някой интел...

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=44053 тоя даже върви със захранване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе какво се занимавате с тия боклуци цулермастър? един 10кг фокскон е много по напред (една кутия трябва да е дебела и тежка за да обира вибрациите) пък ако имате пари си вземете някой интел...

Как боклуци бе професоре, тя хафа 922 тежи 9 кила според твоя перфекционизъм от 10 кила не е зле.Е верно ся на вторични няма да изкараш колко фокскона, ама не е за подценяване.Пък и как измислиха да слагат тия захранвания отдолу тц тц тц тц............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно чувалче пясък върху кутията и всичко заспива. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме инт. колко излизат тези кутии който съм предложил защото аз къто го сметнах първата излиза към 85 лв. втората е към 94 лв. третата 66 лв. или нещо бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш. Как ги изкара от 85 евро на 94 лв.? Дал съм ти колко струват у нас без разни доставки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за мен са боклуци - с менташките пластмаси и щифтовете, с които се закопчават дисковете... значи на обикновена кутия дето е с винтчета ти отнема по малко време да закчиш диска, отколкото да хванеш на въпросния хаф922 със щифтове пласмасовите ленти за диск, и после да го вкараш в релсите... и накрая като видиш от къде трябва да мине кабела почваш да псуваш тия идиоти дето са я мътили тая кутия... друг е въпроса че след 2 месеца ползване от всякъде почват да се веят прахоляци, и пиано лака става на л**на като забършеш кутията... за захранването отдолу - кой друг го слага там? само гигадръв... я дайте линк на права сървърна кутия дето захранването е долу - INTEL, IBM, HP и DELL нямат такива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А £ - това паунд ли беше или друго ? е аз до колкото разбрах ако зема нещо например харесах един анорак на адидас и още неща излизат с по 20-25 лв. ? извинявам се че ще спамя малко но това г/д колко ще излезе? бг пари? http://www.amazon.co.uk/adidas-Samba-Super-Black-Running/dp/B001G7APME/ref=sr_1_38?ie=UTF8&qid=1320697015&sr=8-38

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

паунд (британска лира, GBR) е. курса е 2,31 тоест тия гуменки адидас тука ще ти излязат около 94лв (34*2,31*1,2)... за мен категорично балатумки за толкова пари са набутвация, щото за 80-100лв вземай найк дето е от естествна кожа. по принцип нещо дето навън е в долари тука идва точно в евро (като се добави ддс-то)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Британски паунд е по скъп от еврото което значи лошо за теб по принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за мен са боклуци - с менташките пластмаси и щифтовете, с които се закопчават дисковете... значи на обикновена кутия дето е с винтчета ти отнема по малко време да закчиш диска, отколкото да хванеш на въпросния хаф922 със щифтове пласмасовите ленти за диск, и после да го вкараш в релсите... и накрая като видиш от къде трябва да мине кабела почваш да псуваш тия идиоти дето са я мътили тая кутия... друг е въпроса че след 2 месеца ползване от всякъде почват да се веят прахоляци, и пиано лака става на л**на като забършеш кутията... за захранването отдолу - кой друг го слага там? само гигадръв... я дайте линк на права сървърна кутия дето захранването е долу - INTEL, IBM, HP и DELL нямат такива

Ем да те хората се чудят как по-сложно да направят закрепването на дисковете, че да спрем да ги взимаме тези кутии.Да оставим настрана, че тези "пластмаси" обират вибрациите и помагат за обезшумяването на кутията!Кабелите на хардовете си отиват баш където трябва като по този начин не пречат на въздушния поток създаван от предния вентилатор и дават възможност за монтирането на по-обемна видеокарта.Верно е, ч еима проблеми с праха, за тази цел си има филтри.Дай пък ся да земем да втупим части части за няколко стотака в кутия дето прилича на фурна без свестен въздушен поток и да земем да ги печем вътре на бавен огън.Особено за овърклок много добре знаеш, че въздушният поток е от голямо значение!Ако земеш да плюнеш на кутията и да е забършеш много ясно, че ше е омажеш.С микрофиберно парцалче за левче си обираш праха и нищо не мажеш.Чакай аз да ти дам линкове към фирми дето си слагат захранването отдолу, че да се успокоиш http://www.nzxt.com/...hassis/beta_evo http://www.thermalta...08&ID=1913#Tab2 http://www.lian-li.c...ss_index=62&g=f http://www.fractal-d...product&prod=48 .Вземи прочети защо се слага захранването отдолу и с каква цел, че се излагаш!

