Премини към съдържанието
ALEXONE™

Операционната не стартира-bootmgr is compressed windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си освободя място на С дяла и след като ползвах Win tool Диск клиин за почистване реших да дам отметка на compressed this drive to save disk space. След като стартирах лаптопа (VGN-N320E) се изписа bootmgr is compressed и да изпълня контрол+алт+ дел за рестарт. Пробвах 2-3 пъти но операционата така и не стартира. Мога ли да направа нещо или отивам на преинсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за няколко неща: 1. Да пробваш дали можеш да влезеш под Save Mode, и ако влезеш да махнеш отметката. 2. Да пробваш със: Last Known Good Configuration. 3. System Restore. 4.Да изчакаш други мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе долу се е случило следното: Вързал си ръцете и краката си и искаш да прескочиш 3-метрова стена... Компресера се информация и т.н., но не и ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При рестарт F8 не функционира а F10 изписва следното на снимката:

Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us

F2 стартира диагностиката на Сони и проверих Дяла С за грешки, като такива не бяха открити.

Как да стартирам Сейв мод-а?

Благодаря на pataran за компетентното мнение.

Редактирано от ALEXONE™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

F5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам имате рековери дял на лаптопа - опитайте инстал с опция репер (поправка) - би трябвало повечето неща после да тръгнат... Ако не стане - пълно възстановяване на системата. Как - пише в ръководството на лаптопа или на страницата на сони...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

F5 няма ефект. Рековъри дяла беше с Win Vista и беше затрит при последната преинсталация. В boot menu то на биоса на 1-во място е Internal Optical Drive. Не зная това дали е от значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво става, че нищо не се споменава за System Restore. Ако и това не помогне ще ти предложа Repayr.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

System Restore не може, да се направи от сони Рековери центер. No restore points have been created on sistem disk. И тъй като май ше се преинсталира, ще ползвам темата за това, как да си настроя VAIO Recovery Center така, че при последвал проблем, да мога да напражя ресторе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко не бързай със преинсталацията. Repayr може да се направи. Това става със инсталационния диск. Ето как става: Поставяш инсталационият диск и рестартираш компа, и когато се стигне до тази страница избираш посоченото със стрелката.

Публикувано изображение

След като избереш посоченото със стрелката ще те заведе на следващата страница и от там можеш да избираш поправка, или каквото си поискаш.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко не бързай със преинсталацията. Repayr може да се направи. Това става със инсталационния диск. Ето как става: Поставяш инсталационият диск и рестартираш компа, и когато се стигне до тази страница избираш посоченото със стрелката.

След като избереш посоченото със стрелката ще те заведе на следващата страница и от там можеш да избираш поправка, или каквото си поискаш.

Публикувано изображение

На опцията за въстановяване на системата ми и дава следното съобщение: No restore points have been created on sistem disk

На опцията Поправка на стартирането : Не намира проблеми.

Остана да пробвам Командера но в писането на команди не съм добър.

Последно мисля да пробвам това http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/products-and-technologies/mdop/dart.aspx

но нямам регистрация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай следното да видим дали ще се оправи. Отвори най от долу командният прозорец. Онова черното. Вътре напиши / предполагам че ОС е една и е инсталирана на C: / напиши С: със двуточието и натисни Enter. И след това напиши следната команда, като внимаваш между думата и наклонената черта оставиш разстояние chkdsk /r и натискаш пак Enter.Изчакай да си свърши работата си вътре напиши Exit и пак Enter. Можеш да рестартираш компа и да видиш дали има промяна.А командите си ги запиши на един лист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери си Windows 7 PE. Това е riscue disk и зарежда "жив десктоп". Мисля че трябва да съдържа и възможности за връщане назад на системата, както и други помощни програми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Бачо Киро за напътствията.

Прилагам шот в резултата от неговите напътствия.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото успях да прочета из нета,това е често срещан проблем и задачата се състои в това да декомпресираш обратно въпросния файл.Нямам време да чета повече и да ти дам конкретен съвет ,но почети тука:

http://www.vistax64.com/vista-general/123427-bootmgr-compressed-press-ctrl-alt-del-restart-what-do.html

И не бързай с преинсталацията,така или иначе това е винаги налична опция,но е последна стъпка на отчаянието.

Успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Бачо Киро за напътствията.

Прилагам шот в резултата от неговите напътствия.

Публикувано изображение

Бях забравил че трябва да натиснеш Y за да се съглсасиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях забравил че трябва да натиснеш Y за да се съглсасиш.

Направих го и мина скана, но изписва:

Failed to transfer logged messages to the event log with status 50

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти още един линк:

http://www.howtogeek...essed?replies=4

Пробвай метода на moti68-по-точно втория му,коригиран пост

Редактирано от ravema (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на Бачо Киро за напътствията. С негова помощ успяхме, да оправим кашата и стартирахме уин-а благополучно.

В комад прозореца от предишния ми пост написахме командите в ред:

bootrec.exe /fixmbr - enter

bootrec.exe /fixboot - enter

bootrec.exe /rebuildbcd - enter

exit - enter

Последната не се наложи да я изпълня!

bootsect.exe /nt60 all /force

стартира се следното:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Laptopa се рестартира и всичко е както преди да компресирам.

Остана да махна отметката на С- Compress this drive to save disk space.

След като я махнах ме пита следното:

Публикувано изображение

Дадох му 2-рата опция да приложи промените на С и всички фалове.

Сега чакам да приключи и ще пиша резултата. Благодаря на всички участници в темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,не виждам бачо ти Киро какво общо има с командите,които си ползвал,ама айде-да сме живи и здрави и да си помагаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,не виждам бачо ти Киро какво общо има с командите,които си ползвал,ама айде-да сме живи и здрави и да си помагаме.

Ами моралната подкрепа която получи от мен, и моите напътствия коя команда, кога да се постави, къде да се постави и какво следва след това,Това достатъчно ли е,

Аман от критици.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да приключим с темата мога да обобщя, че след махане на отметката Compress this drive to save disk space. всичко е наред. Ако има кой по-подробно да разясни тази функция ще е добре, да се знае. Благодаря още веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ти казах, който не знае не пипа, че ..... гледай какво стана карай - важното е, че си се оправил. поздрави и бирата от мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.