Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

quickJO

Помощ в избор на 13.3 инча лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

помагам на една позната в избора на преносима машинка. След няколко разговора се спряхме на тази машинка: Lenovo ThinkPad Edge E330

Ще се ползва за офис пакета, филми, скайп най-вече.

Трябва да се наблегне на:

Размер- задължително 13,3 инча от гледна точка "мобилност"

Тежест- задължително под 2 килограма

Камера- важни са видео разговорите през скайп.

Избрах модела заради надежността на Lenovo, HD3000 видеокартата ще е напълно достатъчна за всичките поставени задачи, HDMI порта ще позволи връзка с телевизор, което също е важно. Процесора е напълно достатъчен за нуждите, макар и лиспата на HT технология.

Бюджета е това: 950 лв.

Две глави мислят по-добре от една, може и по-добро предложение да изскочи.

Благодаря предварително и поздрави и лек и успешен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asus U31SG - 978 лв. Със по-добри технически характеристики от Lenovo-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не харесвам това, че Асус трябва да минеш през официалният сервиз, ако нещо се случи с машинката... Иначе това i3 като процесор с HT определено ще даде с 1 идея по-добра работа. Съгласен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://laptop.bg/laptops-asus-X301_black-asus_x301a_rx003d, по-евтин, по-мощен процесор, малко по лек от леновото само 2 usb порта, четеца на карти е с по-малко възможности, камерата е 0.3mpx и дисплея не е матов може и други минуси, но според описанието май другото не е от значение. давам ти го като вариант иначе знам, че не си фен на марката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стъни, знам, че съм извън бюджета, но аз много сериозно бих се замислил за това моделче: Lenovo ThinkPad Edge E320. Не само заради по-добрите характеристики, а и именно заради серията ThinkPad, мисля, че си струва да се има предвид. Не е толкова много над бюджета. А и специално от линка тоя модел има 2 години гаранция, вместо една, така че.. имайте едно наум. Успех ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стъни, знам, че съм извън бюджета, но аз много сериозно бих се замислил за това моделче: Lenovo ThinkPad Edge E320. Не само заради по-добрите характеристики, а и именно заради серията ThinkPad, мисля, че си струва да се има предвид. Не е толкова много над бюджета. А и специално от линка тоя модел има 2 години гаранция, вместо една, така че.. имайте едно наум. Успех ;)

Да ти кажа тази серия съм я гледал лично за мен... Бюджета останах с впечатлението, че е плаващ, но не зависи от мен. Определено ми харесва много!

А и в този бюджет няма друг лаптоп с trackpoint бутон. Вярно, не е и като в професионалните серии, ама пак е приятна екстра.

не друг лаптоп, а друга серия лаптопи от друг производител... грешка в изказа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е склонна да го вдигне малко за тази машинка, ще си струва. Иначе и другите предложения не са лоши, не отписвай съвсем ASUS-ите, работил съм с такъв към 1 година и да ти кажа съм сравнително доволен от представянето му. Беше относително хладен и се справяше добре с немалко приложения наведнъж, а си беше със средни характеристики. При всички положения моята препоръка е да не правите компромис с процесор под i3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз Асусите не ги отписвам, не им харесвам политиката на поддръжка просто. Благодаря за предложенията, ние всъщност тръгнахме от бюджет 700 лв.... Предполагам утер ще се разбере какви са настроенията за още малко отгоре. Поздрави и лек и успешен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено ако не може по висок бюджет - по-добро от асуса не видях. И една забележка - ще го ползва за офис пакета - това добре. Но ако има доста работа с ексел - с числа като цяло, липсата на дяснатч част на клавиатурата направо убива... страшно е кофти когато си свикнал с тях а после ти се наложи да пишеш с другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но размера е от значение! Първоначално тръгнахме от 15,6 инчов, на края слезнахме на 13,3. Това е изискване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 седмица съм ползвам лаптоп Asus и не грееше толкова лесно сравнение с моето HP П.П асуса беше с интелски процесор май беше I3 ама от първото поколение . Лека вечер и поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!!!

Най на края момичето взе лаптопа... Противно на всички съвети и препоръки закупеният модел е: Лаптоп ASUS X54C. Искам да благодаря на всички за взетото участие!

Сега, тази вечер му инсталирах Windows 7 Ultimate x86. Лаптопа е с 3 GB RAM... Искам да споделя лични впечатления от машинката в ръцете ми:

- ужасен тъчпад... Идва ми като шкурка!

- много пластмасов ми изглежда и не ми изглежда удобен. Тежък идва, особено като за жена.

- звука е ужасен. Все едно го слушаш в кенефа... Ама си седнал на него.