По темата, купи си от тука кутийка и си свиркай!Цената ще бъде подобна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип на захранването мястото хич не му е в най-долната част на кутията. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип на захранването мястото хич не му е в най-долната част на кутията. :P

Обоснови се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обоснови се!

1. Топлината винаги се движи отдолу-нагоре.

2. Захранването е най-мощният елемент в компютърната конфигурация и поради това отделя най-много топлина.

Като вземеш предвид тези две неща, обосновката е на лице.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Топлината винаги се движи отдолу-нагоре.

2. Захранването е най-мощният елемент в компютърната конфигурация и поради това отделя най-много топлина.

Като вземеш предвид тези две неща, обосновката е на лице.

Точно поради първата причина кутийте с добър въздушен поток имат разположение на захранването отдолу.То се поставя там, за да не бъде използвано и по точно неговият вентилатор, за такъв който извежда топлия въздух от кутията.Особено тези, които са със 120/135/140мм перки поемат топлия въздух от охладителя на процесора и другите компоненти и директно повишават температурата на компонентите вътре в самото захранване, от което следва повишаване на оборотите на перката, повишаване на шума и намаляване на MTBF.С поставянето му в долната част на кутията, то има един свой кръг на охлаждане като поема свеж въздух извън кутията.По този начин се избягва горепосочените следствия се осигурява една по-добра и безшумна работа.Да така поема и повече прах, но за тази цел както споменах си има филтри!Отделя топлина, да отделя, но с повишаване на КПД това отделяне на топлина намалява много.Особено тези със сертификатите голд дето са.Тяхната перка не се върти до 20% натоварване, защото просто то не загрява и по специално за сиасоник.Ето и една графика:

Публикувано изображение

Тя ни показва, че до температура на захранването от 25 градуса или 20% натоварване тя не се върти.Тази температура с долно разположение на захранването е по-постижима!За другите това важи също, но перката не се изключва, а се върти на минимални обороти!Минаха тези захранвания дето бяха печки.То дори и да загрява имаме страничен вентилатор или такъв, който се намира на долния капак на кутията, те също му помагат в охлаждането (за споменатите кутии).Това е моята обосновка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обоснови се!

термодинамика... топлинатата отива нагоре обаче под захранването винаги има място за вентилатори така че топлия въздух се издухва под захранването... отделно прахоляка може да убие захранването... а долната част на кутията винаги е най мръсна, все тая дали ше го монтираш с перката надолу или нагоре... (лично аз ги монтирам с перката нагоре щото със сигурност отдолу ще се задръсти много по бързо, обаче със страничния вентилатор 220мм е все тая)... захранването отделя много малко топлина (това че е някакви си ватове не значи че всичките ги прави в топлина - това е обяснение за gothicrock), и не му пречи да издухва и тая от процесора... печкиум 4 вече почти не се среща а там където съм го виждал винаги е бил комбиниран с ефтино захранване без регулатор на мерката - така че пак няма проблем с температурата

Точно поради първата причина кутийте с добър въздушен поток имат разположение на захранването отдолу.То се поставя там, за да не бъде използвано и по точно неговият вентилатор, за такъв който извежда топлия въздух от кутията.Особено тези, които са със 120/135/140мм перки поемат топлия въздух от охладителя на процесора и другите компоненти и директно повишават температурата на компонентите вътре в самото захранване, от което следва повишаване на оборотите на перката, повишаване на шума и намаляване на MTBF.С поставянето му в долната част на кутията, то има един свой кръг на охлаждане като поема свеж въздух извън кутията.По този начин се избягва горепосочените следствия се осигурява една по-добра и безшумна работа.Да така поема и повече прах, но за тази цел както споменах си има филтри!Отделя топлина, да отделя, но с повишаване на КПД това отделяне на топлина намалява много.Особено тези със сертификатите голд дето са.Тяхната перка не се върти до 20% натоварване, защото просто то не загрява и по специално за сиасоник.Ето и една графика:

