Премини към съдържанието
dim_technik

Помощ за купуване на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, виждам, че сте доста информирани, та за това се надявам на компетентно Ви мнение за помощ, че през послените дни от четене на постове ми се зави свят и всичко омотах. Търся си лаптоп, ще го използвам за Интернет сърф, музика, филми, офис-приложения, програми за препрограмиране, без игри. И съответно при правилна експлоатация да го ползвам някой и друга годинка. Последния изкара 9 год. Бюджет ....700 ---800 ...максимум до към 1000 лв.Благодаря Предварително !

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP ProBook 4530s

Това е моето предложение.

Метален корпус

Матов екран

Мощен i5 процесор (почнах като в рекламите на eVarna) :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението. Така като гледам ще се възползвам от него. Дали ще може да отваря CAD програми ? Иначе ме устройва като проц и видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението. Така като гледам ще се възползвам от него. Дали ще може да отваря CAD програми ? Иначе ме устройва като проц и видео.

Ще може, друг е въпроса колко ще е комфортно на това екранче.

System Requirements

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам каква мания ти е да рекламираш тия боклуци HP. моделите които са с 1 година гаранция почти със сигурност се развалят няколко месеца след края и доста често по време на гаранцията... само един модел на тях дето съм категоричен че е качествен и той е с амд sempron - HP 6715s просто тоя модел е железен (въпреки че е с 1 г. гаранция) - почва да прегрява на 3-4тата година и му трябва почистване. причината да се предлага увеличаване на гаранцията е да ти вземат още пари. първо ти дават малка гаранция и да доплащаш за нормална...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам каква мания ти е да рекламираш тия боклуци HP. моделите които са с 1 година гаранция почти със сигурност се развалят няколко месеца след края и доста често по време на гаранцията... само един модел на тях дето съм категоричен че е качествен и той е с амд sempron - HP 6715s просто тоя модел е железен (въпреки че е с 1 г. гаранция) - почва да прегрява на 3-4тата година и му трябва почистване. причината да се предлага увеличаване на гаранцията е да ти вземат още пари. първо ти дават малка гаранция и да доплащаш за нормална...

Ето извадка от спецификацията на този лаптоп. Дори нямам желание да я коментирам.

Процесор:

AMD Sempron 3600+ (2.0-GHz, 256-KB L2 cache)

Памет:

1024MB DDRII 667MHz 2 DIMM

Твърд диск:

80 GB HDD

Твърд диск скорост:

5400 rpm

Видео карта:

ATI Radeon X1250

Цена:

395 EUR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето извадка от спецификацията на този лаптоп. Дори нямам желание да я коментирам.

Процесор:

AMD Sempron 3600+ (2.0-GHz, 256-KB L2 cache)

Памет:

1024MB DDRII 667MHz 2 DIMM

Твърд диск:

80 GB HDD

Твърд диск скорост:

5400 rpm

Видео карта:

ATI Radeon X1250

Цена:

395 EUR

е, можеше да прочетеш, че моделът е поне на 4 години и точно заради бавния процесор и слабото видео работи без проблеми толкова време... просто това е изключение на фона на боклуците които правят HP, не съм карал човека да си купува такъв, съветвам го да не не си взема от тая марка въобще... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак объркахте една главица. :mistaken: . Сега пак почва да се чуди какво да купи. Ако питаш мен гледай компонентите и каквото ти трябва като хардуер, това купувай. Според скромното ми мнение за Asus има най-малко негативни отзиви. От друга страна пък за същите пари монтират не толкова мощни компоненти примерно както Acer и Lenovo. Въпрос на личен избор, малко късмет и правилен начин на употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:mistaken: Май наистина се омотах. До сега карах с един HP Compaq nx 9010 - 9 год., ама започна да прегрява и докато разбера, че единия вентилатор не включва - и отиде дъното :shake_puter: . Та реших да взема нов. Като гледам ще ми се проца да е i5 /категорично intel-ски /, а за видеото - не съм много в час. Целта ми е - да не е след 2-3 год да се окаже, че хардуера е морално остарял, та за това. Щеше ми се да не залагам пак на НР, амаааааа като няма друга алтернатива......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям предложението на "Бързия Джо", въпреки че знам за проблемните НР машини, но те главно са от моделите "Павилион". Миналата година едно приятелче си взе HP4330s, т.е. разликата с предложения е в процесора, и няколко пъти от тогава го виждам как работи, много студен, тих, без забавяния, като часовник...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качеството на марката и на модела няма да коментирам - не съм изпробвал 10 такива за да си вадя изводи. Не го плашете толкова - не е много лоша машинката. Макар да има други с по добри характеристики за тези пари че и по евтини пак с по добри. За капак - същия лаптоп на друго място с 30 лева по евтин отколкото в техно-примоцията... Да ти е жив и здрав и да излезе борак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.