Ето един скрииншот и с температури: Линк. Нека уточня, че не знам за какви пари го е взела, но ако е 599.00лв. съм готов да го преглътна. На лаптопа има лепенка от Most.bg, не съм, гледал там цената!

Все пак резултатите му са по-добри от моят тюфлек на повече от 3 години и за ограничен бюджет не е чак толкова лош. Просто исках да споделя мнение и се надявам да е в полза на някого!

Поздрави и лека и спокойна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама ..... windows-a които му инсталира легален ли беше или като на повечето от нас ,,нормален'' ? След повторно заглеждане на шота. Не ти ли се струва странно температурите на процесора и дъното да гонят 50-те при условие че натовареността му се движи в рамките на 0-5%, а и на всичкото отгоре е интел че и sandy bridge. Че тои моя стария 2008 година амд QL-64 имаше такива температури. Срамота. А уж тия от Б серията ги водят студени процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама ..... windows-a които му инсталира легален ли беше или като на повечето от нас ,,нормален'' ?

След повторно заглеждане на шота. Не ти ли се струва странно температурите на процесора и дъното да гонят 50-те при условие че натовареността му се движи в рамките на 0-5%, а и на всичкото отгоре е интел че и sandy bridge.

Че тои моя стария 2008 година амд QL-64 имаше такива температури. Срамота. А уж тия от Б серията ги водят студени процесори.

Ако жената си беше дала 200 лева щях да ѝ сложа легален. Това мисля, че ти отговоря на въпроса.

Не, не ми е странно. Като гледам какво е охлаждането и цялата сглобка. Не мисля, че има проблем с температурите.

И още нещо, което изникна като проблем. Не може да се изключва докато е на кабел към контактната мрежа. Оказа се, че е познат проблем и има фикс във версия 207 на BIOS. С това мисля, че се изчерпва информацията за този модел. Лично аз не го препоръчвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам какво е охлаждането и цялата сглобка.

Не го приемаи като заядане, но само да ми обиясниш как разбра какво е охладането без да го отваряш, че сега се налага да купувам на сина ми лап топ за училищните проекти и да знам какво да гледам. За сглобката ясно.

Наистина съм изненадан от показаните температури. Ми тя ако реши да гледа някои HD филм, тогава не бих се учудил и ако отидат на 70-80 градуса

Лично аз не го препоръчвам...

Дано да има повече такива като теб да дават реални оценки на коментираните модели със подробна инфо за плюсовете и минусите, защото сме се наслушали на платени поръчкови и прехвалени ревюта.

Надявам се тия които за първи път се сблъскват със проблема ,,кои точно''(лап-топ) , ще го оценят по достоинство и ще са ти благодарни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам какво е охлаждането и цялата сглобка.

Цялата сглобка е много пластмасова. Клавиатурата поддава при лек натиск. Самото охлаждане (не съм си играл да регулирам ръчно оборотите), но изкарваше слаба въздушна струя. Което ме навежда на мисълта, че при товар ще вдигне оборотите, но пак няма да са достатъчни за по-стабилно охлаждане. Всмукването на въздух става под клавиатурата, а аз не видях много свободно място това да става. Клавиатурата не е Iland, ами е някаква долнопробна имитация, с което пък хем няма разстояние м/у бутоните, хем има достатъчно че каквото влезне да си остане вътре. От долу нямаше свестни отвори за вентилация, така че дори опцията за охлаждаща подложка отпада.

Това съвсем на кратко обяснено. А и не съм се заглеждал много много, по-скоро на "око"...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж това като качество на сглобката и произтичщите от това проблеми въобще не ми е минавало през ума да гледам.

Като обикалям по магазините първото което проверявам е процесора (да е поне Б960 или ако е и3-2350 още по-добре), екрана(дали е матов), и не по-маловажно за мен са сервизните отвори (достъпност за лесно почистване и upgrade ), както и отвори от долната страна позволяващи използването на охлаждаща подложка със вентилатор.

Между другото скоро ходихме със сина ми във един магазин подобен на техно..... и се спрях на един Acer със и5-2450 от серията Aspire (откакто навлязоха аивитата гледам тия серии изчезнаха от щандовете).

И понеже вече имах горчив опит със един друг прегряващ от игри(Mine kraft, Roblox ) лап топ го накарах да го пробва със горепосочените игри като честно казано резултата ме изненада приятно. Въздушната струя която излизаше острани беше силна и топла но в никакъв случаи гореща както при стария ми лап топ. И си викам еи тия сандита добре се представят. Няма го това прегряване което имах преди със АМД. Сега разбрах че липсата на прегряване се е дължала на добро въздушно охладане, а не на това че е санди архитектура.

Edit : Маи доста оф топик се получи извинявам се за което.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...