Публикувано изображение

Тя ни показва, че до температура на захранването от 25 градуса или 20% натоварване тя не се върти.Тази температура с долно разположение на захранването е по-постижима!За другите това важи също, но перката не се изключва, а се върти на минимални обороти!Минаха тези захранвания дето бяха печки.То дори и да загрява имаме страничен вентилатор или такъв, който се намира на долния капак на кутията, те също му помагат в охлаждането (за споменатите кутии).Това е моята обосновка!

дай пример за tower server chassis със захранване отдолу... не всички сървърни кутии се правят за монтаж във комуникационен шкаф...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно поради първата причина кутийте с добър въздушен поток имат разположение на захранването отдолу.

На най-топлоотделящата част мястото и е отгоре, а не отдолу. :ph34r:

.......................................................................................

Поставянето на захранване в най-долната част на кутията си има и една скрита причина, а тя е, че така се създава много особен въздушен поток в кутията, който изисква потребителят освен да се бръкне подобаващо в джоба за по-модерна кутия, да добави към сметката и още няколко вентилатора, които не са от най-евтините. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дай пример за server tower chassis съ захранване отдолу... не всички сървърни кутии се правят за монтаж във комуникационен шкаф...

Спорът е за дадените кутии за Full Tower/Mid Tower кутиите!

Да прахът е кофти съгласен съм.С него може лесно да се справим посредством филтри или с постоянство в почистването на компютъра.И горе да е монтиран захранването отново си има прах, който преминава през него, да верно по-малко е, но за сметка на по-високата температура на работа.Минусът на долното разположение е праха съгласен съм!

Поставянето на захранване в най-долната част на кутията си има и една скрита причина, а тя е, че така се създава много особен въздушен поток в кутията, който изисква потребителят освен да се бръкне подобаващо в джоба за по-модерна кутия, да добави към сметката и още няколко вентилатора, които не са от най-евтините.

Елит 430 е кутия за 80-90лв с долно разположение на захранването, това не е висока цена.Всеки според джоба си :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре можете ли да ми кажете някой изгоден сайт за покупка на компютърни компоненти,дрехи,маратонки и т.н.? ако не го считат моделаторите за спам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за мен цена/качество http://www.foxconnchannel.com/product/Chassis/series.aspx?series_id=en-us0000007&series_name=TH+%28Tower%29 това са кутиите и пак са за сглобяване без инструменти, но ти отнема 2 пъти по малко време от колкото на цулермастър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Елит 430 е кутия за 80-90лв с долно разположение на захранването, това не е висока цена.Всеки според джоба си :ph34r:

Аз не говоря за тези по 90 лева. Плюс това, прибави и вентилаторите. Вместо да се дават излишни пари за тези неща, могат да се вложат в по-добър процесор или видео карта, които няма да е нужно да работят на максимални настройки. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спорът е за дадените кутии за Full Tower/Mid Tower кутиите!

Да прахът е кофти съгласен съм.С него може лесно да се справим посредством филтри или с постоянство в почистването на компютъра.И горе да е монтиран захранването отново си има прах, който преминава през него, да верно по-малко е, но за сметка на по-високата температура на работа.Минусът на долното разположение е праха съгласен съм!

Елит 430 е кутия за 80-90лв с долно разположение на захранването, това не е висока цена.Всеки според джоба си :tongue2:

тая кутия изглежда добре и само толкова - за тегло 4,7кг е точно такъв боклук (не са написали колко дебела е ламарината, но според килограмите излиза 0,3мм, за сравнение фоксконите дето са по 11кг са от 0,8мм), какъвто е един codegen; tommade или jnc - ламарината е като вестник... просто кутия на цулермастър за под 100лв не става за вторични, а кутия за 200лв не може да се конкурира с фокскон за 100-120 (по цена)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...